biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

Urodziny  Filipa i Zuzi

urodziny bliźniaki

13 czerwca obchodziliśmy urodziny naszych grupowych bliźniaków. Dzieci tradycyjnie już złożyły Filipowi i Zuzi najszczersze życzenia i zaśpiewały Sto lat. BBliźniaki poczęstowały kolegów i koleżanki pysznymi cukierkami i lizakami. 


 Wycieczka do Jura Parku w Solcu Kujawskim

  solec 1

 solec 2

12 czerwca wybraliśmy się wspólnie z grupą zieloną  na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim.  Mieliśmy okazję poznć różne gatunki dinozaurów, ich nazwy i cechy charatkterystyczne. Dodatkową atrakcją był dla dzieci seans w kinie 5D, warsztaty malowania dinozaurów oraz plac zabaw, na którym mogły m.in. wykopać szkielety dinozaurów. 


 

Urodziny Frania 

urodziny Franciszka

 18  maja swoje 5 urodziny obchodził w przedszkolu Franio. Przedszkolaki z grupy złożyły Franiowi piękne życzenia i zaśpiewały "100 lat". Franio poczęstował kolegów i koleżanki pysznymi cukierkami. 


Zajęcia z pracownikiem biblioteki. 

biblioteka

16 maja nasza grupa po raz kolejny gościła Panią pracującą w bibliotece - Książnicy Płockiej, Filii Nr 9. 


Urodziny Hani W.  

 Hania

15 maja swoje 5 urodziny obchodziła w przedszkolu Hania W. Koledzy i koleżanki z grupy złozyli Hani mnóstwo życzeń i zaśpiewali uroczyste "100 lat". Hania poczęstowała przedszkolaków pysznymi cukierkami. 


5 urodziny Laury

laura

14 maja Laura obchodziła w przedszkolu swoje 5 urodziny. Dzieci złożyły koleżance z tej okazji serdeczne życzenia i tradycyjnie zaśpiewały "100 lat". Laura poczęstowała dzieci pysznymi cukierkami. 


Witaj maj, piękny maj! 

apel 

27 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się apel związany z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Przedszkolaki ubrane w tym dniu na biało - czerwono miały okazję poznać pieśni związane z tym świętem. 

 


Wycieczka do piekarni i spacer po Wzgórzu Tumskim 

piekarnia 

 piekarnia 2

26 kwietnia wybraliśmy się na spacer Wzgórzem Tumskim i zwiedzanie piekarni "Kierzkowki". Dzieci z zainteresowaniem oglądały Katedrę, płockie mosty park za Katedrą, pomnik Ludwika Krzywickiego, itp. Po długim spacerze dotarliśmy do piekarni, gdzie poznaliśmy proces powstawania chleba, bułek i pączków. 


 "Zielono mi... - Dzień koloru zielonego"

dzień zielony 

dzień zielony 2 

25 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień koloru zielonego. Dzieci obejrzały specjalnie przygotowane dla nich przedstawienie oraz same występowały z przygotowanym wcześniej "zielonym" repertuarem. Na zakończenie uczestniczyły w zabawie twórczej i wspólnie stworzyły zamek z dostępnych materiałów. 


"Księżniczka Rosa"

teatrzyk KATARYNKA 

24 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk "Katarynka" ze spektaklem "Księżniczka Rosa". 


Zwierzęta z wiejskiej zagrody

wieś 2

wieś 1


 "Śniadanko wielkanocne"

śniadanko wielkanocne 1 

28 marca w nasza grupa oraz grupa zielona obchodziły wspólnie uroczyste "Śniadanko wielkanocne". Dzieci symbolicznie podzieliły się jajkiem, a także skosztowały pysznych mazurków, które dekorowały dzień wcześniej. 


Urodziny Stasia, Oskara P. i Ninki. 

urodziny Niny itd. dobry

26 marca swoje 5 urodziny obchodzili Oskar P. i Staś, natomiast 28 marca 5 urodziny obchodziła Ninka. Dzieci składały jubilatom życzenia i śpiewały "Sto lat". Tradycyjnie jubilaci poczęstowali kolegów i koleżanki z grupy pysznymi słodkościami. 


Wycieczka do Happy Parku

happy

7 marca z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet nasze przedszkolaki wybrały się do Happy Parku w Stróżewku koło Płocka. 


Spotkanie z fizjoterapeutą

 fizjoterapeuta

 6 marca nasze przedszkole odwiedził fizjoterapeuta. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także zaprezentował dzieciom sprzęt stosowany podczas rehabilitacji. Na zakończenie spotkania pokazał dzieciom jak prawidłowo wykonywać podstawowe ćwiczenia. 


 5 urodziny Oskara G.

Oskar G 

5 marca w naszej grupie urodziny obchodził Oskar G. Z tej okazji dzieci złożyły koledze życzenia i tradycyjnie zaśpiewały "Sto lat". Oskar poczęstował dzieci pysznymi słodkościami.  


 Spotkanie z lekarzem

lekarz 1

1 marca nasze przedszkole odwiedził tata Hani W. - lekarz pracujący w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Opowiedział przedszkolakom o pracy lekarza oraz zaprezentował dzieciom sprzęt medyczny, który lekarze stosują w swojej pracy. 


5 urodziny Weroniki

Weronika

23 lutego swoje 5 urodziny świętowała w przedszkolu Weronika. Dzieci zaśpiewały Weronice "Sto lat" i życzyły Jej spełnienia marzeń. Weronika poczęstowała kolegów i koleżanki pysznymi cukierkami. 


Język angielski z Panią Agnieszką

język angielski Aga


 "Babciu miła, dziadku drogi"

babcia i dziadek konkurs

20 lutego Ninka z naszej grupy razem z dwiema dziewczynkami z grupy 6 latków uczestniczyła w IV edycji konkursu Piosenki Dziecięcej "Babciu miła, dziadku drogi" w Niepublicznym Przedszkolu Małolatek. 


Teatr Lalek "Kopciuszek"

teatrzyk

16 lutego w naszym dzieci uczestniczyły w Teatrzyku "Kopciuszek". Laura z naszej grupy została Królową i wspólnie z Królem z grupy maluchów wybrały dla księcia żonę - oczywiście był to Kopciuszek.


Zajęcia otwarte

 otwarte luty

 14 lutego w naszej grupie odbyły sie zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Po raz kolejny odwiedziła nas Mama Oskara G. Podczas zajęć rozmawialiśmy o naszych emocjach, omawialiśmy "psie smutki" w wierszu, a także malowaliśmy twórczo"smutny świat". 


Królowie Dobrych Manier

 król

W poniedziałek 12 lutego w naszej grupie nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na "Króla/Królową Dobrych Manier". Przez cały tydzień zadaniem dzieci było zachowywać się jak najgrzeczniej, używać zwrotów grzecznościowych, być bardzo koleżeńskim, aktywnie uczestniczyć w zajęciach i kulturalnie zachowywać się przy stole. Pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie zajęli ex aequo Aleks oraz Antoś. Chłopcy dostali w nagrodę korony Króla Dobrych Manier, medale oraz upominki (misie przytulanki). 


Bal karnawałowy w przedszkolu 

karnawał

7 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Z tej okazji dzieci poprzebierały się  we wspaniałe stroje. Zabawa była bardzo huczna i wesoła jak na karnawał przystało. A żeby tradycji stało się zadość po balu dzieci zjadły pyszne cukierki. 


Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

babcie 1

babcie 2  

babcie 3

 1 lutego nasze przedszkolaki gościły w przedszkolu swoje kochane babcie i kochanych dziadków. Z tej okazji przygotowały dla swoich bliskich krótki występ artystyczny i upominki. Następnie nauczycielki zaprosiły wszystkich do karnawałowej zabawy. Na zakończenie spotkania babcie, dziadkowie oraz wnuczęta odpoczęli przy słodkim "co nieco" przygotowanym przez naszych gości. 


otwarte styczeń

31 stycznia po raz kolejny na naszych zajęciach gościli rodzice. Tym razem uczestniczyli w zajęciach sportowych razem ze swoimi pociechami. 


5 urodziny Agatki

Agatka

22 stycznia swoje 5 urodziny obchodziła w przedszkolu Agatka. Dzieci złożyły koleżance serdeczne życzenia i zaśpiewały dla niej "Sto lat". Agatka poczęstowała kolegów i koleżanki pysznymi cukierkami.


5 urodziny Amelki P. 

Amelka

22 stycznia swoje 5 urodziny obchodziła w przedszkolu Amelka P. Dzieci złożyły Amelce serdeczne życzenia i zaśpiewały "Sto lat". Amelka poczęstowała kolegów i koleżanki pysznymi słodyczami. 


 Zimowe zabawy na śniegu 

 zabawy na śniegu 1

zabawy na śniegu 3 

 zabawy na śniegu 2

18 stycznia skorzystaliśmy z zimowej aury i zorganizowaliśmy zimowe zabawy na śniegu. Bitwom na śnieżki nie było końca, powstały wspaniałe bałwany, a na zakończenie dzieci zostawiły na śniegu ślady w postaci "Aniołków". 


 Spotkanie z policjantem 

policjant 1

 

policjant 2

17 stycznia nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel płockiej policji i opowiedział dzieciom jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas zimowych zabaw. 


Urodziny Sebastiana 

sebastian urodziny

15 stycznia swoje 5 urodziny obchodził w przedszkolu Sebastian. Z tej okazji dzieci życzyły koledze dużo wspaniałych prezentów oraz spełnienia wszystkich marzeń. Sebastian poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami. 


Spotkanie wigilijne

 wigila 2

wigilia 1 

18 grudnia nasze przedszkolaki gościły w przedszkolu swoje rodziny. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przedstawiły krótki występ artystyczny, a następnie wszyscy razem spędzili miło czas na poczęstunku w sali przedszkolnej. 


Warsztaty kulinarne w Pizzerii Dominium

warsztaty 1

warsztaty 5

warsztaty 2

warsztaty 3

 warsztaty 4

14 grudnia wybraliśmy się do Pizzerii DOMINIUM na warsztaty kulinarne. Zwiedziliśmy kuchnię, chłodnię, pomieszczenie z opakowaniami oraz zmywarnię. Ponadto poznaliśmy pracę kelnera, pizzera oraz dostawcy. Po części teoretycznej maluchy samodzielnie przygotowały pizzę ze składników, które lubią, a po wypieczeniu zjadły ją ze smakiem. 


Mikołajki z Prezydentem 

 mikołajki

 

12 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Przybył, aby sprawdzić czy dzieci były grzeczne w tym roku i rozdać im w prezencie kolorowe piłki. Na koniec ujawnił się i okazało się, że to nikt inny jak sam Prezydent Miasta Płocka, Pan Andrzej Nowakowski. 


Słodka niespodzianka 

ciasreczka maślane

W poniedziałek 11 grudnia Hania J. przyniosła dla dzieci słodką niespodziankę. Upiekła razem z mamą ciasteczka maślane i przyniosła do przedszkola, aby poczęstować dzieci. 


4 urodziny Aleksa

urodziny Aleksa

W poniedziałek 11 grudnia swoje 4 urodziny obchodził Aleks. Dzieci z grupy życzyły Aleksowi dużo prezentów, samochodów, balonów, klocków Lego, a także miło spędzonego urodzinowego dnia. Aleks z okazji swojego święta poczęstował dzieci pysznymi cukierkami.


 "Choinki, choineczki"

 choinki

7 grudnia nastapiło rostrzygnięcie konkursu grupowego "Choinki, choineczki". Dzieci przygotowały z rodzicami wspaniałe prace, dlatego wszyscy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Z dostarczonych prac została przygotowana wystawa, którą można podziwiać przed salą przedszkolną grupy białej. 


Mikołajkowe zajęcia otwarte

mikołajki 2

mikołajki 1

 

mikołajki 3

 

mikołaki 4

6 grudnia gościliśmy w przedszkolu rodziców na mikołajkowych zajęciach otwartych. Dzieci razem z rodzicami m.in. rozwiązywali mikołajowe zagadki, słuchali opowieści i wiersza oraz bawili się w mikołajowe zaprzęgi. Natomiast w drugiej części zajęć dzieci i rodzice dekorowali pyszne babeczki, ciasteczka i pierniczki, które specjalnie dla dzieci przygotowały Mama Amelki P. oraz Mama Kuby. Dodatkowo obie Panie przygotowały mnóstwo kolorowych, słodkich dekoracji za co serdecznie dziękujemy. 


4 urodziny Kuby

 kuba

W poniedziałek 4 grudnia swoje urodziny obchodził w przedszkolu Kuba. Dzieci z grupy życzyły koledze dużo pięknych prezentów, zdrowia oraz miłego dnia. Kubuś z kolei poczęstował dzieci pysznymi czekoladkami.


Powitanie choinki w przedszkolu. 

choinka 1

choinka 2

1 grudnia nasze przedszkolaki powitały w sali piękną choinkę i wspólnie ją udekorowały. Na sali zapanował dzięki temu świąteczny nastrój.    


Andrzejki w Skansenie

andrzejki 1

andrzejki 2 

29 listopada wybraliśmy się razem z grupą zieloną do Skansenu w Sierpcu na andrzejkowe wróżby. Dzieci poznały andrzejkowe wróżby, a także dowiedziały się czy spełnią się ich marzenia.  


 Poznajemy urządzenia elektryczne

urządzenia 2

urządzenia elektryczne


Święto Niepodległości

11

10 listopada z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki obejrzały występ patriotyczny przygotowany przez przedszkolny chór oraz zuchy. Wysłuchały m.in. hymnu naszego kraju oraz hymnu przedszkola, pieśni "Płynie Wisła płynie", itd. 


Podsumowanie zbiórki koców i karmy dla psów, i kotów. 

 zbiórka

Bardzo dziekujemy wszystkim, którzy zechcięli wesprzeć zbiórkę koców i karmy dla psów, i kotów. Dzięki Państwa dobroci i uprzejmości udało się zebrać całkiem spory zapas dla najbardziej potrzebujących zwierzaków. 


"Bal dyni"

 

urodziny Oskara P. dobry

 

 

bal dyni

31 października nasza grupa uczestniczyła w "Balu dyni" z okazji "Dnia koloru pomarańczowego". W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. zabawy, gry i konkursy podczas balu. Po zabawie Oskar P. poczęstował kolegów i koleżanki pysznymi słodkościami.


Zajęcia otwarte z udziałem rodziców

 otwarte 3

 

otwarte 2

 

otwarte 1

30 października odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców pt. "Życie to jest teatr wszyscy o tym wiedzą, przedszkolaki na ten temat wiele wam powiedzą" - podsumowanie tematyki. Naszymi gośćmi były mama Zosi oraz mama Amelki P. Przedszkolaki razem z obecnymi rodzicami wspólnie odgadywały zagadki dotyczące teatru, nadawały nowe znaczenia rekwizytom teatralnym, bawiły się pantomimą oraz zaimprowizowały przedstawienie pt. "Kopciuszek". 


Wyjazd do Teatru Dramatycznego 

teatr

27 października razem z grupą niebieską wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego

na przedstawienie pt. "Kopciuszek". 


Spotkanie z Ciocią Zosi - pracownikiem Teatru Dramatycznego 

 teatr 1 

 

 teatr 3

 

 

teatr 2

 

 

teatr 4


Spotkanie z policjantem 

policjant 1

 

policjant 2

W poniedziałek 23 października nasze przedszkolaki odwiedził pan policjant. Między innymi opowiedział dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i jak unikać zagorożeń, np. ze strony nieznanych dorosłych. Na zkończenie rozstrzygnął konkurs międzygrupowy "Bezpieczna droga do przedszkola". 


4 lata sto lat 4 lata Miłosza

 miłosz urodziny 1

 miłosz urodziny2

 23 października Miłosz świętował w przedszkolu swoje 4 urodziny. Tradycyjnie dzieci złożyły koledze mnóstwo wspaniałych życzeń, a Miłosz poczęstował dzieci pysznymi słodyczami.  


 "Kosmiczna przygoda" Teatr Gargulec. 

teatrzyk październik

17 października dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym "Kosmiczna przygoda" Teatru Gargulec. 


 Zajęcia z Panią Sylwią z biblioteki

 biblioteka 2

 bib lioteka 1

11 października po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej grupie Panią Sylwię z biblioteki. Dzieci uczestniczyły w zabawach związanych z jesienią. Było bardzo wesoło i "jesiennie".


Warsztaty kredek w Zakątku Odkrywców

zakątek 1

zakątek 2

zakątek 3

W piątek 6 października przedszkolaki z grupy białej i grupy zielonej pojechały na warsztaty kredek do Zakątka Odkrywców. Dzieci samodzielnie wykonały komplet 4 kredek, które mogły później zabrać ze sobą do domu. Dodatkowo pobyt umilił im pokaz sztuczek magicznych. 


4 lata sto lat  4 lata Antosia

urodziny Antka

3 października Antoś świętował w przedszkolu swoje 4 urodziny. Dzieci złożyły mu serdeczne życzenia i zaśpiewały "Sto lat". Antoś poczęstował koleżanki i kolegów pysznymi cukierkami. 


 Wyjście na pobliskie skrzyżowanie

skrzyżowanie


Teatr Krak - art "Nie ma jak w domu" 

 teatrzyk wrzesień

25 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu "Nie ma jak w domu" Teatru Krak - art. 


zosia 2

 urodziny zosi

18 września Zosia świętowała w przedszkolu swoje 4 urodziny. Z tej okazji poczęstowała dzieci pysznymi słodkościami, a koledzy i koleżanki zaspiewali Zosi "Sto lat" oraz złożyli piekne, miłe życzenia.


Sprzątanie świata

 

sprzątanie świata 1

sprzatanie świata 2

 

 15 września nasze przedszkolaki wyruszyły na akcję Sprzątania Świata. Wyposażone w jednorazowe rękawiczki  i plastikowe worki dzielnie "wysprzątały" okolice wokół przedszkola. 


 Mali Architekci w przedszkolu

 

mali architekci 1

mali architekci 3

 

13 września nasza grupa uczestniczyła w zajęciach konstrukcyjnych "Mali architekci". Dzieci podzielone na dwa zespoły zbudowały kameleona oraz stonogę. Dowiedziały się również dlaczego na budowie należy nosić kask i kamizelkę odblaskową. Po wyczerpującej budowie bawiły się swobodnie klockami wznosząc dowolne budowle oraz rozwijając wyobraźnię przestrzenną. 


 

 

4 lata sto lat  4 lata Basi

 strona basia

 

7 września w naszej grupie świętowaliśmy 4 urodziny Basi. Dzieci zaśpiewały koleżance "Sto lat" oraz złożyły życzenia. Basia poczęstowała dzieci pysznymi lizakami. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl