biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 

MAJ to również urodziny naszych przedszkolaków

Tym razem swoje urodziny w maju obchodzili: Miłosz, Krystian i Oskar. Dzieci spiewały głośne sto lat , a jubilaci częstowali cukierkami. Najlepszego!! J

urodziny maj 1 urodziny maj 3urodziny maj 2

 

25. 05.2018 Wizyta w Gospodartwie Agroturystycznym p. Jana Krakowskiego

Dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego też w poniedziałek wybraliśmy się do gospodasrtwa Pana Jana Krakowskiego który hoduje koniki. Dzieci mogły je pogłaskać, nakarmić i pobiegać na polanie. Dzieci wróciły bardzo zadowolone J

Gospodarstwo p. Jana Krakowskiego Gospodarstwo p. Jana Krakowskiego

Tego samego dnia , zaraz po zjedzonym obiadku dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Mistrzem Baniek mydlanych. Radości nie było końca.

Bańki 1 Bańki 2

 

 

23.05.2018 Spotkanie z pracownikiem ZOO

Środa to dzień , gdzie naszą grupę odwiedził pracownik ZOO w Płocku. Pani przywiozła ze sobą dużo ciekawych owadów, niektóre z nich dzieci mogły wziąć nawet na rękę. Przedszkolaki wiedzą jak one się nazywają i jak należy o nie dbać.

owady   owady1 

owady2

 

 

17.05. 2018 Wizyta pracownika RCEE

W czwartek do naszej grupy zawitał ważny gość - był to pracownik Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Pani rozmawiała z dziecmi o tym jak dbać o środowisko, jak powstaje powietrze i gdzie się znajduje. 

spotkanie z pracownikiem RCEE 1 spotkanie z pracownikiem RCEE 2

 

14.05.2018 Teatr Lalek PINOKIO

Nasze przedszkole odwiedził kolejny teatrzyk, tym razem był to teatr lalek, który zaprezentował bajkę  
pt. " Zaczarowany las". Dzieci z uwagą oglądały przedstawienie i dowiedziały się jak należy zachowywać się
w lesie.

teatr lalek 14.05.18

 

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ZIARNO  w Grzybowie - 08.05.2018

Maj rozpoczął się dla naszych przedszkolaków wycieczką do Gospodarstwa Agroturystycznego ZIARNO w Grzybowie. Dzieci miały okazję tam upiec własny chlebek, zrobić świeczkę z prawdziwego wosku pszczelego. Największą atrakcją było jednak bieganie po dużej, zielonej łące, karmienie i głaskanie małych kózek. Dzieci wróciły zmęczone lecz bardzo zadowolone i uśmiechniete.

 

Wycieczka do Grzybowa 1 Wycieczka do Grzybowa 2

Wycieczka do Grzybowa 3 Wycieczka do Grzybowa 1

 

 

Kwiecień - urodziny naszych przedszkolaków

W kwietniu swoje 4-te urodziny kończyli Kubuś Gierzyński i Xavier, zaś 5 lat skończyła Maja. Dzieci śpiewały im głośne sto lat a jubilaci częstowali słodkościami.

 

urodziny 2 urodziny 1 urodziny 3

 

 

27.04.2018 Witaj maj, piekny maj!

W piątek dzieci brały udział w apelu na rzecz Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki wspólnie śpiewały hymn kształtując w ten sposób swoją postawę patriotyczną.

 

obchodymajowe 1 obchodymajowe 2

 

26.04.2018 Wizyta higienistek stomatologicznych

Do naszej grupy zawitały w czwartek higienistki stomatologiczne. Dzieci słuchały uważnie jak dbać o zdrowie, o zęby, jakie jest zdrowe i niezdrowe jedzenie.

 

higienistki

 

25.04.2018 - Dzień Zielony

W środę odbyły się zabawy z kolorem zielonym. Dzieci ubrane w zielone strone z zaciekawieniem oglądały przedstawienie pt. " Przygody niegrzecznej żabki" w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola, brały udział w zabawach twórczych i śpiewały wcześniej nauczoną piosenkę " Zielona żaba". 

 

dzień zielony 1 dzień zielony 2

dzień zielony 3

 

24.04.2018 - Tetar KATARYNKA

Do naszego przedszkola zawitał teatr KATARYNKA z przedstawieniem pt. " Księżniczka Rosa i Klimek". Dzieci
z zaciekawieniem oglądały bajkę i włączały się do wspólnej zabawy.

 

katarynka

 

 

23.04.2018 - Wizyta Gospodarstwa Edukacyjnego BABALUDA

Nasze przedszkole odwiedziło gospodarstwo edukacyjne. Dzieci mogły dotknąć prawdziwą kozę PIPI a nawet ją nakarmić. Dzieci zobaczyły również w jaki sposób robi się mało w drewnianej kierzance.

 

babaluda 1 babaluda 2

babaluda 3

 

 

20.04.2018 - Wycieczka do Teatru Dramatycznego

Dzieci wybrały się na bajkę pt. " Królewna Śnieżka", z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, a w przedszkolu opowiedziały o czym ona była.

teatr 1 teatr 2

 

 

 

19.04.2018 - Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego

Po raz kolejny nasze przedszkolaki wybrały się na zajęcia do Muzeum Mazowieckiego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania o dawnych czasach historycznych, zwierzętach i o tym jak ludziom żyło się dawniej.

 

muzeum 2 muzeum 4

muzeum 3

 

 

18.04.2018 - Wizyta p. Ani Gmruczyk mamy Weronisi

W środę w odwiedziny do naszej grupy zawitała mama Weroniki. Gość przeczytał dzieciom bajkę o Kubusiu Puchatku, pobawił się w puchatkowe zabawy z dziećmi i rozdał każdemu dziecku puchatkową kolorowankę.
Dzieci były bardzo zadowolone, a Pani Ani dziękujemy za przybycie.

 

pgmurczyk 1 pgmurczyk 2

pgmurczyk 3

 

 

 

27.03.2018 - Dekorowanie świątecznych mazurków

Przedszkolaki również w przedszkolu przygotowywały się do świąt.  We wtorek wspólnie ze swoimi ciociami dekorowały świąteczny mazurek. Następnego dnia dzieci uczestniczyły w śniadanku wielkanocnym.

 

mazurek

 

 

22.03.2018 - Warsztaty wielkanocne

Dzieci cały tydzień uczyły się o tradycjach wielkanocnych. W związku z tym w czwartek uczestniczyły
w warsztatach wielkanocnych, podczas których tworzyły piękne stroiki świąteczne. 

 

warsztaty

 

21.03.2018 - Witaj wiosno!

Nareszcie przyszła wyczekiwana wiosna! Dzieci najpierw zrobiły wspólnie wykonały gałązki z bibuły którymi przegoniły zimę, a następnie wybrały się na powitanie wiosny z grzechotkami i marzanną.

wiosna

 

 

16.03.2018 - Co z tego wyrośnie?

Na koniec tygodnia, dzieci uczyły się co jest potrzebne roślinom, aby rosnąć. Dowiedziały się również w jaki sposób je zasadzić. Samodzielnie wrzucały ziemię, nasionka i podlewały je. Od tego czasu, codziennie dzieci sprawdzają co wyrosło w ich korytkach.

 

 rosliny

 

 Tego samego dnia do naszego przedszkola zawitał Teatr Urwis z przedstawieniem o kosmicznej przygodzie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały bajkę i aktywnie w niej uczestniczyły.

 

teatrzyk

 

 

08.03.2018 - Wycieczka do Happy Parku

Miesiąc marzec rozpoczął się dla naszych przedszkolaków wielką frajdą - czyli wycieczką do Happy Parku. Dzieci świetnie się bawiły na zjeżdżalniach, kulkach, tańczyły, malowały sobie buźki. Wróciły zmęczone lecz bardzo zadowolone.

happy park

 

 

Przez cały luty w naszej sali znajduje się kącik fryzjerski. Dzieci chętnie się w nim bawią, wcielając się w rolę fryzjera.  Jedną z " klientek"  naszego salonu była Pani Dyrektor, która została bardzo profesjonalnie uczesana przez dzieci.

zabawy kącik 1 zabawy kącik 3 zabawy kącik 2

 

 

26.02.2018 - Malowanie węglem

Nowy tydzień dzieci zaczęły od twórczych zajęć związanych z węglem - najpierw poznawały jego właściwości,
a następnie tworzyły przepiękne rysunki wykonane za jego pomocą. Radości z czarnych rączek było co niemiara.

węgiel

 

Tego samego dnia swoje urodziny obchodził Kubuś Sapiński. Nasz duży i mądry przedszkolak skończył już 5 lat! Dzieci spiewały mu głośne sto lat , a jubilat częstował pysznymi łakociami.

węgiel 1

 

 

 Zajęcia otwarte  - 22.02.2018

W czwartek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyką było ciepło oraz piekarnia i pieczywo. Dzieci najpierw rozmawiały o tym, co to jest pieczywo i jakie są jego rodzaje, a następnie " wypiekały" z masy solnej , ziaren i maku bułki, rogale i chleby. Dziękujemy mamie Weroniki - pani Annie Gmurczyk oraz mamie Bartka - pani Małgorzacie Kolczyńskiej za aktywny udział w zajęciu.

 

zaj otwarte 22.02 3 aa 1  zaj otwarte 22.02 3 aa 4

zaj otwarte 22.02 3 aa 3 zaj otwarte 22.02 3 aa 2

 

Wizyta p. Andrzeja Grabowskiego - 20.02.2018

We wtorek naszą grupę odwiedził tata Jasia - p. Andrzej. Miły gość jest muzykiem i przyniósł ze sobą do dzieci gitarę. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana Andrzeja, dotykały i liczyły struny, ale również wspólnie muzykowały.  Panie Andrzeju! Dziękujemy za przybycie…. i zapraszamy ponownie. J

 

wizyta p andrzeja 20.02 2 wizyta p andrzeja 20.02 1

wizyta p andrzeja 20.02 3

 

Tego samego dnia dzieciaki wybrały się na zimowy spacer w pobliżu przedszkola. Aktywnie spędziły dzień na świeżym powietrzu, bawiąc się wspólnie w berka. Dzieci wróciły do przedszkola z pieknymi rumieńcami
i bardzo zadowolone.

spacer 20.02 2 spacer 20.02 3

spacer 20.02 1

 

 

Wizyta p. Marty Próchyńskiej - 19.02.2018

W poniedziałek do naszej grupy zawitała mama Natalki,  p. Marta, która jest fryzjerką. Przyniosła ze sobą dużo fryzjerskich akcesorii , np. wałki, suszarki, prostownicę, lokówkę, główkę fryzjerską do czesania i upinania różnych fryzur. Dzieci mogły zabawić się we fryzjera i samodzielnie np. nakręcić włosy na wałki. Przedszkolaki poznały również technikę malowania włosów.  Pani Marto! Dziękujemy za mile spędzony czas. J

 

wizyta p marty 19.02 2 wizyta p marty 19.02 1 wizyta p marty 19.02 3

 

 

Teatr VASKA - " Bal Kopciuszka" - 16.02.2018

Na koniec tygodnia nasze przedszkole znów odwiedził TEATR VASKA z bajką o Kopciuszku.  W przedstawieniu brały udział przepięknie wykonane lalki , a dzieci mogły wcielić się w role aktorów. Dzieciom podczas bajki towarzyszyła przepiękna,  oddająca nastrój muzyka.

teatrzyk 16.02 1 teatrzyk 16.02 3 teatrzyk 16.02 2

 

Tego samego dnia, tylko zaraz po pysznym śniadanku, dzieci wraz z nauczycielką tworzyły kalendarz pór roku. Każde dziecko mając obręcz i kolorowe paski układały wg poleceń pory roku. Na koniec dzieci utrwalały poznane wiadomości przy muzyce.

zajęcia 16.02.18

 

 

Kino Helios - bajka pt. " Pszczółka Maja - miodowe igrzyska" - 14.02.2018

W ramach obchodu Walentynek dzieci z naszej grupy wybrały się do kina na bajkę o pszczółce Mai. Mali widzowie z wielkim przejęciem oglądali zmagania pszczółki w igrzyskach o puchar miodu. Przedszkolaki wyszły z kina z wielkim uśmiechem opowiadając sobie nawzajem swoje wrażenia.

  kino 14.02 1 kino 14.02 2

 

 Wizyta pani z biblioteki - 13.02.2017

Zaraz po śniadaniu, do naszych dzieci w odwiedziny przyszła pani
z biblioteki. Dziewczynki i chłopcy aktywnie uczestniczyli w zajęciach na temat kosmosu, układały puzzle z planetami, znajdowali cień rzucany przez różne kosmiczne przedmioty, a na koniec wykonali rakietę kosmiczną z papieru. Dziękujemy za odwiedziny!

 

Biblioteka 13.02 24  Biblioteka 13.02 11 Biblioteka 13.02 7

 

Tego samego dnia odwiedził nasze przedszkole teatrzyk DUET  z przedstawieniem pt. " Przygody Małpki Fiki Miki". Dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały przygody małej małpki, aktywnie uczestniczyły w zabawie z aktorami.

 

teatrzyk 13.02 1  teatrzyk 13.02 2

 

Bal karnawałowy - 07.02.2018

 " W karnawale same bale!" - w myśl tej pięknej sentencji dzieci z naszego przedszkola świętowały bal karnawałowy. Przedszkolaki przebrane w cudowne, różnorakie stroje świetnie bawiły się przy wspólnych zabawach i muzyce prowadzonych przez animatorów firmy IMPULS. Królowe, strażacy, policjanci i czarodzieje tańczyli przy największych przebojach, malowały sobie twarze. Oby taki szampański nastrój utrzymał się u dzieci przez następny rok! 

bal 07.02 1 bal 07.02 2 

bal 07.02 3

 

Wizyta u fryzjera - 05.02.2017

 

Nowy tydzień dzieci zaczęły od wycieczki do pobliskiego zakładu fryzjerskiego. Przedszkolaki zobaczyły jak upina się różne fryzury i jakimi narzędziami posługuje się fryzjer. Na koniec miłego spotkania panie fryzjerki poczęstowały przedszkolaków cukierkami.

 

wizyta fryzjer 1 wizyta fryzjer 2

 

 

Zajęcia matematyczne - 02.02.2018

Luty rozpoczął się dla naszych przedszkolaków bardzo pracowicie. Dzieci za pomocą sznurków mierzyły przedmioty znajdujące się w sali, np. stoliki, parapety, szafki. Radości z matematycznych figli nie było końca.

 

zajęcia mat 02 1       zajęcia mat 02 2

 

 

Styczeń - urodziny naszych przedszkolaków

 

W styczniu w naszej grupie niektóre z dzieci obchodziło swoje najważniejsze święto czyli urodziny.
Koledzy i koleżanki śpiewali im sto lat, składały życzenia,  a jubilaci częstowali pysznymi słodkościami. 

Sto lat kochane dzieci!

Swoje urodziny w styczniu obchodzili:

Natasza - 03.01.2018 - 5 lat

Filip - 07.01.2018 - 4 lata

Weronika - 08.01.2018 - 4 lata

Marika - 09.01.2018 - 5 lat

Hania - 12.01.2018 - 4 lata

 

kolaż dzieci

 

 

 

Uroczystość Wigilijna - 12.12.2017

 

We wtorek 12-tego grudnia w naszej grupie miała miejsce ważna uroczystość - Spotkanie Wigilijne z udziałem rodziców. Dzieci najpierw przedstawiły zgromadzonym gościom część artystyczną, a następnie z wielką niecierpliwością oczekiwały wizyty Św. Mikołaja. Wszyscy zostali obdarowani pięknymi upominkami, a Mikołaj obiecał że odwiedzi nas znów za rok. Wesołych Świąt!

 

choinka1 3 choinka1 1

choinka1 2

 

 

 

 

Urodziny Mikołaja - 07.12.2017

 

7 grudnia swoje 3-ecie urodziny ochodził Mikołaj. Dzieci zaśpiewały mu głośne sto lat i złożyły serdeczne życzenia, a nasz jubilat częstował wszystkich słodkimi  łakociami.

 

received 916193995198556 received 916194028531886
received 916194005198555

 

 

czwartek to również zabawy ruchowe z wykorystaniem gazet.  Dzieci z wielkim zapałem wykonywały polecenia, robiły kulki z gazet, wiatr czy rozdzierały je na drobne kawałki.  Lubimy takie ćwiczenia! 

 

r1  r2

 

r3

 

Warsztaty piernikowe - 06.12.2017

 

W środę 6-tego grudnia dzieci uczestniczyły w warsztatach piernikowych. Każde dziecko otrzymało piernikowego bałwanka i choinkę. Dzieci z wielką chęcią ozdabiały je róznymi kolorowowymi dekoracjami i białym lukrem. Dzieci były bardzo zadowolone, a w czasie pracy nuciły sobie pod nosem piosenkę" Piernikowe bałwanki, co wsiadają na sanki…". 

 

 pier1   pier2

 pier3  pier4

 

 

6 grudnia to przede wszystkim Mikołajki… od samego rana, w drzwiach przedszkola witał dzieci
Święty Mikołaj i rozdawał drobne, słodkie upominki.

 IMG 20171206 064201

 

 

Wizyta Pana Listonosza - 05.12.2017

 

Do dzieci z naszej grupy zawitał we wtorek ważny gość - Pan Listonosz Darek.
Opowiadał dzieciom o swojej pracy, o tym jak dostarcza się listy
i jak właściwie zaadresować swój własny.

Pozwolił dzieciom na potrzymanie swojej ciężkiej torby  i założenie swojej czapki.
Na koniec rozdał wszystkim świąteczne pocztówki i zabrał list od dzieci do Świętego Mikołaja… obiecał że na pewno go wyśle. A więc… czekamy na odpowiedź zwrotną. Panie Darku! Dziękujemy za odwiedziny J

 

list1  list2  list4list3

 

Tego samego dnia przyszła do nas również Pani z Biblioteki
i przeprowadziła z dziećmi zajęcia o tematyce zimowej, a dokładnie
 o bałwanku. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie
" Rzut do celu", a następnie wykonały piekne zimowe, bałwanki z papieru.

 

 

 bał1 bał2

 

 

Ubieramy choinkę… - 04.12.2017

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…. magiczny , świąteczny klimat można spotkać już w grupie srebrnej.
W miniony poniedziałek dzieci ubierały choinkę bombkami, które same przyniosły z domu.
Przedszkolaki poczuły już magię świąt i nie mogą doczekać się Mikołaja.

 

choinka    choinka1
 choinka2  choinka3

 

 

 

Wróżby andrzejkowe -30.11.2017

 

W ostatni dzień listopada w naszej grupie odbyły się wróżby andrzejkowe. Dzieci przebrane za wróżki i czarodziejów świetnie się razem bawili , a razem z rodzicami musieli wykonać kilka prostych zadań. Nie mogło zabraknąć również lania wosku. Na koniec na dzieci czekała miła , słodka niespodzianka.

 

 

andrzejki 1  andrzejki 3

 andrzejkiowo  andrzejki 2  andrzejkiowoo

 

    

 

 

TEATR TAK " Benio w opałach" - 27.11.2017

 

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził Teatr TAK z przedstawieniem " Benio w opałach". Dzieci poznawały losy uroczej żabki Benia , który uwielbiał bawić się ze swoją koleżanką Lori. Przyjaciele mieli bardzo dużo przygód i  nauczyły dzieci że przyjaźń jest najważniejsza. 

 

20171127 104130 20171127 105344

20171127 110427

 

Dzień Pluszowego Misia - 24.11.2017

 

W piątek grupa srebrna obchodziła Urodziny Misia Pluszowego. Z tej okazji każde dziecko mogło przynieść swojego uluionego Pluszaka. Dzieci odgadywały najpierw imiona misiów znanych z bajek, następnie opowiadały o swoich przyjaciołach. Dzieci kolorowały również kolorowankę o Misiu i na koniec otrzymały odznakę Przyjaciela Misia Pluszowego.

 

20171124 091440 20171124 091502

20171124 092335 20171124 094530

miś

 

 

Zajęcia z Panią z Biblioteki - 21.11.2017

 

We wtorek naszą grupę odwiedziła Pani z biblioteki. Prowadziła z dziećmi zajęcia o MISIACH nawiązując do Światowego Dnia Misia. Dzieci odgadywały zagadki, układały puzzle, robiły pracę plastyczną pt. " Miś". Największą frajdę sprawiły dzieciom zabawy ruchowe do piosenki " Jadą, jadą Misie".

20171121 090533 20171121 091424

20171121 093216

 

 

Zajęcia ruchowe - 16.11.2017

 

W czwartek dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych. Najpierw ochoczo ćwiczyli na sali gimnastycznej z piłkami i woreczkami , a następnie po kolei ćwiczyli na przystosowanych do tego urzędzeniach.

 

zajęcia ruchowe 1 zajęcia ruchowe 2

23660352 905588279592461 1909294029 o

 

Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego w Płocku - 15.11.2017

 

Dzieci z grupy srebrnej wybrały się na kolejną wycieczkę, tym razem do Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
Z zaciekawieniem słuchały historii o Płocku, oglądały makiety. Największą atrakcją był pokaz szkieletu ryby - jesiotra , który ważył 200 kg. Przedszkolaki miały również ważne zadanie - zbudować mur obronny z klocków.  

muzeum mazoweckie 1 muzeum mazoweckie 2

muzeum mazoweckie 3   muzeum mazoweckie 4

 

 

 

Zajęcia plastyczne - jarzębina 14.11.2017

We wtorek podczas zajęć plastycznych, dzieci miały za zadanie wykleić kontur jarzębiny pomarańczową jarzębiną i pomalować liście kredkami w kolorach jesieni.Przedszkolaki ze skupieniem wykonywały pracę a następnie podziwiały swoje prace na wystawce.

plastyczne 1 2 plastyczne 1 1 plastyczne ee1 3

 

 

Dzień Niepodległości - Apel 10.11.2017

W piatek 10-tego listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w apelu poświęconym Dniu Niepodłegłości. Starsze grupy dzieci przedstawiły krótki program artystyczny związany z tym świętem.  Maluchy z grupy srebrnej z uwagą oglądały występ i poznały najważniejsze symbole narodowe.

apel

 

 

 

Dzień Pomarańczowy i zajęcia otwarte - 31.10.2017

 

W ostatni dzień października odbyły się zajęcia otwarte o tematyce Dyni - przybyli rodzice wraz z dziećmi robili lampiony z dyni, wspólnie tańczyli i bawili się. Zajęcia związane były również z obchodem Dnia Pomarańczowego i świętem Halloowen. Dzieci były bardzo wesołe i radosne.

otwarte bal dyni 1 otwarte bal dyni 3  otwarte bal dyni 2

 

 

 

Zajęcia z P. Martynką z języka angielskiego - 26.10.2017

 

Od początku października nasze przedszkolaki  uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego. Dzieci dwa razy w tygodniu chętnie bawią się wspólnie po angielsku, nauczyły się już kolorów i owoców. Nasze maluchy aktywnie biorą udział w zabawach i czekają na nie  z niecierpliwością.

 

26.10 1 26.10 2

 

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka - 24.10.2017

 

Nadszedł najważejszy dzień w życiu naszych przedszkolaków - Pasowanie. Dzieci odświętnie ubrane zaśpiewały hymn przedszkolaka, piosenkę, powiedziały wierszyk i zatańczyły kolorowy taniec z chustkami. Pani Dyrektor następnie odznaczyła dzieci dużym ołówkiem i wręczyła dyplomy. Nasze kochane maluchy zostały oficjalnymi przedszkolakami i z uśmiechem na buziach pobiegły uściskać swoich rodziców. 

received 1718825194854444  received 1718825198187777

 

received 1718825188187778 received 1718825201521110

 

 

 

 

Spotkanie z Policjantem - 23.10.2017

 

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Opowiedział o swojej pracy, o bezpieczeństwie na drodze i pokazał kajdanki co najbardziej podobało się dzieciom. Na koniec wizyty każda grupa otrzymała grę dydaktyczną o bezpieczeństwie.

 

received 894599354024687    received 894599407358015

received 894599410691348

 

 

 

 

Teatr Gargulec - " Kosmiczna przygoda" - 17.10.2017

 

Nasze przedszkole znów odwiedził tearzyk. Tym razem był to Teatr Gargulec z przedstawieniem pt. " Kosmiczna przygoda". Dzieci z uwagą śledziły losy głównego bohatera, razem z nim przeżywały przygody. Dzieci było bardzo zadowolone i uśmiechnięte. 

 

received 891226304361992 received 891226307695325

 

 

Kolorowa nasza jesień.... - 16.10.2017

 

W poniedziałek przedszkolaki  poszły na spacer do pobliskiego parku. Podczas zabawy obserwowały przyrodę, zmiany w niej zachodzące, spadające liście. Dzieciom najbardziej się podobało zbieranie kasztanów do kącika przyrodniczego w naszej sali. Po spacerze dzieci z uśmiechem wróciły do przedszkola.
Ach, jaka piękna jest ta nasza jesień! 

received 890767441074545  received 890767444407878

 

 

 

Zakątek odkrywców - 10.10.2017

Pierwszą wycieczką jaką odbyła Grupa Srebrna, była wycieczka do Stróżewka do Zakątka Odkrywców na Warsztaty Mydlane. Dzieci były zachwycone robieniem ogromnych baniek, kolorowym tańcem. Najbardziej pracochłonnym zajęciem było samodzielne wykonanie kolorowych, zapachowych mydełek, które dzieci zabrały ze sobą do domów na pamiatkę. Przedszkolaki były roześmiane i zadowolone.

 

22366644 1627313977291071 7714212216070402078 n

 

 

 

Dzień chłopaka - 29.09.2017 

 

W piątek w całym przedszkolu obchodziliśmy ważne święto - Dzień Chłopaka. Najpierw przedszkolaki wspaniale bawili się na wspólnej dyskotece na sali gimnastycznej, a następnie w salach otrzymali drobne upominki. Wszystkich Chłopakom - tym małym i tym dużym składamy najlepsze życzenia! :)

        dz1            dz2              

 

 

Zabawy muzyczne z bum-bum rurkami - 20.09.2017

 

Dzieci z grupy srebrnej bardzo lubią muzykę i zabawy z nią związane, dlatego też w środę zorganizowane zostały zajęcia muzyczne z wykorzytaniem instrumentu -  bum bum rurek.  Przedszkolaki wspaniale grali na rurkach, uderzali w nie w rytm słyszanej melodii. Uśmiechom i radości nie było końca. 

 

                        bum1  bum2

bum3

 

 

 

 

Sprzątanie świata - 15.09.2017 

 

W piątek wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji " Sprzątanie świata". Uzbrojone w rękawiczki i worek maluchy z ochotą zbierały śmieci w pobliżu przedszkola. Teraz wszystkie przedszkolaki już wiedzą, jak należy dbać o środowisko. 

 

20170915 092430 21764420 874740446010578 812853429 o

 

Mali Architekci - 14.09.2017 

W czwartek dzieci  wybrały się na salę gimnastyczną, gdzie mogły pobawić się ogromnymi klockami z serii MARIOINEX. Dzieci  założyły kaski i ochoczo zabrały sie do pracy. Mali architekci zbudowali dom z oknami i kominem! :)

 20170914 094757 20170914 094807

 

 

 

 

Trochę zdjęć z pierwszych dni w przedszkolu... :)

 

21640514 874739986010624 539040455 o  21640521 874740046010618 414783984 o

21684246 874740216010601 1489392960 o  21682440 874740179343938 1460317139 o

21764195 874740076010615 1495391890 o 21764277 874740689343887 278097950 o

 21682578 874792566005366 1188133131 o

Wizyta u fryzjera - 05.02.2017

Nowy tydzień dzieci zaczęły od wycieczki do pobliskiego zakładu fryzjerskiego. Przedszkolaki zobaczyły jak upina się różne fryzury i jakimi narzędziami posługuje się fryzjer. Na koniec miłego spotkania panie fryzjerki poczęstowały przedszkolaków cukierkami.

Bal karnawałowy - 07.02.2018

" W karnawale same bale!" - w myśl tej pięknej sentencji dzieci
z naszego przedszkola świętowały bal karnawałowy. Przedszkolaki przebrane w cudowne, różnorakie stroje świetnie bawiły się przy wspólnych zabawach i muzyce prowadzonych przez
animatorów firmy IMPULS.
Królowe, strażacy, policjanci i czarodzieje tańczyli przy największych przebojach, malowały sobie twarze. Oby taki szampański nastrój utrzymał się u dzieci przez następny rok!

Wizyta pani z biblioteki - 13.02.2017

Zaraz po śniadaniu, do naszych dzieci w odwiedziny przyszła pani
z biblioteki. Dziewczynki i chłopcy aktywnie uczestniczyli w zajęciach na temat kosmosu, układały puzzle z planetami, znajdowali cień rzucany przez różne kosmiczne przedmioty, a na koniec wykonali rakietę kosmiczną z papieru. Dziękujemy za odwiedziny!

Tego samego dnia odwiedził nasze przedszkole teatrzyk DUET z przedstawieniem pt. " Przygody Małpki Fiki Miki". Dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały przygody małej małpki, aktywnie uczestniczyły w zabawie z aktorami.

Kino Helios - bajka pt. " Pszczółka Maja - miodowe igrzyska" - 14.02.2018

W ramach obchodu Walentynek dzieci z naszej grupy wybrały się do kina na bajkę o pszczółce Mai. Mali widzowie z wielkim przejęciem oglądali zmagania pszczółki w igrzyskach o puchar miodu. Przedszkolaki wyszły z kina z wielkim uśmiechem opowiadając sobie nawzajem swoje wrażenia.

Teatr VASKA - " Bal Kopciuszka" - 16.02.2018

Na koniec tygodnia nasze przedszkole znów odwiedził TEATR VASKA z bajką o Kopciuszku.  W przedstawieniu brały udział przepięknie wykonane lalki , a dzieci mogły wcielić się w role aktorów.
Dzieciom podczas bajki towarzyszyła przepiękna,
oddająca nastrój muzyka.

Tego samego dnia, tylko zaraz po pysznym śniadanku, dzieci wraz z nauczycielką tworzyły kalendarz pór roku. Każde dziecko mając obręcz i kolorowe paski układały wg poleceń pory roku. Na koniec dzieci utrwalały poznane wiadomości przy muzyce.

Wizyta p. Marty Próchyńskiej - 19.02.2018

W poniedziałek do naszej grupy zawitała mama Natalki,
p. Marta, która jest fryzjerką. Przyniosła ze sobą dużo fryzjerskich akcesorii , np. wałki, suszarki, prostownicę, lokówkę, główkę fryzjerską do czesania i upinania różnych fryzur. Dzieci mogły zabawić się we fryzjera i samodzielnie np. nakręcić włosy na wałki. Przedszkolaki poznały również technikę malowania włosów.
Pani Marto! Dziękujemy za mile spędzony czas.
J

Wizyta p. Andrzeja Grabowskiego - 20.02.2018

We wtorek naszą grupę odwiedził tata Jasia - p. Andrzej.
Miły gość jest muzykiem i przyniósł ze sobą do dzieci gitarę.
Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana Andrzeja,
dotykały i liczyły struny, ale również wspólnie muzykowały.
Panie Andrzeju! Dziękujemy za przybycie…. i zapraszamy ponownie.
J

Tego samego dnia dzieciaki wybrały się na zimowy spacer w pobliżu przedszkola. Aktywnie spędziły dzień na świeżym powietrzu, bawiąc się wspólnie w berka. Dzieci wróciły z pieknymi rumieńcami i bardzo zadowolone.

Zajęcia otwarte  - 22.02.2018

W czwartek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyką było ciepło oraz piekarnia i pieczywo. Dzieci najpierw rozmawiały o tym, co to jest pieczywo i jakie są jego rodzaje, a następnie " wypiekały" z masy solnej , ziaren i maku bułki, rogale i chleby.
Dziękujemy mamie Weroniki - pani Annie Gmurczyk oraz mamie Bartka - pani Małgorzacie Kolczyńskiej za aktywny udział w zajęciu.

Przez cały luty w naszej sali znajduje się kącik fryzjerski. Dzieci chętnie się w nim bawią, wcielając się w rolę fryzjera.
Jedną z " klientek"  naszego salonu była Pani Dyrektor, która została bardzo profesjonalnie uczesana przez dzieci.

08.03.2018 - Wycieczka do Happy Parku

Miesiąc marzec rozpoczął się dla naszych przedszkolaków wielką frajdą - czyli wycieczką do Happy Parku.  Dzieci świetnie się bawiły na zjeżdżalniach, kulkach, tańczyły, malowały sobie buźki. Wróciły zmęczone lecz bardzo zadowolone.

16.03.2018 - Co z tego wyrośnie?

Na koniec tygodnia, dzieci uczyły się co jest potrzebne roślinom, aby rosnąć. Dowiedziały się również w jaki sposób je zasadzić. Samodzielnie wrzucały ziemię, nasionka i podlewały je. Od tego czasu, codziennie dzieci sprawdzają co wyrosło w ich korytkach.

Tego samego dnia do naszego przedszkola zawitał Teatr Urwis z przedstawieniem o kosmicznej przygodzie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały bajkę i aktywnie w niej uczestniczyły.

21.03.2018 - Witaj wiosno!

Nareszcie przyszła wyczekiwana wiosna! Dzieci najpierw zrobiły wspólnie wykonały gałązki z bibuły którymi przegoniły zimę, a następnie wybrały się na powitanie wiosny z grzechotkami i marzanną.

22.03.2018 - Warsztaty wielkanocne

Dzieci cały tydzień uczyły się o tradycjach wielkanocnych. W związku z tym w czwartek uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych, podczas których tworzyły piękne stroiki świąteczne.

27.03.2018 - Dekorowanie świątecznych mazurków

Przedszkolaki również w przedszkolu przygotowywały się do świąt.
We wtorek wspólnie ze swoimi ciociami dekorowały świąteczny mazurek. Następnego dnia dzieci uczestniczyły w śniadanku wielkanocnym.

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl