Znak

X Jubileuszowy Bieg Przedszkolaka

Zapraszamy na X Jubileuszowy Bieg Przedszkolaka w MP34 w Płocku

9 WRZEŚNIA ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

9 września (poniedziałek) w naszym przedszkolu obchodzony jest Światowy Dzień FAS ( mający na celu uświadomienie społeczeństwu skutków spożywania alkoholu wpływających na rozwój dziecka). Tego dnia prosimy, aby w ubiorze dzieci pojawiły się czerwone elementy! Dziękujemy

• 100 LAT_3
  • Sale

Dnia 11 listopada 2018 r. miała miejsce 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym doniosłym wydarzeniem w Miejskim Przedszkolu nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami integracyjnymi w Płocku zorganizowano uroczyste obchody. Dnia 8 listopada przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Płocka, który przybliżył dzieciom znaczenia słowa patriotyzm oraz przeczytał legendę o powstaniu naszego miasta. Dzień później odbył się uroczysty apel, w którym wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Odświętne stroje dzieci, flagi, kotyliony oraz biało-czerwona oprawa uroczystości podkreślały podniosły charakter wydarzenia. O godzinie 11:11, 270 dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola wspólnie zaśpiewali hymn Polski. W uhonorowanie tego wydarzenia zaangażowały się grupy działające na terenie przedszkola. Gromada zuchowa recytowała wiersze patriotyczne, przedszkolny zespół taneczny wraz z Panią Dyrektor zatańczył taniec narodowy – polonez natomiast chór pn. „Puchatkowe głosy” zadbał o oprawę muzyczną. W związku z obchodami odzyskania niepodległości rozstrzygnięto trzy wewnątrzprzedszkolne konkursy: „Stroje ludowe”; „Kto Ty jesteś Polak Mały” oraz „To wszystko Polska”. Tego dnia nastąpiło również rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Patriotyczne origami - Herby Polskie", który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta. W ramach tego wydarzenia przyznano 3 pierwsze nagrody, 1 nagrodę za zajęcie drugiego miejsca oraz 2 za zajęcia trzeciego miejsca. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Płocka Wydział Edukacji oraz Radę Osiedla Borowiczki.

11-11-25.jpg11-11-26.jpg11-11-23.jpg11-11-24.jpg11-11-47.jpg11-11-79.jpg11-11-78.jpg11-11-77.jpg11-11-70.jpg11-11-80.jpg