biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 podkreslenie

Najedzone kaczki.

Podczas naszego czwartkowego spaceru (17.01.2019 r.), przedszkolaki zauważyły w parku cale stado kaczek pływających w rzece. Nasze maluchy wiedzą, że w okresie zimy ptakom trudno jest znaleźć pożywienie, dlatego też wychodząc na spacer zawsze jesteśmy przygotowani… Każdy przedszkolak dostał kawałek bułki, którą mógł samodzielnie nakarmić kaczki.

kaczkikaczki 1kaczki 2

Dzieci mają świadomość, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania i że swoim uczynkiem sprawiły im radość. Tego dnia i dzieci i kaczki były bardzo zadowolone.

 

podkreslenie

Urodziny Marcela

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. W dniu 16.01.2019r w centrum naszej uwagi znajdował się Marcel, który świętował swoje 5 urodziny. Wszyscy zaśpiewaliśmy jubilatowi „Sto Lat” a Marcelek przygotował dla każdego Kinder Jajo.

123

 podkreslenie

Urodziny Agnieszki

W środę 9 stycznia swoje 5 urodziny obchodziła Agnieszka. Z okazji swojego święta przygotowała dla całej grupy pyszny i słodki poczęstunek. Każde dziecko otrzymało do domu od Agniesi mały drobiazg. Nie obyło się bez serdecznych życzeń, słodkich pocałunków i głośnego „sto lat”.

Aga urodziny

Aga urodziny 1

Aga urodziny 2

 

 

 

podkreslenie

Urodziny Alicji

Dnia 7 stycznia w naszej grupie miało miejsce niezwykłe wydarzenie, a mianowicie nasza koleżanka Alicja obchodziła swoje 5 urodziny. Wszyscy odśpiewaliśmy solenizantce głośne „sto lat” i każdy, tak jak potrafi, złożył Ali najserdeczniejsze życzenia. W zamian za to Alicja częstowała nas pysznymi cukierkami.

Urodziny Ali

UrodzinyAli 1
Urodziny Ali 2

 

podkreslenie

GOŚĆ Z URZĘDU MIASTA

Dnia 10 grudnia do naszego przedszkola znowu przybył Mikołaj – tym razem był to Zastępca Prezydenta Miasta Płocka – Roman Siemiątkowski, który w imieniu Urzędu Miasta życzył wszystkim Wesołych Świąt, a wszystkim przedszkolakom rozdał wspaniałe prezenty.

Dzieci przywitał Mikołaja bardzo ciepło i jak tylko najpiękniej potrafiły zaśpiewały mu świąteczną piosenkę.

Radość dzieci w takich chwilach - bezcenna.

1 zd

2 zd

3 zd

 

 

podkreslenie

MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek przed naszym przedszkolem czekała na dzieci niespodzianka – a mianowicie MIKOŁAJ!

Dzieci otrzymały od naszego gościa z odległej Laponii słodki upominek, ale same również nie zapomniały o niespodziance i składały Mikołajowi najserdeczniejsze życzenia, gdyż to przecież dzień jego imienin, o czym nasze maluchy nie zapomniały.

 

5 zd

4 zd

 

 podkreslenie

Andrzejkowe czary-mary.

5

 

8

 

Dnia 30 listopada dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zabawach andrzejkowych, u naszych kolegów i koleżanek z grupy Białej na ul. Harcerskiej.

Wszyscy razem przenieśliśmy się do świata czarów i magii. Były zaklęcia, lanie wosku i cukierki z wróżbą, a na koniec bawiliśmy się w rytmie magicznych utworów.

Bardzo dziękujemy grupie Białej za zaproszenie.

 

podkreslenie

 

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 28 listopada dzieci uroczyście obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Dlatego w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny pani Iwony Krajewskiej - Dyrektor Biura Płockiej LOT, która przeczytała przedszkolakom bajkę o misiu. Dzieci rysowały i ozdabiały wspólnego misia, odgadywały zagadki, rozwiązywały misiowe zadania oraz tańczyły ze swoimi misiami, a także uczestniczyły w słodkim misiowym przyjęciu. Te chwile wywołały u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

miś 1  miś3 

miś4  miś5

miś 6  miś 7

 

podkreslenie

 

SPOTKANIE Z WISŁĄ PŁOCK

W dniu 26.11.2018 odwiedził nasze przedszkole piłkarz Wisły Płock - Patryk Stępiński. Towarzyszyła mu urocza i ogromna postać - maskotka Nafciarz. We wspólnej rozmowie piłkarz opowiadał jak zaczęła się jego historia z piłką. Dzieci wypytywały o ciekawostki związane z piłką nożną. Zawodnik z Nafciarzem chętnie odpowiadali na pytania, zaprezentowali kilka zagrań, które dzieci próbowały naśladować. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć. Na zakończenie każdy z maluchów otrzymał od naszych gości plakat ze zdjęciem drużyny.

 

 Nafciarz 1   Nafciarz 2   Nafciarz 3

 

podkreslenie

 SIKORKA AGATKA

W dniu 26.11.2018 odwiedzili nas aktorzy Teatru Gargulec z Gdyni
z przedstawieniem pt. "Sikorka Agatka"
Dzieci przekonały się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i dowiedziały się, w jaki sposób im pomóc.Wraz z tytułową bohaterką poznały zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce.
By dzieci mogły poczuć się jak w teatrze, zadbano o odpowiednią scenografię, kolorowe kostiumy oraz muzykę, która zachwyciła wszystkich małych widzów.

teatrzyk 2   teatrzyk 1c

teatrzyk 3   teatrzyk 4

 

 

podkreslenie

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

W dniu 19.11.2018r. odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną bibliotekę osiedla Borowiczki. Dzieci spotkały się z sympatyczną panią bibliotekarką - Agnieszką i brały udział w zajęciach, podczas których poznały literaturę dziecięcą dotyczącą aktualnej pory roku, uczestniczyły w zabawach integracyjnych przy muzyce.

    biblioteka 2b list   biblioteka 1bra listjpg   biblioteka 3b listjpg

 

 

podkreslenie 

"ZAWÓD Z PASJĄ"

Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy. Dzielą się takimi informacjami z innymi dziećmi podczas zabaw dowolnych. Dlatego głównym założeniem tego programu jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat różnych zawodów i polega na organizowaniu w naszej placówce spotkań z przedstawicielami różnych zawodów.

         www www2 www1

W dniu dzisiejszym 13.11.2018 r. gościliśmy w naszej grupie rodziców naszej Liwii,

której tata - jest Trenerem Piłki Nożnej w Klubie Delta Słupno.

www3  www4

 

Dziękujemy za przybycie.

  podkreslenie

 

 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚĆI

 

W ramach obchodów 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkole włączyło się do obchodów uczczenia tego wydarzenia.

        fp fp2 fp3

Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej,

zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie,

w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych,

konkursach, warsztatach plastycznych,

zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane

z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Na zakończenie uroczystości o godzinie 11:11

nasze przedszkolaki zaśpiewałay Hymn Polski.

 

 podkreslenie

 

Bal Dyni

 

31 października – środa w przedszkolu była dniem finałowym Święta Dyni.

Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Dyniowe dekoracje, lampiony, smakołyki – to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę, w którą zaangażowane były wszystkie dzieci.

        bd bd2 bd3

Na zakończenie balu, dzieci i zaśpiewały naszemu Adasiowi głośne „sto lat” nasz jubilat kończył 4 latka.

                                                 bd4 bd5

 

podkreslenie

 

Cała Polska czyta dzieciom”

 

      cpczd cpczd2 cpczd3

Czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości, gdyż tylko wyrobiony czytelnik jest w stanie radzić sobie w powodzi informacji i nadążyć za szybkim rozwojem wiedzy. W dniu 29.10.2018 r. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, gościliśmy w przedszkolu mamę naszej Laurki. Nasz gość czytał dzieciom wiersz pt. „Pstryk” Juliana Tuwima. Dzieci były zachwycone, po wysłuchaniu wiersza odpowiadały na pytania dot. treści wiersza a na zakończenie mama Laury częstowała dzieci słodkościami.

Dziękujemy za przybycie.

 podkreslenie

 

Zajęcia otwarte dla rodziców

 

Dnia 26 października (piatek) w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców

pt. „Bukiet pani jesień”.

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach : śpiewaliśmy piosenkę na powitanie, słuchaliśmy wiersza o jesieni, bawiliśmy się chusta animacyjna oraz stworzyliśmy piękne oryginalne prace pt. „Bukiet pani jesień”.

Dziękujemy rodzicom za przybycie i aktywny udział w zajęciach.

                      bj2  bj  bj3

 podkreslenie

 

Teatrzyk

 

Dnia 24 października 2018 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Krak-Art. Zaprezentował dzieciom spektakl pt. „Nowe przygody Doktora Dolittle”

       doktor doktor2 doktor3

Każde dziecko powinno znać historię słynnego Doktora Dolittle, miłośnika zwierząt, gotowego w każdej chwili nieść pomoc chorym, czy nieszczęśliwym stworzeniom. Tym razem Doktor Dolittle pojawił się na czarnym lądzie. Przedstawienie, było widowiskowe, które nauczyło dzieci wrażliwości i empatii w stosunku do zwierząt. Ciekawa fabuła i różnorodne kostiumy sprawiły, że młodzi widzowie oglądały bajkę z zapartym tchem.

 podkreslenie

 

 

Jesienne zabawy

 

                  zj1 zj2 zj3

Jesień nie musi być ponura i monotonna. Jest porą roku, która stwarza wiele okazji do aktywnej zabawy z dzieckiem. Kolorowe liście, kasztany, żołędzie, jarzębina. Dnia 14.10.2018 r. przedszkolaki założyły wygodne buty i wyruszyliśmy na jesienne zabawy. Bawiliśmy się wspaniale.

podkreslenie

 

 Urodziny Jasia

 

          urj urj2 urj3

 

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”.To właśnieten mały człowiek w tym dniuznajduje się w centrum uwagi. W dniu - 12.10.2018 r. urodziny w naszym przedszkolu obchodził nasz Jaś. Wszystkie dzieci zaśpiewały Jubilatowi „Głośne sto lat”. Jaś częstował cukierkami a przedszkolaki składały piękne życzenia.

 

podkreslenie 

 

TEATRZYK

         tak tak 2 tak 3

 

Dniu dzisiejszym 02.10.2018 r. odwiedził nasze przedszkole Teatr Tak przedstawił spektakl pt.: „O Pchle, co manier nie miała” był to ciekawy, interaktywny teatrzyk z elementami języka angielskiego, inspirowany żywiołowym tekstem „Pchły Szachrajki”, W kontekście konkretnych fragmentów bajki Brzechwy o psotnej pchle, w spektaklu przybliżone i objaśnione były młodym widzom takie angielskie pojęcia, jak nazwy pór roku czy proste antonimy (big – small, pritty – ugly, slim – fat). To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez Teatr Tak w spektaklu „O Pchle…”, ponieważ wykorzystał on w nim również tak ciekawe i interaktywne elementy, jak np. grę w magiczne koło wiedzy, lekcję tańca animacyjnego „Aerobik o poranku”, czy podróż ciuchcią połączoną z nauką piosenki „Jedzie ciuchcia ciuch ciuch ciuch”.

 

 


podkreslenie

 

„Fikołki”

                 fikołki fikołki 2 fikołki 3

W dniu 01.10.2018 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do sali zabaw „Fikołki” w galerii Mazovia. Dzieci przeżyły niesamowite chwile, bawiły się wspólnie, cieszyły z każdej minuty spędzonej w sali zabaw. Po powrocie do przedszkola czekał na dzieci ciepły obiad.

 podkreslenie

 

„Dzień Przedszkolaka”

 

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

                                   dzień przed dzień przed 2 dzien przed 3

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Pani  dyrektor z okazji tego Święta przygotowała dla dzieci przepyszny tort.

 

 podkreslenie

 

„Sprzątanie Świata”

 

Dnia 21 września 2018 r. dzieci z naszego przedszkola włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". 

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. 

Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. 

Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

 

                    bri bri2 bri3


bri4

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl