biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 "BAL KARNAWAŁOWY" 

 bal karnaw1

 

6 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać księżniczkę Zosię, Annę, Elzę, Hiszpankę, Syrenkę, Biedronkę a także policjantów, strażaków, Batmana i Spidermana. Wystrój sali oraz zabawy prowadzone przez firmę IMPULS wprowadziły przedszkolaków w radosny i karnawałowy nastrój oraz zachęcały wszystkich do wesołej zabawy.

"WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ" 

                                                                 warsztaty 1 warszt2                                                                                    warsztat3                                                                     warszt4  warstz5

 

  4 lutego wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, aby wziąć udział w dwóch warsztatach. Praca z utworem literackim w połączeniu z ponadczasowymi klockami Lego okazała się super zabawą i sprawiła wszystkim dzieciom wielką radość. Przedszkolaki prezentowały swoje pomysły a do tego rozwijały twórcze myślenie, wymyślając dalsze losy bohatera - pana NIKT. Kolejne były warsztaty czytelnicze z elementami sensoplastyki pod hasłem "Piaskowe opowieści", które również cieszyły się ogromną aprobatą wśród grupy pomarańczowej. Chętnie odtwarzały przeczytany fragment książki za pomocą piasku kinetycznego i świetnie się przy tym bawiły.

 

"WIZYTA LWA HONORKA" 

 

                                                                          lew h 1  lew2

 29 stycznia nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Straży Miejskiej. Opowiedział dzieiom o pracy strażników miejskich, a także wytłumaczył jak należy sobie radzić w różnych trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.

 

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA" 

Krolewna Sniezka 

                                                      sniezka 2 sniezka 3

"WOŚP W PRZEDSZKOLU" 

                                              wosp 1  wosp2  wosp 3

 

"WIGILIA Z RODZICAMI" 

 wigilia 1

 

                                                      wigilia 2 wigilia 3

                                                                      wigilia 4 wigilia 5

 

"OZDABIAMY PIERNICZKI" 

 pierniki 1 pierniki 2  pierniki 4 pierniki 6 pierniki3

 "WYSYŁAMY ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA" 

poczta sw 1 poczta sw 2  poczta sw 3 poczta sw 4 poczta sw 5 poczta sw 6

 "WARSZTATY ROBIENIA BOMBEK" 

                                         warszt bombki 1 warszt bombki 2 warszt bombki 3

"12 PREZENTÓW DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE" 

 bibliot mik 1  bibliot sw 2 bibliot sw 3  biblio 4 sw

 "ŚWIĄTECZNE ODLICZANIE" 

matma sw 1 matma sw 2

 

 "WYCIECZKA DO WARSZAWY" 

wawa 1  wawa 3  wawa 4   wawa 5

 

 14.11. gościliśmy u nas w grupie Panią Zosię Eksperymencką, która za pomocą doświadczeń pokazała dzieciom jak można zrobić chmurę, deszcz, mgłę i tęczę.Dzieci były bardzo ciekawe

i zadowolone z zajęć. Już nie mogą doczekać się kolejnego gościa.

157372094174815737216056251573722103970

 

 

 

"Z DYNIĄ I MARCHEWKĄ W TLE - WARSZTATY KULINARNE" 

 dyn1  dyn2

dyn4 dyn 3

14 listopada w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Smacznie, zdrowo, kolorowo" odbyły się pierwsze kulinarne warsztaty pod hasłem "Z dynią i marchewką w tle". W trakcie zajęć mama jednego z przedszkolaków przedstawiła dzieciom, jakie witamy zawiera dynia i marchewka. Dzieci dowiedziały się również dlaczego warto je spożywać. Następnie nasi podopieczni przystąpili do części praktycznej - samodzielnie myli, obierali i kroili marchew oraz dynię na małe kawałki, które następnie wrzucali do sokowirówki. Nowa wersja soku marchewkowo-dyniowego znalazła wielu amatorów wśród naszych przedszkolaków, niektórzy prosili nawet o dokładkę.

 

   "ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

 Płock czyta 3 Płock czyta 4

Płock czyta 5 Płock czyta 6

 

9 listopada tuż przed oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki rozpoczęły świętowania, goszcząc w swojej siedzibie Dyrektora Urzędu Marszałkowskiego w Płocku - Tomasza Kominka. Część oficjalna spotkania rozpoczęła sie o godzinie 11.00 odśpiewaniem hymnu, po którym rozbrzmiały polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru "Puchatkowe głosy".

W ramach realizacji innowacji "Wychowanie przez czytanie" - "Płock czyta przedszkolakom" przybliżył dzieciom dzieje naszego miasta - "Podanie o powstaniu Płocka".

10 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i o symbolicznej godzinie 11:11 dzieci odśpiewały 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

12 listopada nasi mali wychowankowie poznali historię drogi do wolności naszego państwa, biorąc udział w uroczystym apelu. O godzinie 11.00 wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej, aby świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków czas.

Galowe stroje, biało-czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, w której oprócz najmłodszej społeczności wzieli udział także pracownicy przedszkola i zaproszeni goście. Przed szeroką publicznością wystapił chór przedszkolny oraz Gromada Zuchowa im. Kubusia Puchatka. Szacunek i miłość do Ojczyzny najmłodsi wyrazili poprzez recytację wierszy i pieśni o charakterze patriotycznym.

 

 5 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek

Razem z grupa żółtą mięliśmy bajkowy poczęstunek i dyskotekę oraz dużo konkursów i teatrzyk.

20191108 10315020191108 103207

20191108 10325420191108 10353420191108 102634

 W ramach cyklicznych spotkań z teatrzykami odbył się kolejny

i jak zawsze było zabawnie i ciekawie.

20191011 121700 Burst01

Nasza grupa włączyła się do zbiórki pokarmu dla piesków i kotków.

20191108 090253

Cykliczne spotkania z biblioteką - tym razem zabawy z Jackiem i Agatką

 20191004 12125420191004 122603

 

   "KOMENDA POLICJI W PŁOCKU"

 policja 4

 policja 1policja2policja 3   policja 5  

25 października dzieci udały się na wycieczkę na Komendę Policji w Płocku. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić budynki komendy, ale również zobaczyły jak wygląda od środka samochód policyjny. Zapoznały sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy, które chętnie przymierzały. Dziękujemy wszystkim policjantom, którzy mogli nam przybliżyć i krótko opowiedzieć o swojej pracy.

  "BYŁ SOBIE PIES 2"

 byl pies 2

O tym, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka nasze przedszkolaki przekonały się 21 października oglądając bajkę pt. "Był sobie pies 2" w kinie Helios w Płocku.  Tutaj pieskie życie wcale nie jest pechowe, a pełne miłości i zabawy. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Baileya - odważnego i lojalnego pupila, który dbał o szczęście swoich najbliższych.

 

 "JESIENNY KRAJOBRAZ - ZAJĘCIA OTWARTE"

                                 otwar1 otwar2 otwar5 

15 października  gościliśmy na zajęciach rodziców. Dzieci i ich bliscy brali udział w licznych zabawach i zadaniach przygotowanych przez panią Jesień. Świetnie sobie poradzili, doskonale znają dary jesieni, rozpoznają drzewa i ich owoce, układają puzzle, a na zakończenie wykonali wspaniałe jesienne krajobrazy. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia.

 

"PANI JESIEŃ CZARODZIEJKA"

 rytm1  rytm2  rytm3


"Idzie do nas Pani Jesień, co też nam przyniesie..." - przy słowach tej piosenki dzieci na zajeciach z rytmiki zamieniały przedszkolaków w kolorowe listki...

 

 "JESIENNE RACHUNKI"

 

                                                 MATMA 1 MATMA 2 MATMA 3

 

 "DZIEŃ CHŁOPAKA"

 dz chlop1

                             dz chlp2 dz chl3

1 października  obchodziliśmy w naszej grupie Dzień chłopaka. Z tej okazji wybraliśmy się na ulicę Pocztową, do filii naszego przedszkola, by wspólnie z innymi dziećmi świętować ten dzień. Chłopcy brali udział w licznych konkurencjach sportowych, a dziewczynki bacznie się im przyglądały i oceniały. Na zakończenie chopcy otrzymali medale super chłopaka i wszyscy ze smakiem pałaszowali pieczone kiełbaski z grila.

Pracownia Ceramiczna

26 września pojechaliśmy na warsztaty do Pracowni Ceramicznej w Płocku. Piękne wykonane grzybki z gliny będziemy mogli zobaczyć za około 2 tygodnie. Dzieci bardzo skupione i zaciekawione techniką pracy wykonywały krok po kroku jesienne grzyby.

ceramika 1ceramika 2ceramika 3ceramika 4

 

Dzień Przedszkolaka

25.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Przedszkolaka. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i małe co nieco w postaci Tortu mhhh pycha.

dzień przed 1dzień przed 2

 

Sprzątanie Świata

20.09. podczas Ogólnopolskiej Akcji Sprzatania Świata nasza grupa również zbierała odpady w okolicy przedszkola. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w akcję.

odpady 1odpady 2

odpady 3odpady 4

odpady 5

 

 "BIEG PRZEDSZKOLAKA"

bieg1 bieg 2

18 września Natasza i Antoś z naszej grupy reprezentowały nasze przedszkole w X jubileuszowym Biegu Przedszkolaka pod haslem "Pamiętajmy o polskich bohaterach". Choć był to ich debiut w biegach, spisali się świetnie i stanęli na podium: Natasza zdobyła I miejsce w kategorii dziewczynki 6-latnie, a Antoś dzielnie walczył do samego końca i zdobył II miejsce w kategorii chłopcy 6-letni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wizyta Pana Polcjanta i wycieczka na skrzyżowanie

policjant 1policjant 2

policjant 3policjant 4

policjant 5policjant 6

policjant 7swiatła 2

światła 3

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

16.09. ODBYŁ SIĘ KONCERT PŁOCKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ, W KTÓRYM NASZA GRUPA OCZYWIŚCIE BRAŁA UDZIAŁ.

orkiestra 1orkiestra 2

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl