biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM 

3P

4P

 

 
WYCIECZKA DO ZOO
 
1ZOO
 
5ZOO
 
2ZOO
 
 
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

1ZR

2ZR

3ZR

 

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

"W INDIAŃSKIEJ WIOSCE"

 
5B
 
6B
 
 

Zawód z pasją

Mama Szymona zaprezentowała nam swoją pasję,  jaką jest fotografowanie. Serdecznie dziękujemy.

m szymona 2

M Szymona 1

 

Zawód z pasją

W ramach realizacji tematyki kompleksowej "Mój dom rodzinny" odwiedził nas wujek Igora, który jest strażakiem. Serdecznie dziękujemy.

strazak 1

strazak 2

Teatrzyk

14.05.2018r. nasze przedszkole odwiedził teatr lalek Pinokio,

który zaprezentował bajkę pt. "Zaczarowany las"

zaczarowany las 1

Zaczarowany las 2

 

 

 

 

Zawód z pasją

W dniu 11.05.2018r. odwiedziła nas mama Agatki, którawykonuje zawód neurologopedy. Pokazała dzieciom zabawy usprawniające nasze narządy mowy.

Serdecznie dziękujemy.

Mama agaty 1Mama agaty 2

 

 

 

 

"Z twórczością za  pan  brat"

Dzieci z naszej grupy to bez wątpienia mali artyści. Rozwijająć zdolności plastyczne, pomysłowość, wyobraźnię, a także sprawność palcy dzieci wykonały niepowtarzalny obraz pt. "Wiosna".

Malowanie 1

Malowanie 2

BRUDNE DZIECI TO SZCZĘŚLIWE DZIECI :)

Malowanie 3

 

 

Zawód z pasją

W związku z realizacją tematyki kompleksowej „Mój dom rodzinny” odwiedził nas tata Tomka,

Pan Paweł Sokolnicki międzynarodowy sędzia piłkarski, który opowiedział nam o swoim zawodzie.

Serdecznie dziękujemy.

Tomek 1

Tomek 2

 

 

 

 

Wycieczka do Grzybowa

08 maja dzieci z naszej grupy wyjechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Grzybowie.

Na dzieci czekało przepyszne wiejskie śniadanie. Następnie pełne sił dzieci zapoznały zwierzęta żyjące na wsi, mogły pobiegać z kozami, upiekły swoje własne bułeczki, a także własnoręcznie wykonały świece.

To był bardzo udany wyjazd!

 g1g2

g3g4g5

 

 

 

WITAJ MAJ PIĘKNY MAJ

27 kwietnia dzieci z naszego przedszkola przygotowały Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, w którym mogliśmy uczestniczyć. Dzieci kształtowały postawę patriotyczną, włączały się do wspólnego śpiewu, wypowiadając słowa refrenu piosenki „Kocham Cię Polsko” i radośnie machając wykonaną przez siebie flagą.

1Apel3Maj

 

3Apel3Maj

2Apel3Maj

 

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

27 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dzieci rozwijały sprawność fizyczną , uczestnicząc wspólnie z rodzicami w zabawach ruchowych. Wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, korzystanie z przyborów gimnastycznych, rywalizacja podczas zawodów, to wszystko przyniosło uczestnikom wiele radości i nauczyło wielu cennych zasad.

1ZajeciaotwarteK

2ZajeciaotwarteK

3ZajęciaotwarteK

5ZajęciaotwarteK

DZIEŃ ZIELONY

25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się twórcze zabawy z kolorem zielonym. Dzieci oglądały teatrzyk pt. „Przygody niegrzecznej żabki” w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Nasza grupa zaprezentowała piosenkę pt. „Była sobie żabka mała” oraz wykonała pracę z różnorodnych materiałów, którą wspólnie nazwaliśmy „Żabką Zielonką” i zaprezentowaliśmy. Mięliśmy okazje oglądać występy innych dzieci i wykonane przez nich prace, jak również bawić się wspólnie przy wesołej muzyce, a na koniec czekała dla wszystkich słodka niespodzianka.

1DzieńZielony

3DzieńZielony

4DzieńZielony

TEATRZYK KATARYNKA

24 kwietnia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Katarynka, który przedstawił spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”. Dzieci poznały kolorowy świat Księżniczki Rosy, uważnie słuchały pięknego śpiewu bohaterów i włączały się do wspólnej zabawy.

1TeatrzyKR

2TeatrzykKR

 

„BABALUDA”

23 kwietnia nasze przedszkole odwiedziło Państwo z Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego „BabaLuda” z kozą „Pipi”. Dzieci mogły dotknąć, pogłaskać a nawet nakarmić kózkę oraz ubijać masło w drewnianej kierzance.

1Babaluda

3Babaluda

4Babaluda

2Babaluda

WCIECZKA DO TEATRU

20 kwietnia wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego w Płocku, na spektakl pod tytułem Królewna Śnieżka”. 

1WTeatr

2WTeatr

 

JOGURTOW MARAKASY

13 kwietnia dzieci wykonały instrumenty z butelki po jogurcie, kaszy, ryżu itp. Czerpały radość z wybierania materiałów, wsypywania, a szczególnie z wydobywania dźwięku z nowego instrumentu J

 

1JMK

2JMK

3JMK

 

SOK OWOCOWO - WARZYWNY

W kwietniu dzieci wykonały sok z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Wiele radości przyniosło im samodzielne posługiwanie się plastikowym nożem, a przede wszystkim degustacja wykonanego soku. Dzieci już wiedzą jak ważne jest picie świeżo wyciśniętych soków dla zdrowia.

 1SOWK

3SOWK

2SOWK

5SOWK

 

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

„ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI”

11 kwietnia naszą grupę odwiedziła pani z biblioteki, dzieci oglądały wiele różnorodnych książek, poznały etapy ich powstawania, poznały wygląd zakładki i jej przeznaczenie, na koniec dzieci wykonały piękną sówkę, która była bohaterka naszej bajki.

 

1BK

2BK

3BK

 

SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG 

10 kwietnia dzieci zapoznały się z pracą stomatologa, poznały narzędzia stomatologiczne i preparaty służące do higieny jamy ustnej. Wiele radości przyniosła dzieciom zabawa w dentyste, teraz już wszyscy wiemy jak prawidłowo dbać o zęby, aby mieć piękny uśmiech :)

2stomatolog

7stomatolog

 

3stomatolog

5stomatolog

 

WYCIECZKA PO WITAMINKI

 4 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu spożywczego. Dzieci wybierały zdrowe produkty, obserwowały sposób ważenia, a następnie mogły zapłacić za wybrane przez siebie zakupy.

5skle

6skle

1sklep

 

 Powitanie wiosny

21.03.2018r. dzieci z naszej grupy uczestniczyły w wiosennym korowodzie, podczas którego głośno żegnały zimę krzycząc "Zimo odejdź" oraz przywoływały wiosnę :)

30122490 2033288123367154 125078711 o

wiosna jjnnjjj

Zajęcia biblioteczne

W dniu 18.03.2018r. odbyły się zajęcia z panią z biblioteki, podczas których dzieci żegnały zimę, a witały PANIĄ WIOSNĘ.

wiosna 1wiosna 2wiosna 3

 

 

Wiosenne zabawy ruchowe

Wtorek 20.03.2018r. rozpoczeliśmy bardzo aktywnie. Odwiedził nas instruktor fitnessu, który pokazał nam, jak powinniśmy ćwiczyć codziennie rano.

fitness 1fitness 2

 

 

Teatrzyk

16.03.2018r. nasze przedszkole odwiedził Tatr "Urwis", który zaprezentował nam bajkę o niebezpieczeństwach, jakie mogą nas napotkać.

teatrzuk UrTetrzyk ur 3Teatrzyk Ur 2

 

 

Zajęcia otwarte

Dnia 16.03.2018r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których dzieci poznały sposób sadzenia roślin. Wszytkim obecnym rodzicom serdecznie dziękujemy.

zaj 1zaj 2zaj 3

 

 

Poczytaj mi mamo...

9 marca odwiedziła nas mama Filipa, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Masza i niedźwiedź". Serdecznie dziękujemy.

 czyt filip

 

PrzechwytywanieHAPPY

Happy1Happy 3Happy 4

 

 

Zdrowie na wiosnę

W dniu 01.03.2018r. nasze przedszkole odwiedził pan doktor, który opowiedział nam o swojej pracy. Zaprezentował przyrządy niezbędne lekarzowi, a także opowiedział, co należy robić aby być zdrowym.

 

dok 1

dok2dok3

 

 

ZAWÓD Z PASJĄ 

5 lutego swoje zainteresowania muzyczne zaprezentowała mama Uli. Dzieci zapoznały się z budową i brzmieniem UKULELE. Miały okazje zagrać na nowym instrumencie, wysłuchać pięknych melodi i śpiewać wspólnie piosenki z dziecięcego repertuaru.

2zawód

1zawód

 

POCZYTAJ MI MAMO...

 5 lutego odwiedziła nas mam Igora, która przeczytała dzieciom bajkę pt. " Brzydkie kaczątko". Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, odpowiadały na pytania, a na koniec otrzymały słodką niespodziankę. 

 

1poczytaj

 

 

NASZE BIAŁE MIAS

27 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zabawy twórcze z kolorem białym. Dzieci rozwijały wyobraźnie, uczyły się współpracy w grupie podczas wykonywania pracy i wspólnych zabaw z kolorem białym.

1biały

2biały

3biały

 

 ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

26 lutego odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Przedszkolny teatrzyk". Dzieci rozwijały zainteresowania teatralne, odgrwały krótkie scenki, czerpały radoś podczas wspólnych zabaw.

1bajka

2bajka

3bajka

 

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE 

21 lutego nasze przedszkole odwiedziła pani z biblioteki z pluszowym kotkiem, którego dzieci bardzo polubiły, poznały kocie zwyczaje i zabawy, a na koniec miały okazję wykonać własnego kotka.

1kot

2kot

3kot

 

 WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI FILI NR 9 KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ 

19 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki. Dzieci uważnie słuchały bajki o Kamyczku, który podobnie jak nasza grupa pierwszy raz był w bibliotece. W trakcie wizyty wybraliśmy dwie książeczki, na których nauczyliśmy się samodzielnie skanować książki. Dzięki tej wizycie poznaliśmy bliżej pracę pani Bibliotekarki oraz nauczyliśmy się zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych. 

 1biblio

2biblio

3biblio

 

 

TEATR VASKA "BAL KOPCIUSZKA" 

16 lutego nasze przedszkole odwiedził teatr Vaska, który zaprezentował bajkę o Kopciuszku. Aktorzy w sposób profesjonalny przedstawili losy głównej bohaterki, używając pięknie wykonanych kukiełek, którymi zachwyciły się dzieci. Muzyka towarzysząca spektaklowi również oczarowała naszą grupę. Dzieci miały okazje wcielić się w role bohaterów z bajki i przez chwile zostać prawdziwymi aktorami. 

 

1kopciuszek

2kopciuszek

3kopciuszek

 

 

TEATRZYK DUET "PRZYGODY MAŁPKI FIKI MIKI"

13 lutego nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Duet. Dzieci poznały przygody Małpki Fiki Miki. Nasza grupa z wielkim zaciekawieniem oglądała występ, aktywnie uczestnicząc w zabawie z aktorami.

 

2małpka

1małpka

 

  

W KARNAWALEKARNAWALE

   DOOKOŁ WIELKIE  BALE...

 7 Lutego 2018r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci bajecznie przebrane w stroje karnawałowe wybrały się na bal i wspólnie z dziećmi z innych grup bawily się z animatorami firmy Impuls. Magicznie przystrojona sala, wesoła muzyka i wiele innych niespodzianek... to wszystko sprawiło, że uśmiech towarzyszył wszystkim przebierańcom.

 

 

2bal

1bal

3bal

 

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 30.01.2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłych gości – Babcie i Dziadków.

Dzieci z naszej grupy oraz grupy Srebrnej zaprezentowały krótki wierszyk oraz piosenkę, a następnie wspólnie bawiły się z ukochanymi Dziadkami.

Podczas uroczystości nie zabrakło stołu pełnego łakoci. Babcie upiekły przepyszne ciasta, a Dziakowie przynieśli mnóstwo ciastek i cukierków.

To był wyjątkowy dzień.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność.

 

bd 1BD3

BD2

Bd 4

SPOTKANIE WIGILIJNE

20 grudnia w naszej grupie odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami. Dzieci prezentowały przygotowany program artystyczny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze,  tańczyły  i grały na instrumentach. Wszystkie dzieci od rana czekały na Mikołaja, który pojawił się po występie i wręczył dzieciom prezenty. Na koniec dzieci wspólnie z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców .

 

 1SpotkanieW 

2SpotkanieW

3SpotkanieW

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE

15 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Świąteczne pocztówki”. Dzieci utrwalały wiadomości związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, czynnie uczestniczyły w zabawach, grały na instrumentach, śpiewały kolędy oraz wykonały wspólnie z rodzicami prace plastyczną.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas w przedszkolu.

 

                               3zokartki 4zokartki

                               1zokartki 2zokartki

 

 

 POCZYTAJ MI MAMO...

W grudniu odwiedziła nas mama Adasia, która przeczytała dzieciom bajkę o Świętym Mikołaju. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, na koniec otrzymały słodki upominek w formie lizaka.

PMM

 

 

Zajęcia biblioteczne

W dniu 12.12.2017r. naszą grupę odwiedziła  pani z biblioteki, która zabrał dzieci w zimową podróż. Dzieci podczas zajęć ozdabiały tańczyły, śpiewały, ozdabiały choinki. Jednym słowem świetnie się bawiły.

Wszyscy pięknie się prezentowali, gdyż tego dnia w naszym przedszkolu był dzień czerwony.

bblio 1biblio 2

bivblio 3

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia w naszym przedszkolu był dniem atrakcji i niezapomnianych wrażeń, wszystkie dzieci od rana witał wesoły Święty Mikołaj, który wręczał słodką paczuszkę, w sali również czekały na dzieci niespodzianki, jedną z nich były pachnące pierniczki, które dzieci samodzielnie wykonały na warsztatach Piernikowych, każdy otrzymał na koniec piernkiowy medal za wspaniałe pomysły ozdabiania pierników. 

 

                                                   1mikołajki  2mikołajki   

                                                   3mikołajki  44mikołaj

 

CHOINKA

4 grudnia nasze przedszkolaki cieszyły się widokiem i zapachem pięknej choinki, którą wspólnie udekorowały. Dzieci umieszczały ozoby przyniesione z domu, czerpały radość ze wspólnego ubierania choinki.

 

              2choinka   3choinka

 

 

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

W dniu 30.11.17r. w naszej grupie odbył się wieczór andrzejkowy pełen wróżb i zabaw. Każdy mógł dowiedzieć się, od dobrych wróżek, co czeka go w przyszłości. Oczywiście, oprócz wróżb nie zabrakło cukierków z przepowiednią, oraz lania woskuJ

a8

a5

a6

 

 

 Teatr Tak - "Benio w opałach"

27 listopada nasze przedszkole odwiedził Teatr "Tak" był to interaktywny teatr z elementami języka angielskiego z przedstawieniem "Benio w opałach". Dzieci poznały losy uroczej żabki Benia, który uwielbiał bawić się ze swoją koleżanką Lori. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały występ, aktywnie uczestniczyły w zabawie z aktorami.

 

                                      1benio          2benio

 

 

Poczytaj mi mamo…

W listopadzie odwiedziła nas mama Uli, która przeczytała dzieciom książkę pt. „Wróbelek Elemelek”.

Mama uli

 

 

Zakątek Odkrywców

W dniu 21.11.2017r. dzieci z naszej grupy wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę przedszkolną. Dla niektórych była to pierwsza podróż autokarem.

W Zakątku dzieci bawiły się wyśmienicie. Każdy własnoręcznie wykonał swoje mydełko. Był także pokaz baniek mydlanych, oraz mini dyskoteka.

Ten dzień możemy na pewno zaliczyć do udanych . Dzieci były bardzo zadowolone, a przede wszystkim bardzo dzielne i odważne.

24098965 1883639268332041 1615342997 n

24203492 1883639248332043 678791558 n

24135271 1883639594998675 492585379 n

POCZYTAJ MI…

W dniu 17.11.2017r. odwiedziła nas mama Melisy, która przeczytała dzieciom książkę pt. „Tupcio Chrupcio”. Dzieci słuchały bajki z wielkim zaciekawieniem. Na koniec mama Melisy przygotowała dla dzieci słodki upominek w formie lizaka.

Dziękujemy!

 23757883 1526164620804912 1427293255 o

 

Zajęcia otwarte dla rodziców

W dniu 17.11.2017r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których dzieci utrwalały wiedzę na temat jesieni. Tańczyły, śpiewały, oraz wykonały jesienne drzewo poznając nową technikę, jaką jest stemplowanie folią bąbelkową.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za przybycie.

23768791 1526162530805121 92437730 o23760404 1526163064138401 512530809 o

23760305 1526163794138328 1357878726 o23768606 1526164020804972 1626927915 o

Zajęcia biblioteczne

We wtorek 14.11.2017r. odwiedziła nas Pani z biblioteki wraz z gościem.

Gościem tym, był wszystkim znany i lubiany MIŚ, wraz z którym uczyliśmy się i świetnie bawiliśmy.

23659945 1872452472784054 1225738848 o23659773 1872452519450716 2145262720 o

23698711 1872452459450722 848157998 o

Dzień pomarańczowy

31 października w naszym przedszkolu odbyły się zabawy twórcze z kolorem pomarańczowym, wspólnie z dziećmi wykonaliśmy kolorową dynie, a następnie bawiliśmy się przy wesołej muzyce na "Balu dyni". Na koniec był słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci :)

                                                   11  dynia2

                                                   dynia3  dynia4

 

 

Pomóżmy im przetrwać zimę

Dzieci z naszej grupy uczetniczyły w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska. Wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

23107505 1854991871196781 1650335439 o

 

 Pasowanie na Przedszkolaka

26 października  maluszki z naszej grupy stały się prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci podczas występu wykazały się odwagą, a także zaprezentowały swoje zdolności artystyczne, pięknie śpiewały oraz recytowały wierszyki.

Za tak wielki trud, maluszkom należała się niespodzianka, którą był przepyszny tort.

 

22835568 895501420601147 1248901550 n22854752 895501183934504 1352744708 n22835362 895501187267837 1000920745 n22835630 895501380601151 1784511782 n

 

 

Spotkanie z Panem Policjantem

"Bezpieczna droga do przedszkola"

23 października zaszczycił nas swoją obecnością Pan Policjant. Dzieci z zaciekawieniem oglądały mundur policyjny i prezentowane akcesoria, jednocześnie słuchając uważnie cennych wskazówek dotyczących podstawowych zasad bezpieczeństwa na ulicy. Na koniec spotkania Pan Policjant wręczył każdej grupie grę dydaktyczą o bezpieczeństwie.

 

                                                      22

                                                                                                                            33

 

 

Zajęcia z Panią z biblioteki

19 października odwiedziła nas Pani bibliotekarka i zabarała dzieci w jesienną podróż. Dzieci aktywnie uczestniczyły w jesiennych zabawach, na koniec wykonały prace plastyczną pt. "Pani jesień".

 

                                                     

                                                    aa  bb

                                                    cc  dd                                        

 

 

 Teatrzyk w przedszkolu

17 października nasze przedszkole znów odwiedził teatrzyk. Dzieci z naszej grupy miały okazje oglądać

Teatr GARGULEC w przedstawieniu pt. "Kosmiczna przygoda". 

 

6 7

 

 

  Dzień Wszystkich Chłopców

Z okazji Dnia Chłopaka w naszej grupie czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach. Następnie na dzieci czekał poczęstunek, a także drobne upominki.

Wszystkim obecnym  dziękujemy za udział w tym ważnym dniu :)

DC 1małe

DCh 2

DCh3

Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 25.09.2017r w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt. "Nie ma jak w domu".  Dzieci z zafascynowaniem oglądały sztukę wystawioną przez grupę teatralną Krak - Art.

20170925 104211małe

20170925 103440

 

 

 

15 września dzieci z naszej grupy wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki włączyły się do akcji "Sprzątania świata". Przedszdszkolaki od najmłodszych lat wiedzą, że należy dbać o naszą planetę.

Sprzątanie 3Sprzątanie 2Sprzątanie 1

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl