5 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek

Razem z grupa żółtą mięliśmy bajkowy poczęstunek i dyskotekę oraz dużo konkursów i teatrzyk.

20191108 10315020191108 103207

20191108 10325420191108 10353420191108 102634

W ramach cyklicznych spotkań z teatrzykami odbył się kolejny

i jak zawsze było zabawnie i ciekawie.

20191011 121700 Burst01

Nasza grupa włączyła się do zbiórki pokarmu dla piesków i kotków.

20191108 090253

Cykliczne spotkania z biblioteką - tym razem zabawy z Jackiem i Agatką

20191004 12125420191004 122603

"KOMENDA POLICJI W PŁOCKU"

policja 4

policja 1policja2policja 3   policja 5

25 października dzieci udały się na wycieczkę na Komendę Policji w Płocku. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić budynki komendy, ale również zobaczyły jak wygląda od środka samochód policyjny. Zapoznały sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy, które chętnie przymierzały. Dziękujemy wszystkim policjantom, którzy mogli nam przybliżyć i krótko opowiedzieć o swojej pracy.

"BYŁ SOBIE PIES 2"

byl pies 2

O tym, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka nasze przedszkolaki przekonały się 21 października oglądając bajkę pt. "Był sobie pies 2" w kinie Helios w Płocku.  Tutaj pieskie życie wcale nie jest pechowe, a pełne miłości i zabawy. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Baileya - odważnego i lojalnego pupila, który dbał o szczęście swoich najbliższych.

"JESIENNY KRAJOBRAZ - ZAJĘCIA OTWARTE"

otwar1 otwar2 otwar5

15 października  gościliśmy na zajęciach rodziców. Dzieci i ich bliscy brali udział w licznych zabawach i zadaniach przygotowanych przez panią Jesień. Świetnie sobie poradzili, doskonale znają dary jesieni, rozpoznają drzewa i ich owoce, układają puzzle, a na zakończenie wykonali wspaniałe jesienne krajobrazy. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia.

"PANI JESIEŃ CZARODZIEJKA"

rytm1  rytm2  rytm3

"Idzie do nas Pani Jesień, co też nam przyniesie..." - przy słowach tej piosenki dzieci na zajeciach z rytmiki zamieniały przedszkolaków w kolorowe listki...

"JESIENNE RACHUNKI"

MATMA 1 MATMA 2 MATMA 3

"DZIEŃ CHŁOPAKA"

dz chlop1

dz chlp2 dz chl3

1 października  obchodziliśmy w naszej grupie Dzień chłopaka. Z tej okazji wybraliśmy się na ulicę Pocztową, do filii naszego przedszkola, by wspólnie z innymi dziećmi świętować ten dzień. Chłopcy brali udział w licznych konkurencjach sportowych, a dziewczynki bacznie się im przyglądały i oceniały. Na zakończenie chopcy otrzymali medale super chłopaka i wszyscy ze smakiem pałaszowali pieczone kiełbaski z grila.

Pracownia Ceramiczna

26 września pojechaliśmy na warsztaty do Pracowni Ceramicznej w Płocku. Piękne wykonane grzybki z gliny będziemy mogli zobaczyć za około 2 tygodnie. Dzieci bardzo skupione i zaciekawione techniką pracy wykonywały krok po kroku jesienne grzyby.

ceramika 1ceramika 2ceramika 3ceramika 4

Dzień Przedszkolaka

25.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Przedszkolaka. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i małe co nieco w postaci Tortu mhhh pycha.

dzień przed 1dzień przed 2

Sprzątanie Świata

20.09. podczas Ogólnopolskiej Akcji Sprzatania Świata nasza grupa również zbierała odpady w okolicy przedszkola. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w akcję.

odpady 1odpady 2

odpady 3odpady 4

odpady 5

"BIEG PRZEDSZKOLAKA"

bieg1 bieg 2

18 września Natasza i Antoś z naszej grupy reprezentowały nasze przedszkole w X jubileuszowym Biegu Przedszkolaka pod haslem "Pamiętajmy o polskich bohaterach". Choć był to ich debiut w biegach, spisali się świetnie i stanęli na podium: Natasza zdobyła I miejsce w kategorii dziewczynki 6-latnie, a Antoś dzielnie walczył do samego końca i zdobył II miejsce w kategorii chłopcy 6-letni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wizyta Pana Polcjanta i wycieczka na skrzyżowanie

policjant 1policjant 2

policjant 3policjant 4

policjant 5policjant 6

policjant 7swiatła 2

światła 3

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

16.09. ODBYŁ SIĘ KONCERT PŁOCKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ, W KTÓRYM NASZA GRUPA OCZYWIŚCIE BRAŁA UDZIAŁ.

orkiestra 1orkiestra 2