piknik rodzinny

Piknik Rodzinny w Miejskim Przedszkolu nr 34 w Płocku

Dnia 29 maja 2018 r. w naszym przedszkolu  odbył się Piknik Rodzinny.

Jak, co roku maj jest czasem wielu uroczystości organizowanych przez Miejskie Przedszkole nr 34, jednak jeden dzień zostaje zarezerwowany na wspólne świętowanie rodziców i dzieci - to czas Pikniku Rodzinnego. Tego dnia na terenie ogrodu przedszkolnego spotykają się całe rodziny, a na licznie przybyłych gości zawsze czeka dużo atrakcji. Tegoroczny piknik rozpoczął występ przedszkolnego chóru „Puchatkowe głosy”. Następnie sceną zawładnęła Rada Pedagogiczna MP 34, która podbiła serca publiczności inscenizacją utworu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Ponadto uroczystość uświetnił występ taneczny ojców z córkami oraz prezentacja umiejętności wokalnych rodziców i dzieci. Na przedszkolaków i ich bliskich czekały słodkie stanowiska z goframi; watą cukrową, ciastami, popcornem. Coś dla siebie mogli również znaleźć fani swojskiego smalcu. Przez cały okres trwania uroczystości rozrywkę dzieciom zapewniali animatorzy, a chętni mogli wybrać się w podróż dookoła przedszkola prawdziwą Ciuchcią. Najmłodsi mogli również skorzystać ze stanowiska do malowania twarzy i za sprawą farb przeistoczyć się w bajkowe postaci. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska.

II certyfikat „Przedszkola Wspierającego Uzdolnienia dla Miejskiego Przedszkola nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku.

Dnia 28 maja 2018 r. nasze przedszkole uzyskało już po raz drugi certyfikat „Przedszkola Wspierającego Uzdolnienia”. Powyższy projekt edukacyjny rozpoczął się w 2016 r. cyklem szkoleń dla nauczycieli. Celem projektu było zapoznanie nauczycieli z podstawami psychopedagogiki twórczości, a efektem opracowany przez nich program „Z twórczością za pan brat”, który następnie realizowany był w placówce w 6 grupach wiekowych. Zwieńczenie projektu stanowiła akredytacja programu edukacyjnego, podczas, której komisja składająca się z przedstawicieli MSCDN-u; Organu Prowadzącego, Organu Nadzorującego oraz Lidera Projektu „Szkoła Wspierająca Uzdolnienia”, przyznała placówce certyfikat.

„Roztańczone Przedszkolaki Międzyprzedszkolny Festiwal cliparty z dziecmi 32Tańca w Miejskim Przedszkolu nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku.

Dnia 24 maja 2018 r. siedziba Miejskiego Przedszkola nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku zamieniła się w roztańczoną scenę dla młodych tancerzy. Zawody taneczne na stałe wpisały się w kalendarz przedszkolnych uroczystości i cieszą się niesłabnącą popularnością. Do tegorocznych tanecznych zmagań swoich reprezentantów zgłosiło 8 płockich przedszkoli: MP nr 16; 21; 25; 29; 31; 33; 37oraz 34. Przygotowane układy choreograficzne odznaczały się wysokim poziomem przygotowania ze strony nauczycieli i zaangażowania młodych artystów. Powołane w tym celu jury nie miało łatwego zadania, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz słodycze. Fundatorami tegorocznych nagród byli: Rada Osiedla Imielnica; „SZKŁO-BUD”; „ART-PLAN” oraz „Auchan”. Główne nagrody w postaci szklanych statuetek i gier edukacyjnych powędrowały do trzech placówek oświatowych. Pierwsze miejsce wytańczył sobie zespół „Bit” z Miejskiego Przedszkola nr 33; drugie miejsce przypadło „Wesołej Piąteczce” z Miejskiego Przedszkola nr 21, na podium znalazło się również Miejskie Przedszkole nr 16 wraz z chłopięcym zespołem „Roztańczone Kapelusze”. Wyróżnienie otrzymała grupa „Roztańczone Marzenia” z Miejskiego Przedszkola nr 29.