Sprawozdanie z organizacji Międzynarodowego Konkursu ORIGAMI

„W papierowym świecie” ZIMOWE ORIGAMI

objętego patronatem honorowym Prezydenta Miasta Płocka.

20170401163817 8505

Międzynarodowy Konkurs ORIGAMI „W papierowym świecie” ph. Zimowe ORIGAMI został zorganizowany przez Miejskie Przedszkole Nr 34 im. Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku. Ogłoszenie konkursu nastąpiło na początku stycznia 2018 roku. Termin nadsyłania prac kończył się 28 lutego (decydowała data stempla pocztowego).

Celem niniejszego konkursu było rozwijanie zainteresowania dzieci sztuką ORIGAMI, budzenie w dzieciach wrażliwości estetycznej, rozwijanie wyobraźni, logicznego myślenia i podzielności uwagi, kształcenie spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo – ruchowej, rozwijanie motoryki małej, zachęcanie dzieci do odkrywania swoich możliwości, wyzwalanie ekspresji twórczej dzieci, kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającego świata.

Do udziału w konkursie zostały zaproszone przedszkola z Płocka, Polski oraz miasta partnerskiego Płocka – Darmstadt. Do organizatora napłynęło 41 prac, w tym 20 prac z płockich przedszkoli oraz 21 z przedszkoli z całej Polski. Niestety nie wpłynęła żadna praca z przedszkoli niemieckich.

or

16 marca 2018 r. w siedzibie Organizatora odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu ORIGAMI „W papierowym świecie” ph. „Zimowe ORIGAMI”.

W konkursie zostały przyznane 3 pierwsze miejsca oraz 7 wyróżnień. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Fundatorami nagród byli rodzice dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola Nr 34 im. Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku oraz Urząd Miasta Płocka Wydział Promocji i Informacji Oddział Promocji i Współpracy z Zagranicą.

oiuiu

Podczas uroczystości obecni byli prawie wszyscy uczestnicy konkursu z płockich przedszkoli. Gościem tego wydarzenia był również Pan Wojciech Szelągowski z Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka. Tematyczne stroje i dekoracje wprowadziły uczestników w japoński klimat sztuki składania papieru. Podczas imprezy zaproszeni goście mieli okazję poczuć klimat dalekiej Japonii, wysłuchać opowieści związanej z tematem konkursu, a także wykonać tulipana techniką ORIGAMI.

Na zakończenie spotkania na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek.