biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

                                                                                           ,,Drogowe ABC''

Dnia 7 czerwca dzieci z grupy Srebrnej i Złotej uczestniczyły w zabawach na Starym Mieście w ramach podsumowania programu ,,Drogowe ABC''. Dzieci miały mozliowość przejażdżki samochodami po miasteczku ruchu drogowego. Musiały bacznie obserwować światła, przestrzegać znaków drogowych i uważać na pieszych.

Drog1 Drog2 Drog3

                                                  ,,Festiwal piosenki obcojęzycznej'' 

Dnia 4 czerwca czworo dzieci z naszej grupy reprezentowało  przedszkole w ,,Przeglądzie piosenki obcojęzycznej'' w MP nr 34 przy ulicy Harcerskiej. Dzieci wykonały piosenkę ,,Hands up!'' za co, zostały nagrodzone dyplomem i upominkami.

festiwal1 festiwal2

                                                     ,,Sportowy Dzień Dziecka''   

Dnia 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu zostaly zorganizowane zawody na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczyły w zabawach i rozgrywkach sportowych. Na koniec każdy został odznaczony medalem ,,Super sportowca''.

Dzień Dz 1 Dzień Dz 2 Dzień Dz. 3

                                                      ,,Pokaz talentów''

Dnia 31.05.2019 dzieci w ramach Innowacji pedagogicznej "Jestem przedszkolakiem, będę pierwszakiem" miały możliwość prezentacji swoich talentów. Były recytacje wierszy, śpiewy piosenek, tańce, pokaz ćwiczeń z piłką. Wszyscy wesoło się bawili.

talent1 talent2 talent3

                                                                ,,Piknik rodzinny''

Dnia 30.05.2019 na terenie MP nr 34 odbył się Piknik Rodzinny, w którym brała udział również i nasza grupa. Na dzieci czekały różne atrakcje oraz pyszne smakołyki.

piknik1 piknik2 piknik3

  ,,Czytamie na dywanie''

Dnia 30 czerwca po obiedzie odwiedziła nas mama Sergiusza, która przeczytała dzieciom książkę pt :,,Trzy psotne kotki''.Bardzo dziękujemy za wizytę.

Serg1  Serg2

,,W świecie zawodów''

Mama Franka zapoznała dzieci ze swoim zawodem. Pracuje w Sanepidzie, m.in.: dba o właściwe wymiary mebli- odpowiednie do wzrostu dzieci. Wszyscy oczywiście chcieli się zmierzyć i przekonać, czy trochę urośli.

san1 san2 san3

 

,,Czytanie na dywanie''

   Dnia 29.05.2019 mama Franka przeczytała dzieciom książki: "Pieski ratują pociąg" oraz "Zapracowany Kopciuszek".

 

mama Franka1 mama Franka2

                             

 

   ,,Wycieczka do Solca Kujawskiego''

Dnia 27 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Dzieci miały możliwość zgłębienia tajemnic świata dinozaurów i prehistorycznych stworów. Bardzo ciekawym doświadczeniem okazał się dla wszystkich film w kinie 5 D. To była udana wyprawa:) 

solec1 solec2 solec3                                                                     

                                                                                    ,,Urodziny, imieniny''

24.05 odbyły się 6-te urodziny Oliwki oraz imieniny Zuzi. Tradycyjnie złożyliśmy życzenia, zaśpiewaliśmy "Sto lat"i poczęstowaliśmy się pysznymi cukierkami.    

zuzia1     zuzia2                    

                                   ,,Teatrzyk Morskie Opowieści''                                                                   

Dnia 22.05.2019 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Katarynka z bajką "Morskie opowieści". Wszyscy wśród śpiewu szant i słuchaniu rad ratownika, z wielkim zaciekawieniem obejrzeli przygody kapitana i majtka.

mor1 mor2 mor3

,,Lody dla ochłody''

 Dnia 22.05.2019 poszliśmy do lodziarni. Te lody były przepyszne :)   

lody1 lody2 lody3                                                                      

 

                                             ,,Wycieczka do Muzeum Diecezjalnego''

Dnia 16 maja dzieci uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Diecezjalnego w Płocku. Dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia, zwiedzenia eksponatów, a także brały udział w insenizacjach.

muz1 muz2 muz3

                                                ,,Wycieczka do Sierpca''

Dnia 14 maja dzieci z grupy Srebrnej i Złotej wybrały się na wycieczkę do Skansenu w Sierpcu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ,,W zagrodzie u dziadka'', zwiedzały Muzeum Wsi Mazowieckiej, uczestniczyły w przejażdżce wozem. Na koniec odbyło się ognisko z kiełbaskami.

sierpc1 sierpc2 sierpc3

                                                        ,,Urodziny, imieniny''

Dnia 9.05 Nikola obchodziła 6-te urodziny , natomiast 10.05 Iga- imieniny. Cała grupa złożyła dziewczynkom życzenia oraz tradycyjnie zaśpiewała "Sto lat".

iga1          iga2

                                                                             ,,Apel z okazji 3 maja''

Dnia 9.05.2019  odbył się Apel z okazji Świąt Majowych- 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi, Święta Konstytucji 3 Maja.  Dzieci z wszystkich grup ( w tym zuchy z Próbnej Gromady "Iskierki") zatańczyły "Krakowiaka", wyrecytowały wiersz, "Katechizm polskiego dziecka", aktywnie uczestniczyły w wykonaniu pracy plastycznej o Polsce oraz z dumą zaśpiewały Hymn.

apel1 apel2 apel3

                                                                   ,,Czytanie na dywanie''

Dnia 5 kwietnia odwiedziła nas mama Agatki, która przeczytała dzieciom bajkę pt: ,,Alladyn''. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanej książki. Bardzo dziękujemy za wizytę.

Aga1 Aga2

                                                               ,,Quiz przyrodniczy''

Dnia 3 kwietnia troje dzieci z naszej grupy uczestniczyło w quizie przyrodniczym ,,Z przyrodą za pan brat'' w Niepublicznym Przedszkolu Gucio w Płocku. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, które dotyczyły przyrody. Za udział w zabawach nasi reprezentaci otrzymali nagrody i dyplomy.

gucio1 gucio2 gucio3

                                                 ,,Wizyta w gospodarstwie''

Dnia 1 kwietnia wraz z grupą Brązową wybraliśmy się do gospodarstwa taty Błażeja - pana Piotra Nowaczuka. Dzieci miały możliowść zwiedzenia gospodarstwa, zapoznania się z codzienną pracą w takim miejscu, samodzielnego nakarmienia zwierząt. Najlepszą atrakcją okazała się jednak jazda konna, która sprawiła dzieciom wiele radości. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

konie1 konie2 konie3

 

                                                     ,,Wiosenny kącik''

Dnia 28 marca dzieci z naszy grupy zamieniły się w ogrodników. Do naszego wiosennego kącika wspólnie posadziliśmy warzywa.

sadz 1 sadz 2 sadz 3

                                                 ,,Poznajemy zawody - kucharz''

Dnia 27 marca odwiedził nas tata Zosi, który z zawodu jest kucharzem. Dzieci wraz z Panem Krzysztofem wykonały przepyszną sałatkę owocową i dowiedziały się dlaczego owoce są bardzo zdrowe. Bardzo dziękujemy za wizytę.

kuch 1 kuch2 kuch3

                                              ,,Urodziny Wiktorii i Dawida''

Dnia 22 marca obchodziliśmy urodziny Dawidka, zaś 25 marca Wiktorii. Wspólnie złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy "Sto lat". No i oczywiście były pyszne cukierki.

wiki1    wiki2

                                                          ,,Powitanie wiosny''

Dnia 21 marca żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Wspólnie  z 3-4 latkami , 6-latkami oraz klasami II, III z SP nr 20 poszliśmy nad Wisłę z marzanną. Wesoło bawiliśmy się na terenie oraz jedliśmy pyszne pieczone kiełbaski.

wiosna 1 wiosna 2 wiosna 3

                                                           ,,Wizyta magika''

Dnia 18.03 gościliśmy w naszym przedszkolu magika, który wprowadził klimat czarów i radości. Pokazywał sztuczki, a dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały występ.

mag1 mag 2 mag3

                                                   

                                                                 ,,Urodziny Zosi''

Dnia 11.03.2019 Zosia z naszej grupy obchodziła 6 urodziny. Po złożeniu życzeń i śpiewie "Sto lat" wszyscy poczęstowali się cukierkami.                   

zosia1          zosia2

                                              ,,Teatrzyk Profesorek Wodorek i Superbohaterowie''

Dnia 8.03.2019 gościliśmy i oglądaliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie" (Gargulec). Wszyscy z zainteresowaniem śledzili przygody bohaterów.

teatrzm1   teatrzm2

                                                                                 ,,Dzień otwarty''

Dnia 7.03.2019 z okazji Dnia Otwartego odwiedził nas Kubuś Puchatek. Dzieci z chęcią spotkały się z bohaterem naszego przedszkola, rozmawiały i chciały być blisko niego.
 kubus1          kubus2

                                                                                        

                                       ,,Dzień Kobiet''

Dnia 6.03.2019 dzieci z grupy srebrnej świętowały Dzień Kobiet w Happy Parku w Stróżewku. Wszyscy wesoło się bawili i uśmiechy towarzyszyły nam przez cały czas.

dzien1 dzien2  dzien3

 

                                                                   ,,Akademia Lwa Honorka''

Dnia 28 lutego odwiedzili nas pracownicy Straży Miejskiej w Płocku. W ramach programu ,,Akademia Lwa Honorka'' opowiedzieli dzieciom na czym polega ich zawód, a na koniec dzieci odwiedził sam Lew Honorek znany im z audycji radiowych. To była dla wszystkich miła niespodzianka.

Lew1 lew2 lew3

                                                 ,,Zajęcia otwarte''

Dnia 27 lutego odbyły się kolejne zajęcia otwarte dla rodziców ,,Kolorowe balony'' - zabawy matematyczne. Bardzo dziękujemy za udział rodzicom i dzieciom.

Mata1 Mata2 mata3

                                                           ,,Bal Karnawałowy''

Dnia 25 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych przebrań. Dzieci świetnie bawiły się do muzyki dzięki grupie IMPULS. To była wapaniała zabawa!

karn1 karn2 karn3

                                                 Teatrzyk ,,Calineczka''

Dnia 22 lutego odwiedził nas teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem ,,Calineczka''.

cali1 cali2

                                       ,,Spotkanie z instruktorem Akademii Ruchu''

Dnia 21 lutego naszą grupę odwiedziła ciocia Kacperka – instruktorka z Akademii Ruchu. Pani Paulina wyjaśniła dzieciom na czym polega wykonywana przez nią praca oraz przeprowadziła warsztaty z zumby. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnym tańcu. Bardzo dziękujemy za tak miłą wizytę.

instr1 instr2 instr3

 ,,Walentynkowy bal''

Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji został zorganizowany bal na który dzieci przybyły ubrane w czerwone kolory. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców oraz konkursów. Na koniec każde dziecko wylosowało walentynkę wykonaną przez kolegę lub koleżankę z przedszkola, co sprawiło dzieciom wiele radości.

walen1 walen2 walen3   

                                              ,,Płocka Orkiestra Symfoniczna''               

Dnia 11 lutego po raz kolejny gościliśmy Płocką orkiestrę Symfoniczną. Tym razem tematem przewodni koncertu było ,,W cukierni’’.

 Qork2 Qork1

                                                                        ,,Dzień Babci i Dziadka''

Dnia 22 stycznia obchodziliśmy w nasze grupie ważne święto – Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny następnie były wspólne tańce i konkursy.

Qdzie1 Qdzie2 Qdzie3

 

                                                                                         ,,Urodziny Błażeja''

Błaż1 błaż2

                                            ,,Poznajemy zawody - farmaceuta''

Dnia 23 stycznia w ramach innowacji ,,W świecie zawodów’’ dzieci poznały kolejny zawód – farmaceuty. Tym razem odwiedziła nas mama Dawidka, która w interesujący sposób opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Bardzo dziękujemy za wizytę.

                                 farm1 farm2 farm3

                                                                                    ,,Pracowania Akuku''

Qprac1 Qprac2

                                                        ,,Poznajemy zawody - bibliotekarz''

Dnia 15 stycznia w ramach innowacji ,,W świecie zawodów’’ dzieci poznały kolejny zawód – bibliotekarz. Tego dnia odwiedziliśmy pobliską bibliotekę gdzie dzieci miały możliwość wcielenia się w zawód bibliotekarza a także spróbować wypożyczyć książkę swoim kolegom. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

bibl1 bibl2 bibl3

                               

                                                          ,,Rozdanie nagród''

Dnia 9 stycznia odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursie ,,Ozdoba bożonarodzeniowa – choinka’’. Bardzo dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za włączenie się w nasze cykliczne konkursy.

 ko1 konk3 ko2

,,Zajęcia otwarte'' 

Dnia 21 grudnia odbyły się kolejne zajęcia otwarte dla rodziców. Dziękujemy za przybycie.

                                   zajj1 zajj2 

,,Wycieczka na Pocztę''

Dnia 20 grudnia w ramach innowacji ,,W świecie zawodów’’ dzieci wybrały się do Urzędu Pocztowego, aby wysłać świąteczne kartki.

                                                    poc1 poc2

,,Wycieczka do Krainy Świetego Mikołaja''

Dnia 19 grudnia dzieci z grupy Srebrnej i Złotej wybrały się na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Dzieci zwiedzały bajkowe domki, odwiedziły Świętego Mikołaja, któremu opowiedziały o swoich prezentowych marzeniach, a także zostawiły listy. Po zwiedzaniu dzieci bawiły się na placu zabaw. Wszystkim cała wyprawa bardzo się podobałaJ

kra1 kra2 kra3

                                 

,,Spotkanie wigiljne''

Dnia 17 grudnia w naszej grupie odbyła się wyjątkowa uroczystość – spotkanie wigilijne z rodzicami podczas, którego dzieci przedstawiły występ artystyczny. Na koniec odwiedził nas długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj z dużym workiem prezentów.

 

 

   jas1 jas2

,,Urodziny Franka''

W tym tygodniu obchodziliśmy urodziny Franka. Naszemu jubilatowi życzymy wszystkiego najlepszego.

                               fra1 fra2

,,PLOT - podsumowanie projektu''

Dnia 11 grudnia dzieci uczestniczyły w podsumowaniu projektu ,,Płock na Szlaku Książąt Mazowieckich’’ w Orlen Arenie. Dzieci obejrzały inscenizacje ,,Na dworze Księcia Bolesława’’, uczestniczyły we wspólnych tańcach, a także wysłuchały koncertu Płockiej Dziecięcej Orkiestry Symfonicznej.

 orl1 orl2 orl3

,,Wizyta gościa z Urzędu Miasta''

Dnia 10 grudnia do naszego przedszkola znowu przybył Mikołaj – tym razem był to Zastępca Prezydenta Miasta Płocka – Roman Siemiątkowski, który w imieniu Urzędu Miasta życzył wszystkim Wesołych Świąt, a przedszkolakom rozdał wspaniałe prezenty.Dzieci przywitał Mikołaja bardzo ciepło i jak tylko najpiękniej potrafiły zaśpiewały mu świąteczną piosenkę. Dziękujemy za wizytę.

 pre1 pre2 pre3

,,Konkurs plastyczny o Płocku''

Dnia 7-go grudnia w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez PLOT pt. "Odkryj z nami Płock". Za piękne rysunki Płocka Julka i Oliwka z naszej grupy otrzymały dyplom i upominek. Gratulujemy! :)

 plo1 plo3 plo2

,,Mikołajki''

Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek na naszych przedszkolaków czekała niespodzianka. Przed przedszkolem czekał na nich Mikołaj ze słodkim upominkiem. Wszystkie dzieci z radością przywitały przybyłego gościa.

                           mik1 mik2 mik3

,,Laleczki w ramach akcji UNICEF''

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w akcje UNICEF za wykonanie pięknych laleczek.

                                                                              lal

,,Imieniny Krystiana''

W tym tygodniu w naszej grupie obchodziliśmy imieniny Krystianka – nie zabrakło życzeń i słodkiego poczęstunku.

                            im2 im3       

   ,,Spotkanie z aktorem''                          

Dnia 3 grudnia w ramach innowacji ,,W świecie zawodów’’ naszą grupę odwiedził aktor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód aktora, uczestniczyły w krótkich warsztatach teatralnych oraz wysłuchały fragmentów książki o Kubusiu Puchatku. Bardzo dziękujemy za wizytę.

          akt1 akt2 akt3

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Dnia 3 grudnia odbył się kolejny Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej, tym razem o tematyce świątecznej.

                                                                             koin1

,,Andrzejki''

Dnia 29 listopada dzieci wybrały się do Happy Parku w Stróżewku, gdzie uczestniczyły w zabawach  i wróżbach andrzejkowych.

           hep1 hep2 hep3

 ,,Czytanie na dywanie''

Dnia 29 listopada naszą grupę odwiedziła mama Kacperka. Pani Justyna przeczytała dzieciom przygody słonia Elmera, wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali naszego gościa. Bardzo dziękujemy za wizytę.

                                      cz1 cz2

                                         

,,Dzień Pluszowego Misia''

Dnia 28 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki, z którymi wspólnie się bawiły. Naszym gościem była mama Zosi – pani Iwona Krajewska, która przybliżyła dzieciom historie powstania pluszowego misia. Dzieci rysowały i ozdabiały wspólnego misia, odgadywały zagadki, rozwiązywały misiowe zadania oraz tańczyły ze swoimi misiami, a także uczestniczyły w słodkim misiowym przyjęciu.Był to mile spędzony czas dla wszystkich.

        mis1 mis2 mis3                            

 

,,Wizyta Wisły Płock''

Dnia 26 listopada w ramach innowacji ,,W świecie zawodów’’ nasze przedszkole odwiedził piłkarz Wisły Płock – Patryk Stępiński wraz z klubową maskotką – Nafciarzem. Pan Patryk opowiedział szczegółowo dzieciom na czym polega zawód piłkarza, jak wygląda jego dzień oraz przeprowadził z przedszkolakami rozgrzewkę. Nasz gość chętnie odpowiadał na wszystkie pytania a Nafciarz przyjął zaproszenie dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć, a wszystkie dzieci otrzymały autografy oraz plakaty z piłkarzami Wisły Płock. My nie pozostaliśmy dłużni i wręczyliśmy naszym gościom podziękowanie w postaci rysunków dzieci.

 wis2 wis1 wis3

 

,,Teatrzyk Sikorka Agatka''

Dnia 26 listopada 26 listopada nasze przedszkole odwiedził Teatr Gargulec. Podczas spektaklu „Sikorka Agatka” dzieci powiedziały się jak należy dbać o zwierzęta zimą.

                                tea1 tea2

,,Wizyta policjanta''      

Dnia 23 listopada w ramach innowacji ,,w świecie zawodów’’ naszą grupę odwiedził Pan Policjant. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód policjanta oraz poznały atrybuty związane z tym zawodem. Ponadto dzięki licznym akcesoriom mogły ,,wcielić się’’ w rolę policjanta.

          pol1 pol2 pol3

        ,,Urodziny Kacperka ''  

Dnia 23 listopada w naszej grupie obchodziliśmy urodziny Kacperka. Naszemu jubilatowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

                                                          kac1 kac2

                                                  ,,Festiwal Piosenki Ludowej''

22-go listopada odbył się VII Festiwal Piosenki Ludowej w Łącku, podczas którego wystąpił Nataniel Dobies i Wikoria Wiśniewska z grupy 5-latków. Dzieci zaśpiewały piosenki: "Poleczka" i "Piekła baba chleb", za co zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także upominkami. Naszym małym artystom gratulujemy odwagi i pięknego występu, zaś całej grupie "Złotej" dziękujemy za trzymanie kciuków i kibicowanie naszym uczestnikom :)

 

                                          IMG1p IMG2p

 

                               ,,Warsztaty ceramiczne''                       

Dnia 20 listopada grupa Srebrna uczestniczyła w warsztatach ceramicznych. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód artysty/garncarza a następnie samodzielnie wykonały świąteczne miseczki.

war1 war2 war3

 

 

 

 ,,Płock na Szlaku Książąt Mazowieckich''

Dnia 14 listopada w ramach projektu "PŁOCK NA SZLAKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH" realizowany przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną przybyli do nas wyjątkowi gości. Opowiadali dzieciom na temat historii miasta Płock i średniowiecznych władców, którzy w Płocku żyli. Zajęcia prowadzone były przez "Nadwornego Kronikarza Księcia Bolesława" oraz "Bajkowego Rycerza". Na koniec dzieci otrzymały kolorowankę zawierającą podstawowe symbole Płocka.

pil1 pil2 pil3

                                                                                 

 ,,Quiz historyczny''

Dnia 13.11.2018r. w przedszkolu na ulicy Harcerskiej odbył się quiz historyczny oraz nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. "To wszystko Polska". Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat Polski oraz zarecytowały wspólnie wiersz pt. "Moja Ojczyzna" na koniec zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Qu1 Qu2 Qu3

 

                                                                            ,,100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości''

Dnia 9 listopada nasze przedszkole uczciło 100 rocznicę Odzyskania przez Polską Niepodległości. Dzieci wyrecytowały wiersze o tematyce patriotycznej, przybliżyły sobie polskie symbole narodowe, zaś na zakończenie o godzinie 11:11 odśpiewały wspólnie Hymn Polski.

lec1 lec2 lec3

                                                                                 

,,Czytanie na dywanie''

Dnia 7 listopada  odwiedziła nas mama Zuzi i przeczytała dzieciom m.i.n ,,Mała Syrenkę’’. Bardzo dziękujemy za wizytę.

ca1 ca2 ca3

 

                                                                                    ,,My też pamiętamy''

Z okazji Święta Wszystkich Świętych nasza grupa zapaliła znicze i uczciła pamięć pomordowanych w czasie II wojny światowej pracowników Cukrowni Borowiczki.

                                                                                           znicz

 

                                                                                            ,,Bal Dyni''

Dnia 31 października w naszym przedszkolu odbył się ,,Bal Dyni''. Dzieci uczciły ten dzień stosownymi przebraniami, a także wspólnymi tańcami i zabawami wśród magicznej dekoracji.

dyn1  dyn2  dyn3

 

                                                                               

  ,,Wizyta w Straży Pożarnej''

Dnia 30 października w ramach innowacji ,,W świecie zawodów’’ odwiedziliśmy Państwową Straż Pożarną w Płocku. Dzieci szczegółowo dowiedziały się na czym polega praca strażaka, a także dokładnie zwiedziły całą Jednostkę Pożarniczą.

str1  str2  str3

 

 

                                                                                ,,Urodziny Zuzi''

W tym tygodniu obchodziliśmy urodziny Zuzi, naszej jubilatce życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

                                                           uro1 uro2

 

                                                               

,,Zajęcia otwarte''

Dnia 29 października w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć dzieci podsumowały zdobytą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dziękujemy obecnym rodzicom za przybycie.

                               

                                           zaj2 zaj1

 

,,Teatrzyk Nowe Przygody Doktora Dolittle''

Dnia 24 października nasze przedszkole odwiedził Teatr Krak-Art, który zaprezentował dzieciom spektakl pt. „Nowe przygody Doktora Dolittle”. Dzieci poznały historię słynnego Doktora Dolittle, miłośnika zwierząt, gotowego w każdej chwili nieść pomoc chorym, czy nieszczęśliwym stworzeniom. Ciekawa fabuła i różnorodne kostiumy sprawiły, że młodzi widzowie oglądali bajkę z ogromnym zaciekawieniem.

aate aate1 

 

,, Kółko eksperymentalno  - badawcze''

W tym miesiącu dzieci w ramach kółka eksperymentalno – badawczego przeprowadziły doświadczenia. Dzieci za pomocą szyszek starały się przewidzieć jaka będzie pogoda, a także dowiedziały się co sprawia, że liście jesienią opadają z drzew. Potrzebny materiał przyrodniczy przedszkolaki same zebrały świetnie się przy tym bawiąc.

20181022 103924 20181022 110459 20181026 101649

                                                                              20181026 104653

 

                                      ,,Urodziny w grupie''

W tym tygodniu obchodziliśmy urodziny Kacperka i Sergiusza. Naszym jubilatom życzymy wszystkiego co najlepsze.

ur1  ur3  ur2

 

,,Grupowy konkurs''

Dziękujemy za udział w konkursie ,,Warzywna kukiełka’’, a oto efekty pracy dzieci – piękne kukiełki.

konk1  konk2

 

,,Orkiestra symfoniczna''

Dnia 15 października dzieci uczestniczyły w koncercie Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

 ork1  ork2  

 

Sala zabaw ,,Fikołk''

Dnia 1 października dzieci z naszej grupy bawiły się w sali zabawa ,,Fikołk’’ w galerii Mazovia.

  2018w2  2018w  2018w3

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl