Rodzice

Został opracowany Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z niepełnosprawnością.W/w publikacja skierowana jest do rodziców dowiadujących się o urodzeniu dziecka u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie, albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu. Również do opiekunów wychowujących już dziecko szczególnej troski wymagające specjalistycznej opieki i wsparcia. W opracowaniu zamieszczone zostały wskazówki dotyczące opieki medycznej, psychologicznej, wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dziecka jak i zasad orzekania o niepełnosprawności, w tym zakres pomocy socjalnej w postaci świadczeń, ulg i uprawnień zagwarantowanych przez Państwo.

Informator dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie www.mazowiecki.pl w zakładce dla klienta, Zdrowie/Opieka nad matką i dzieckiem.