„Piękna nasza Polska cała” jest międzynarodowym projektem edukacyjnym, w który z zaangażowaniem uczestniczy Miejskie Przedszkole nr 34. Powyższy projekt związany jest z wyjątkowym jubileuszem obchodzonym w naszym kraju - 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Uczestnictwo w tym wydarzeniu zakłada realizację kilkunastu zadań, a jednym z nich było zasadzenia „Drzewa Pamięci”. W tym celu dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego należącego do Filii MP 34. W leśnej scenerii dzieci wykonały szereg zadań ekologicznych i tropiących przygotowanych przez Skrzaty. Na najmłodszych czekała jeszcze jedna niespodzianka – spotkanie z podleśniczym z Nadleśnictwa Płock, który przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy i zasady dbania o rośliny i zwierzęta. Spotkanie to było świetną okazją do obejrzenia eksponatów i okazów naturalnych oraz do zadawania pytań i pogłębienia swojej wiedzy przez przedszkolaki. Zwieńczenie spotkania stanowiło wspólne zasadzenie dębu - symbolicznego „Drzewa Pamięci”. W ramach akcji „Piękna nasza Polska cała” Miejskie Przedszkole zorganizowało już „ IX Bieg Przedszkolaka pod hasłem – Bieg ku Niepodległej” oraz „Biało-czerwone obchodny Dnia Przedszkolaka”.

img-5425.jpg

img-5428_4.jpg