biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

  "Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8"

11 marca odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 8 w Płocku. Grupa pomarańczowa zobaczyła miejsce i zwiedziła budynek, gdzie niektórzy z nich już od września rozpoczną swoją przygodę szkolną. Ponadto uczestniczyliśmy w lekcji pierwszoklasistów w celu zapoznania się z formą nauczania w szkole. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach, słuchały pani nauczycielki i uważnie przyglądały się swoim starszym kolegom i koleżankom. Wizyta w szkole była dla dzieci małą próbą zmierzenia się z nowym środowiskiem, a także sprawdzeniem ich wiadomości matematycznych.

sp 8 1

                                                                  sp 8 2 sp 8 nr 4

                                                             sp 8 nr 5  sp nr 6 7

sp 8 8

 "KUKIEŁKA Z ULUBIONEJ BAJKI" - KONKURS GRUPOWY 

kukiel

    

"W ŚWIECIE BAŚNI"

 

28 lutego odbyły się zajęcia matematyczne „W świecie baśni”, na których gościliśmy panią wicedyrektor. Przedszkolaki za pomocą „latającego dywanu” przenieśli się do niezwykłej krainy, gdzie czekała już na nich Królewna Śnieżka z zadaniami do wykonania. Dzieci wykazały się znajomością segregowania, przeliczania, klasyfikowania, a nawet potrafią już stosować znaki <,>,=.

 sn1

 

                                                                       sniezk2 sniezk3

 sniezk4

"SNUJ SIĘ BAJECZKO..."

 ZAJ KAPT1 KAP 2KAP 4 KAP 3 KAP 5 KAP 6  KAP 7

 

26 lutego odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte pod hasłem „Snuj się bajeczko…”. Zarówno dzieci jak i rodzice wykazali się znajomością bajek, rozwiązywali zagadki z nimi związane, pomogły Kapturkowi złapać wilka złego, razem z Kopciuszkiem segregowały groch od fasoli, a z krasnoludkami układali bajkowe literki. Zajęcia wszystkim się podobały a na zakończenie wykonaliśmy bajkowe masażyki i wszyscy otrzymali odznaki „Super znawcy bajek”. Następnie tata Kalinki przeczytał wszystkim zgromadzonym baśnie braci Grimm.

 

 "BAL KARNAWAŁOWY" 

 bal karnaw1

 

6 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać księżniczkę Zosię, Annę, Elzę, Hiszpankę, Syrenkę, Biedronkę a także policjantów, strażaków, Batmana i Spidermana. Wystrój sali oraz zabawy prowadzone przez firmę IMPULS wprowadziły przedszkolaków w radosny i karnawałowy nastrój oraz zachęcały wszystkich do wesołej zabawy.

"WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ" 

                                                                 warsztaty 1 warszt2                                                                                    warsztat3                                                                     warszt4  warstz5

 

  4 lutego wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, aby wziąć udział w dwóch warsztatach. Praca z utworem literackim w połączeniu z ponadczasowymi klockami Lego okazała się super zabawą i sprawiła wszystkim dzieciom wielką radość. Przedszkolaki prezentowały swoje pomysły a do tego rozwijały twórcze myślenie, wymyślając dalsze losy bohatera - pana NIKT. Kolejne były warsztaty czytelnicze z elementami sensoplastyki pod hasłem "Piaskowe opowieści", które również cieszyły się ogromną aprobatą wśród grupy pomarańczowej. Chętnie odtwarzały przeczytany fragment książki za pomocą piasku kinetycznego i świetnie się przy tym bawiły.

 

"WIZYTA LWA HONORKA" 

 

                                                                          lew h 1  lew2

 29 stycznia nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Straży Miejskiej. Opowiedział dzieiom o pracy strażników miejskich, a także wytłumaczył jak należy sobie radzić w różnych trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.

 

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA" 

Krolewna Sniezka 

                                                      sniezka 2 sniezka 3

"WOŚP W PRZEDSZKOLU" 

                                              wosp 1  wosp2  wosp 3

 

"WIGILIA Z RODZICAMI" 

 wigilia 1

 

                                                      wigilia 2 wigilia 3

                                                                      wigilia 4 wigilia 5

 

"OZDABIAMY PIERNICZKI" 

 pierniki 1 pierniki 2  pierniki 4 pierniki 6 pierniki3

 "WYSYŁAMY ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA" 

poczta sw 1 poczta sw 2  poczta sw 3 poczta sw 4 poczta sw 5 poczta sw 6

 "WARSZTATY ROBIENIA BOMBEK" 

                                         warszt bombki 1 warszt bombki 2 warszt bombki 3

"12 PREZENTÓW DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE" 

 bibliot mik 1  bibliot sw 2 bibliot sw 3  biblio 4 sw

 "ŚWIĄTECZNE ODLICZANIE" 

matma sw 1 matma sw 2

 

 "WYCIECZKA DO WARSZAWY" 

wawa 1  wawa 3  wawa 4   wawa 5

 

 14.11. gościliśmy u nas w grupie Panią Zosię Eksperymencką, która za pomocą doświadczeń pokazała dzieciom jak można zrobić chmurę, deszcz, mgłę i tęczę.Dzieci były bardzo ciekawe

i zadowolone z zajęć. Już nie mogą doczekać się kolejnego gościa.

157372094174815737216056251573722103970

 

 

 

"Z DYNIĄ I MARCHEWKĄ W TLE - WARSZTATY KULINARNE" 

 dyn1  dyn2

dyn4 dyn 3

14 listopada w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Smacznie, zdrowo, kolorowo" odbyły się pierwsze kulinarne warsztaty pod hasłem "Z dynią i marchewką w tle". W trakcie zajęć mama jednego z przedszkolaków przedstawiła dzieciom, jakie witamy zawiera dynia i marchewka. Dzieci dowiedziały się również dlaczego warto je spożywać. Następnie nasi podopieczni przystąpili do części praktycznej - samodzielnie myli, obierali i kroili marchew oraz dynię na małe kawałki, które następnie wrzucali do sokowirówki. Nowa wersja soku marchewkowo-dyniowego znalazła wielu amatorów wśród naszych przedszkolaków, niektórzy prosili nawet o dokładkę.

 

   "ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

 Płock czyta 3 Płock czyta 4

Płock czyta 5 Płock czyta 6

 

9 listopada tuż przed oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki rozpoczęły świętowania, goszcząc w swojej siedzibie Dyrektora Urzędu Marszałkowskiego w Płocku - Tomasza Kominka. Część oficjalna spotkania rozpoczęła sie o godzinie 11.00 odśpiewaniem hymnu, po którym rozbrzmiały polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru "Puchatkowe głosy".

W ramach realizacji innowacji "Wychowanie przez czytanie" - "Płock czyta przedszkolakom" przybliżył dzieciom dzieje naszego miasta - "Podanie o powstaniu Płocka".

10 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i o symbolicznej godzinie 11:11 dzieci odśpiewały 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

12 listopada nasi mali wychowankowie poznali historię drogi do wolności naszego państwa, biorąc udział w uroczystym apelu. O godzinie 11.00 wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej, aby świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków czas.

Galowe stroje, biało-czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, w której oprócz najmłodszej społeczności wzieli udział także pracownicy przedszkola i zaproszeni goście. Przed szeroką publicznością wystapił chór przedszkolny oraz Gromada Zuchowa im. Kubusia Puchatka. Szacunek i miłość do Ojczyzny najmłodsi wyrazili poprzez recytację wierszy i pieśni o charakterze patriotycznym.

 

 5 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek

Razem z grupa żółtą mięliśmy bajkowy poczęstunek i dyskotekę oraz dużo konkursów i teatrzyk.

20191108 10315020191108 103207

20191108 10325420191108 10353420191108 102634

 W ramach cyklicznych spotkań z teatrzykami odbył się kolejny

i jak zawsze było zabawnie i ciekawie.

20191011 121700 Burst01

Nasza grupa włączyła się do zbiórki pokarmu dla piesków i kotków.

20191108 090253

Cykliczne spotkania z biblioteką - tym razem zabawy z Jackiem i Agatką

 20191004 12125420191004 122603

 

   "KOMENDA POLICJI W PŁOCKU"

 policja 4

 policja 1policja2policja 3   policja 5  

25 października dzieci udały się na wycieczkę na Komendę Policji w Płocku. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić budynki komendy, ale również zobaczyły jak wygląda od środka samochód policyjny. Zapoznały sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy, które chętnie przymierzały. Dziękujemy wszystkim policjantom, którzy mogli nam przybliżyć i krótko opowiedzieć o swojej pracy.

  "BYŁ SOBIE PIES 2"

 byl pies 2

O tym, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka nasze przedszkolaki przekonały się 21 października oglądając bajkę pt. "Był sobie pies 2" w kinie Helios w Płocku.  Tutaj pieskie życie wcale nie jest pechowe, a pełne miłości i zabawy. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Baileya - odważnego i lojalnego pupila, który dbał o szczęście swoich najbliższych.

 

 "JESIENNY KRAJOBRAZ - ZAJĘCIA OTWARTE"

                                 otwar1 otwar2 otwar5 

15 października  gościliśmy na zajęciach rodziców. Dzieci i ich bliscy brali udział w licznych zabawach i zadaniach przygotowanych przez panią Jesień. Świetnie sobie poradzili, doskonale znają dary jesieni, rozpoznają drzewa i ich owoce, układają puzzle, a na zakończenie wykonali wspaniałe jesienne krajobrazy. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia.

 

"PANI JESIEŃ CZARODZIEJKA"

 rytm1  rytm2  rytm3


"Idzie do nas Pani Jesień, co też nam przyniesie..." - przy słowach tej piosenki dzieci na zajeciach z rytmiki zamieniały przedszkolaków w kolorowe listki...

 

 "JESIENNE RACHUNKI"

 

                                                 MATMA 1 MATMA 2 MATMA 3

 

 "DZIEŃ CHŁOPAKA"

 dz chlop1

                             dz chlp2 dz chl3

1 października  obchodziliśmy w naszej grupie Dzień chłopaka. Z tej okazji wybraliśmy się na ulicę Pocztową, do filii naszego przedszkola, by wspólnie z innymi dziećmi świętować ten dzień. Chłopcy brali udział w licznych konkurencjach sportowych, a dziewczynki bacznie się im przyglądały i oceniały. Na zakończenie chopcy otrzymali medale super chłopaka i wszyscy ze smakiem pałaszowali pieczone kiełbaski z grila.

Pracownia Ceramiczna

26 września pojechaliśmy na warsztaty do Pracowni Ceramicznej w Płocku. Piękne wykonane grzybki z gliny będziemy mogli zobaczyć za około 2 tygodnie. Dzieci bardzo skupione i zaciekawione techniką pracy wykonywały krok po kroku jesienne grzyby.

ceramika 1ceramika 2ceramika 3ceramika 4

 

Dzień Przedszkolaka

25.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Przedszkolaka. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i małe co nieco w postaci Tortu mhhh pycha.

dzień przed 1dzień przed 2

 

Sprzątanie Świata

20.09. podczas Ogólnopolskiej Akcji Sprzatania Świata nasza grupa również zbierała odpady w okolicy przedszkola. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w akcję.

odpady 1odpady 2

odpady 3odpady 4

odpady 5

 

 "BIEG PRZEDSZKOLAKA"

bieg1 bieg 2

18 września Natasza i Antoś z naszej grupy reprezentowały nasze przedszkole w X jubileuszowym Biegu Przedszkolaka pod haslem "Pamiętajmy o polskich bohaterach". Choć był to ich debiut w biegach, spisali się świetnie i stanęli na podium: Natasza zdobyła I miejsce w kategorii dziewczynki 6-latnie, a Antoś dzielnie walczył do samego końca i zdobył II miejsce w kategorii chłopcy 6-letni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wizyta Pana Polcjanta i wycieczka na skrzyżowanie

policjant 1policjant 2

policjant 3policjant 4

policjant 5policjant 6

policjant 7swiatła 2

światła 3

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

16.09. ODBYŁ SIĘ KONCERT PŁOCKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ, W KTÓRYM NASZA GRUPA OCZYWIŚCIE BRAŁA UDZIAŁ.

orkiestra 1orkiestra 2

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl