biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

  "Trzy życzenia złotej rybki"

 teatr vaska2

teatr vaska

 18 stycznia nasze przedszkole gościło teatr Vaska ze spektaklem "Trzy życzenia złotej rybki". Zaskakująca opowieść o tym, jaak kapitan i młody marynarz złowili złotą rybkę i zgodzili się spełnić jej trzy życzenia, w zamian za to, że rybka pomoże im dotrzeć do lądu. Historia w zabawny sposób ukazuje, jak to ludzie zostali zmuszeni spełniać zachcianki niezwykłej pasażerki złowionej w sieć. Piękna oprawa scenograficzna, porywająca muzyka i pomysłowe zaangażowanie dzieci, sprawiło, że spektaklniezwykle sie wszystkim podobał. Michał i Marysia mieli okazję także zatańczyć i wspólnie wystepować z aktorami na scenie.

 

 "Koncert kolęd dla Biskupa"

                                        Du3AFPCXgAA2Y8r  Du3AFPCWsAA0Qdd 

20 grudnia nasze przedszkole gościło księdza Biskupa Piotra Liberę. Jego wizyty oczekiwaliśmy z radosną niecierpliwością. Dostojnego gościa przywitała Pani Dyrektor, a następnie chór "Puchatkowe głosy" zaprezentował "Koncert kolęd". Ksiądz Biskup nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, chętnie włączał się w śpiewanie kolęd i pastorałek, a także podziękował za zaproszenie i przeczytał dzieciom krótką historię na temat Bożego Narodzenia. Na zakończenie złożył wszystkim świąteczne życzenia i obdarował dzieci słodkościami. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć. Tak piękne i wzruszające spotkanie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

 "Bombkowe rachunki"

 bombkamatma2 bombkamatma3  bombkamatma4 bombkamatma6 matmabombki1

18 grudnia dzieci podczas zabawy matematycznej przeliczały ozdoby choinkowe. Przedszkolaki nie tylko przeliczały bombki, ale również tworzyły zbiory równoliczne i nierównoliczne oraz utrwalały znaki >,<,=. Świetnie się przy tym bawiły...

 "Jasełka"

 jaselka1  jaselka2

jaselka4 jaselka3

jaselka 5 jaselka7

jaselka6

 

13 grudnia dzieci z naszej grupy przedstawiły "Jasełka" przed najbliższą im publicznością - rodzicami. Dekoracje oraz stroje przedszkolaków wprowadziły wszystkich w nastrój świątecznej zadumy i refleksji. Na twarzach dorosłych kryło się wzruszenie, a na ustach dzieci widać było uśmiech. Na zakonczenie spotkania dzieci odwiedził długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów.

 "Zajęcia biblioteczne" 

biblio mik1  bibliomikoj2 bibliomikol3 

 "Bombka patriotyczna" 

 bombka1 bombka2 bombka4

 7 grudnia nastąpiło rozdanie nagród i wręczenie dyplomów dzieciom z grupy błękitnej za udział w konkursie "Bombka patriotyczna". Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały przepiękne bombki w barwach narodowych, które ozdabiają choinkę w naszej sali. 

 "Kolorowy rok w przedszkolu" 

                                            niebieski1 niebieski 2 niebieski3

  7 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień niebieski" - w związku z innowacją "Kolorowy rok w przedszkolu - barwy olimpijskie". Dzieci chętnie uczestniczyły w zimowych konkurencjach sportowych oraz zabawach muzyczno-ruchowych związanych z tym kolorem.

 "W Fabryce Bombek"

 fabryka1 fabryka2 fabryka3 fabryka4

  7 grudnia gościliśmy na zajęciach panią Wicedyrektor i ciocię Karolinę.  Przedszkolaki poznały zawód dmuchacza, srebrzacza oraz dekoratora. W naszej sali powstała Fabryka bombek. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością, a samodzielnie ozdobione bombki zabrały na pamiątkę do domu.  

 "Mikołajki"

                                        mikolaj1  mikolaj2

                                      pierniki1 pierniki3

zabawa 1 zabaw2  zabawa3

"6 grudnia jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie...." Nasze przedszkolaki od samego rana nadsłuchiwały dzwoneczka znakomitego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o najgrzeczniejszych dzieciach w naszym przedszkolu. Tego dnia wybraliśmy się także do sali zabaw Fikołek w Galerii Mazovia na świąteczne piernikowanie. Tam również spotkaliśmy pomocników Mikołaja ze słodkościami.

 "Choinka w naszej sali"

 ubieranie 1 ubier 2 ubier3 

ubier 4 ubier 5 ubier6

  Czas świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania światecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. 5 grudnia dzieci z grupy błękitnej z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. W tym roku wykorzytsały do tego własnoręcznie przygotowane wspólnie z rodzicami bombki patriotyczne. Nasza choinka wygląda prześlicznie, zobaczcie sami...

"Teatr Gargulec"

teatr garg gargulec

26 listopada nasze przedszkole odwiedził Teatr Gargulec. Podczas spektaklu „Sikorka Agatka” dzieci powiedziały się jak należy dbać o zwierzęta zimą.

 

"Urząd Miasta Płocka - otwarcie wystawy"

Prezydent 1 prezydent 2 prezydent 3 prezydent 4 prezydent5 prezydent6

14 listopada dzieci z grupy błękitnej wybrały się do Urzędu Miasta Płocka. Spotkały się z Panem Prezydentem Andrzejem Nowakowskim i razem uroczyście otworzyli wystawę prac dzieci z naszego przedszkola pt. Jesteśmy Polką i Polakiem.

„Może zostanę naukowcem” – eksperymenty i zabawy badawcze

hospi1 hospi2                                                              hospi3 hospi4

13 listopada gościliśmy na naszych zajęciach panią Wicedyrektor i ciocię Agnieszkę, poznawaliśmy zawód naukowca. Dowiedzieliśmy się czym się zajmuje, jakimi posługuje się przyrządami oraz jak wygląda. W naszej sali powstało małe laboratorium, dziewczynki wyprodukowały swoje błyszczyki, a chłopcy własne perfumy.

"Wieczornica patriotyczna"

 wieczor 1 wieczornic2 wieczor3

13 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się Wieczornica Patriotyczna w związku z 100tną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprócz pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z chóru "Puchatkowe głosy" rodzice i zaproszeni gości mieli okazję posłuchać wierszy związanych z Polską zaprezentowanych przez panie z Książnicy Płockiej, a swoim kawałkiem historii podzielił się z nami pan Kazimierz Kawczyński (pasjonat historii). Na zakończenie odśpiewaliśmy wspólnie z rodziną państwa Jagodzińskich "Maszerują strzelcy" i nie mogło się obyć bez slodkiego poczęstunku (również w barwach narodowych).

„100 lat Polski Niepodległej”

apel1  apel2

9 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski i braliśmy udział w obchodach uroczystości.

„Wychowanie przez czytanie” – spotkanie z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim

prezydent czytanie1 prezydent czytanie2

8 listopada nasze przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Pan Prezydent przeczytał dzieciom legendę o powstaniu naszego miasta.

"Występ chóru w Bazylice Katedralnej"

katedra

katedra2

8 listopada 2018 r. dzieci z chóru "Puchatkowe głosy" reprezentowały nasze przedszkole w XIII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej dedykowanym Świętemu Janowi Pawłowi II, organizowanym przez MP nr 15. Przedszkolaki wystąpiły z piosenką pt. "Bartoszu Bartoszu", a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały "Śpiewniki małego patrioty".

„Nasze zajęcia”

pisanie1 pisanie2

5 listopada na zajęciach dzieci z grupy błękitnej poznawały literkę „M”.

„Halloween”

halloween1 hall2 hal3 hal4

31 października w naszej Sali odbył się bal Halloween, nie zabrakło upiornych przebrań, pysznych przekąsek, malowania twarzy i świetnej zabawy.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji oraz siostrze Marysi K. za wspólną zabawę i malowanie dzieciom twarzy😊

 

„Moje pierwsze eksperymenty” – koło badawcze

koło1 koło2 koło3

29 października odbyły się zajęcia koła badawczego „Moje pierwsze eksperymenty”. Na zajęciach wykonywaliśmy „burzę kolorów” w mleku, lampę lawę, oraz eksperymenty i zabawy badawcze z kolorami.

"Kolorowy rok w przedszkolu"

 

                                                                                                 czerwo3  czerwo2czerwony 2

 

25 października 2018 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień czerwony - w związku z kontynuacją innowacji "Kolorowy rok w przedszkolu - barwy olimpijskie". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych i konkurencjach związanych właśnie z tym kolorem, ponadto projektowały strój sportowy z materiałów wtórnych, a efekty ich pracy zobaczcie sami...

 

"Teatr Krak-art

Spektakl: Nowe Przygody Dokrtora Dolittle"

dr dolit1 dr dolit2

24 października dzieci z grupy błękitnej oglądały teatrzyk o przygodach doktora Dolittle

 

„Piłka nożna”

pił1 pił2

23 października dzieci z grupy błękitnej brały udział w zajęciach z piłki nożnej.

"Piękna nasza Polska"

 polska

 

19 października 2018 r. dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie "Piękna nasza Polska". Przedszkolaki wykonały z rodzicami piękne prace różnymi technikami, które można podziwiać przed naszą salą.

„Plac zabaw”

plac zab1 plac zab2 plac zab3

17 października dzieci z grupy błękitnej korzystały z pięknej, jesiennej pogody bawiąc się na placu zabaw.

 "Pani Jesień"

 bibliotjesien  bibliotjesie2  bibliotjesie3 bibliotjesien5 

17października 2018 r. gościliśmy na zajęciach niezwykłego gościa - panią Jesień. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach jesiennych prowadzonych przez panią z Książnicy Płockiej i świetnie się przy tym bawiły.

"HOTEL TRANSYLWANIA 3"

kino transylwa

Hotel Transylwania 3

16 października 2018 r. dzieci z GRUPY BŁĘKITNEJ wybrały się do kina Helios w Galerii Wisła na bajkę pt. "Hotel Transylwania 3". Z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów upiornie zabawnej komedii.  Tym razem Paka Draka udała się na eksluzywne wakacje potwornym statkiem.

"Otwarcie boiska w Imielnicy"

 boisko1  boisko2 bosiko3

15 października nasza grupa uczestniczyła w otwarciu nowego boiska na Osiedlu Imielnica przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Dzieci grały w piłkę nożną, koszykówkę a na koniec otrzymały liczne prezenty od Urzędu Miasta Płocka.

"Dni Papieskie w Kościele"

kosciol koscio2 koscio3 

 

 14października 2018 r. dzieci z naszej grupy wystąpiły podczas Mszy Świętej w kościele Świętego Jakuba w Imielnicy ze wzruszającym programem artystycznym poświęconym Ojcu Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II.

"Kartka do Powstańców Warszawskich"

powstancy

Nasze przedszkolaki z GRUPY BŁĘKITNEJ w symbolicznym czasie pamięci o Powstaniu Warszawskim brały udział w akcji "BohaterON - włącz historię!" Wiele radości sprawiło im rysowanie pocztówek dla ludzi, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

"Spotkanie z Policjantem"

                            policja2018  polocja32018  policja20182

12 października odwiedził nas Pan Policjant, by sprawdzić wiedzę dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci za swoje umiejętności zdobyły pamiątkowe odblaski. Poza tym zapoznały się z pracą policjanta, jego atrybutami oraz zadawały mu liczne pytania.

"Bezpieczni na drodze"-quiz wiedzy

                                        zaj otwa1  zajeotw3 zajotwart5 zaj77

11 października odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem "Bezpieczni na drodze". Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały różne zadania związane z ruchem drogowym. Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę i tak liczne przybycie.

 

"Przepisowy ruch drogowy"

                               kamizelki  kamizelki2 kamizelki3

"Od obuwia aż do głowy, cały jestem odblaskowy..." 5 października dzieci zapoznały nową piosenkę pt. "Przepisowy ruch drogowy" i świetnie się przy niej bawiły w kamizelkach odblaskowych.

 

Sala zabaw "Fikołek"  

                              fiklo1 fiklo4 fikol3 

fikol23 października wybraliśmy się do nowo otwartego centrum rozrywki dla najmłodszych w Płocku - "Fikołek".

„Moje wspomnienie z wakacji”

nagr2 nagrody1

3 października nastąpiło rozdanie nagród i wręczenie dyplomów dzieciom z grupy błękitnej za udział w konkursie „Moje wspomnienie z wakacji”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne ramki i umieściły w nich wakacyjne zdjęcia.

Teatr Tak - "O pchle, co manier nie miała"  

IMG 20181002 122518teatr p1 

2 października nasze przedszkolaki śledziły przygody Pchły Szachrajki podczas teatrzyku wystawianego w naszym przedszkolu.

"Bezpieczni na drodze"

ruch1  

ru2

 

1 października rozpoczęliśmy nową tematykę kompleksową związaną z ruchem drogowym i udaliśmy się na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci prawidłowo przechodziły przez jezdnię, utrwaliły znajomość przepisów ruchu drogowego i rozpoznawały napotkane znaki.

„Piłka nożna”

piłk3 piłk4

24 września dzieci z grupy błękitnej brały udział w zajęciach z piłki nożnej.

 

„Sprzątanie Świata”

sprz1 sprz2

21 września dzieci wyposażone w rękawiczki i worki wyruszyły sprzątać świat

„Dzień przedszkolaka”

dzien p1 dzien p 3 dzien p2

20 września w naszym przedszkolu dzieci obchodziły „Dzień Przedszkolaka”.

„Zajęcia w bibliotece Chotomek”

chotomek1 chotomek2 chotomek3

19 września dzieci z grupy błękitnej wybrały się do biblioteki „Chotomek” na zajęcia pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.

„Nasze zajęcia”

wak 2 wakacje1

18 września dzieci z grupy błękitnej prezentowały swoim kolegom i koleżankom swoje zdjęcia z wakacji.

„Nasze zajęcia”

muzyka1 muzyka2

14 września dzieci w małych zespołach tworzyły muzykę i wymyślały do niej własne słowa.

„Nasze zajęcia”

  sznurówki sznurówki2 sznurówki3

12 września dzieci z grupy błękitnej uczyły się wiązać sznurowadła, prawie wszystkim już się to udaje.

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl