biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Dziś ostatni raz w przedszkolu razem się bawimy
A w jesieni tak jak ptaki w inne strony polecimy.
Było nam tu dobrze, bezpiecznie.
Za co dziękujemy bardzo serdecznie.
Za naszą niegrzeczność i łobuzowanie
Proszę nam wybaczyć nasze drogie panie.

11 CZERWCA 2018 ROKU, odbyło się UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

 

 

 

ZIELONE PRZEDSZKOLE

Sześciolatki z grupy Błękitnej uwielbiają wycieczki, przez cztery lata pobytu w przedszkolu przejechali 2569 km, a teraz na zakończenie przedszkola po raz kolejny wyjechały na ZIELONE PRZEDSZKOLE

7-8 CZERWIEC 2018 r.

                                          przedszkole zielone      Zielone        zP

                                         Ziel P leziel przedszkole

 

 

 

 

 

 

Na rosyjskim

W piątek 25 maja, odbyły sie nasze ostatnie zajęcia z języka rosyjskiego, utrwaliliśmy poznane do tej pory słownictwo, oraz poznaliśmy nowe słówka dotyczące rodziny. Jak zwykle było wesoło i zabawnie. Z dużym smutkiem pożegnaliśmy się z Panią, mając nadzieję, że może w którejś szkole spotkamy się z tak lubianym przez nas rosyjskim.

rosyjski

rusek

 

 

 

 

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA

24 maja 2018 roku, dzieci, które uczęszczały na zajęcia taneczne prowadzone przez

naszą Panią Paulinkę, wystąpiły na Międzyprzedszkolnym Festiwalu Tańca.

 

Mprzedsz    Mprzedszkolny

 

 

 

 

 MIŚ USZATEK W PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA

Sześciolatki w minioną środę wybrały się do Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Płocku, na konkurs o Misiu Uszatku, zatańczyły HISZPAŃSKI DANCE , czym zaskarbiły sobie gromkie brawa publiczności.

 

miś usztaek  Miś Usztek

Uszatek

 

 

 

U Pana Kleksa

11 maja 2018 roku, wybraliśmy się na kolejną wycieczkę, tym razem, postanowiliśmy zgłębić sekrety Akademii Pana Kleksa.

Nie było to łatwe, musieliśmy wykazać się nie lada wiedzą na temat Akademii, ale ostatecznie wypadliśmy doskonale i udało nam się zdobyć czarodziejskie piegi.

kleks

       Pan Kleks     U kleksa

P Kleks 

 

 

 

Trzeci Maj

"Witaj Maj, trzeci Maj dla Polaków błogi raj",

słowami tej pieknej patryiotycznej pieśni przedszkolaki z naszego przedszkola uczciły

Święto Narodowe Trzeciego Maja

 

3 maj      maj

 

 

Dzień Ziemi

W ostatni piatek kwietnia, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Płocku, zaprosiły nas na wspólne świetowanie Dnia Ziemi, było nam bardzo miło, wszyscy wspólnie wesoło sie bawiliśmy, były konkursy, zabawy muzyczne ,a na koniec przepyszny i zdrowy poczęstunek.

Dziękujemy i juz dziś zapraszamy kolegów i koleżanki z Mp 12 do Nas:-)

 

Mp 1 2 1      mp12

 

Mp 1 2 2

 

 

W Muzeum...

W kwietniu sześciolatki wybrały się na lekcję muzealna do Muzem Mazowieckiego w Płocku, miały okazję zobaczyć i dowiedzieć się, jak zachować się przy stole, oraz jaka jest historia kulturalnego spożywania posiłków.

 

muz Płock 2Muzeum

muz Płock 1

 

 

 WARSZAWA

We wtorek 17 kwietnia 2018 roku, wybraliśmy się po raz kolejny do stolicy.

Nie był to nasz pierwszy raz w Warszawie, ale jest to tak piekne i duże miasto,

że ciągle mamy coś nowego do zobaczenia.

I tak było też tym razem, wybralismy sie na lekcję hitoryczną do ŁAZIENEK WRSZAWSKCH, i nie były to prawdziwe łazienki Króla, jak myśleli niektórzy:-)

a następnie pojechaliśmy na długi spacer do WARSZAWSKIEGO ZOO!!!

Warszawka        WAWA

Warszawa

warszwa           W wa

BAJKOWY KWIECIEŃ

 

W kwietniu opowiadamy sobie, o naszych ulubionych bajkach, dużo czytamy, oglądamy, i często nasza sala zamienia się w prawdziwy teatr

 

teatrzyk     teayrzyk

POGOTOWIE LOTNICZE 

 Dnia 13 kwietnia Nasza grupa udała się na wycieczkę do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. Zwiedziliśmy wnętrze Medicoptera oraz bazę i hangar.Dzięki przewodnikowi odbyliśmy również krótkie "szkolenie" z pierwszej pomocy .Mieliśmy możliwośc obejrzenia startu helikoptera,który leciał do wypadku.Zrobiło to na Nas wielkie wrażenie.Poznaliśmy trudną pracę służb Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania matematyka dla dzieci gif

Szkoła coraz bliżej, dlatego dziś w przedszkolu,były zabawy matematyczne, ale zupełnie poważnie z liczeniem na tablicy.

Wszystkie sześciolatki wiedzą kiedy jet mniej,a kiedy wiecej.

 

IMG 6192         IMG 6194

Luis i obcy"

6 kwietnia 2018roku, wybraliśmy się do kina Helios na bajkę pt. "Luis i obcy". To przezabawna historia przyjaźni chłopca i trójki kosmitów, którzy przybyli na Ziemię i zupełnie się pogubili.

Nasze przedszkolaki ze śmiechu odleciały w kosmos!

 

 

 KINO

 

„Pisanki, pisanki…… - wystawa pokonkursowa”

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie rodzinnym, wszystkie prace podziwiać można na wystawie w holu przedszkolnym. Za udział wszystkie dzieci otrzymały drobne niespodzianki.

PART 1522219751433

„Śniadanko Wielkanocne”

28 marca dzieci odświętnie ubrane wzięły udział w Śniadanku Wielkanocnym. Przedszkolaki  zgodnie z tradycją składały sobie świąteczne życzenia, stukały się jajkami oraz próbowały mazurka.

Resized 20180328 094900

„Warsztaty Wielkanocne”

Dzieci z naszej grupy miały okazję uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych, na których powstały przepiękne ozdoby, w sam raz na wielkanocny stół.

Resized 20180322 134712 4649

„Płock czyta małemu misiowi - projekt"

9 marca przystąpiliśmy do II edycji projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury". Nasz grupowy miś wyposażony w dziennik wyruszył w podróż po płockich przedszkolach, życzymy mu wielu niezapomnianych wrażeń czytelniczych i bezpiecznego powrotu do naszego przedszkola.

„Sadzimy, siejemy”

W ramach realizacji jednej z tematyk marcowych dzieci z naszej grupy poznawały pracę ogrodnika: siały, sadziły, a co z tego wyrośnie wkrótce się przekonamy.

„Nasze kąciki”

„W naszym ogródeczku” „Kącik wiosenny” „Kącik wielkanocny” „Jaja, jajka i jajeczka”

Resized 20180328 081948

Resized 20180321 090711 Resized 20180328 081857

„Dzień kobiet – Happy Park"

Tradycją jest w naszym przedszkolu, że Dzień Kobiet świętujemy w Happy Parku w Stróżewku. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji; skakały na trampolinach, malowały sobie twarze, jednym słowem wszystkie świetnie się bawiły.

Resized 20180307 085737

„Wkrótce będziemy uczniami – wycieczka do Szkoły Podstawowej Nr 20”

5-go marca Przedszkolaki z naszej grupy wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 20, gdzie miały okazję obejrzeć przedstawienie „Kaczka Dziwaczka”, zwiedzić budynek, w tym klasy, poczuć się jak prawdziwi uczniowie, zajmując uczniowskie ławki i uczestniczyć w lekcji.

„Wycieczka do Łodzi”

13-go marca dzieci z grupy błękitnej wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Atrakcji było sporo: spektakl „Złota rybka” w Teatrze Lalek Arlekin, warsztaty z robienia bajek metodą poklatkową, organizowane przez Studio SE-MA-FOR w Domu Literatury, a na zakończenie dnia Eksperymentarium w Manufakturze. 

IMG 6034

IMG 6038 kopia

 

 IMG 6044IMG 6074

„Żegnamy Zimę”

21 marca przedszkolaki w kolorowym korowodzie żegnały zimę i z radością szukały oznak wiosny.

Resized 20180321 103043

UDZIAŁ W KONKURSACH:

„Babciu miła, dziadku drogi - konkurs"

20 lutego Amelka i Marysia reprezentowały nasze przedszkole w IV Edycji konkursu Piosenki Dziecięcej „Babciu miła, dziadku drogi" w Niepublicznym Przedszkolu Małolatek za co otrzymały piękne upominki.

Śpiewam z pasją, tańczę z pasją - konkurs"

23 marca nasze dziewczynki: Amelka, Agatka i Nadia wchodzące w skład przedszkolnego chóru „Puchatkowe głosy” i zespołu tanecznego „Kubuś-dance” reprezentowały nasze przedszkole w VII Międzyszkolnym konkursie Integracyjnym „Śpiewam z pasją, tańczę z pasją” w Szkole Podstawowej Nr 3 pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka i zajęły I miejsce. Gratulujemy.

„Piosenka powstańcza - konkurs"

23 lutego  Amelka wraz z naszym przedszkolnym chórem „Puchatkowe głosy” reprezentowała nasze przedszkole w międzyszkolnym konkursie „Piosenki powstańczej” w Szkole Podstawowej Nr 12 w Płocku. Chór zdobył wyróżnienie.

„Kącik zdrowia”

„Higiena ważna sprawa- spotkanie higienistkami z przychodni Borowiczki”

15 marca nasze przedszkole odwiedziły Panie z przychodni Borowiczki. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak dbać o higienę jamy ustnej, jak często odwiedzać gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy bać się dentysty. Dziękujemy za przybycie.

Resized 20180315 101557

„Czy warto się szczepić? -spotkanie z pielęgniarką”

W ramach realizacji tematyki związanej ze zdrowiem dzieci miały okazję do spotkania z panią pielęgniarką. Wysłuchały bajki o Misiu Szczepanie i dowiedziały się dlaczego szczepienia są ważne dla zdrowia. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

Resized 20180309 095204

„Jak należy dbać o zdrowie?- spotkanie z lekarzem”

W ramach realizacji tematyki związanej ze zdrowiem dzieci z naszej grupy wzięły udział w spotkaniu z lekarzem z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, na którym nie tylko bliżej poznały pracę lekarza, ale również dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie.

 

„Ruch to zdrowie – spotkanie z trenerem Zdrofit”

W ramach realizacji tematyki związanej ze zdrowiem dzieci z naszej grupy wzięły udział w zajęciach ruchowych z trenerem personalnym. Po krótkiej rozgrzewce przedszkolaki dowiedziały się również, w jaki sposób należy dbać o swoja kondycję i sylwetkę. Dziękujemy z przybycie.

Resized 20180320 095221

Zdrastwujtie rebiata

Wszystkie zajęcia z języka rosyjskiego są niezwkle zachwycające, a oto ,co dziś sześciolatki robiły poznając

nowe słownictwo w tym fajnym języku

Na początek zamieniali się w lekarzy i leczyli siebie na wzajem  starając sie przy tym, wykorzystać jak nawięcej rosyjskich słów

 IMG 5938

IMG 5939 

A na zakończenie zimprowizowały zananą bajkę Julianan Tuwima "Rzepka" ale  po rosyjsku

 IMG 5952

 

IMG 5953

W KARNAWALE SAME BALE

balony21

Na zakończenie karanwaołowego szaleństwa w środę 7 lutego 2018 r., odbył się w przedszkolu "Bal Kostiumowy", wszystkie dzieci przygotowały bardzo pomysłowe stroje, przebrania,kostiumy.

Przy dźwiekach wesołej muzyki szaleństw na parkiecie  nie było końca

bal1

 Bal1 2

 

Bal1 1 

 Balll

 

 

 

STRAŻ MIEJSKA

lew1

W ramach akcji edukacyjnej, pracownicy Straży Miejskiej w Płocku, w piątek 2 lutego spotkali się z dziećmi z naszego przedszkola,

opowiedzilei o swojej pracy, pokazali ciekawy sprzęt jaki jest im niezbędny,

oraz udzieli cennych wskazówek jak być bezpiecznym w życiu codziennym.

Straż 1

 Straż 2

 

 

RUCH TO ZDROWIE

Gdy za oknem pogoda nie rozpieszcza, sześciolatki chtniw wykorzystują zasoby sali gimnastycznej do wesołej zabawy

 

Sala gim 1

Sala gim 2

 

 

sala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

 szopka551

 

Z okazji tych najpiekniejszych świąt w roku, życzymy Wam DRODZY RODZICE,  wszystkiego co najpiekniejsze, pełnych miłości , radości, spokojnych, rodzinnych świąt,

zatrzymajmy się na chwilę w ten cudowny czas.

A w Nowym Roku dużo zdrowia, szczęścia,dni bez cienia zmartwień i spełnienia wszelkich marzeń.

Marzena Wrzos

Katarzyna Lisowska

 

 

 

 

SPOTKANIE PRZY CHOINCE

W miniony piątek 15 grudnia 2017 r, odbyło się u nas w grupie SPOTKANIE PRZY CHOINCE, dzieciaki pokazały krótkie przedstawienie pt ; " Zmartwienie śnieżynek", były piękne stroje, popisy aktorskie, wokalne, oraz tradycyjne śpiewnie kolęd,na koniec odwiedził dzieci sam Święty Mikołaj,

chyba byliśmy bardzo grzecznie bo przyniósł dla wszystkich prezenty.

 

 

IMG 4636

IMG 4641 

 

IMG 4652

 

 

 

 

 

Galeria Wisła

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku, wszystkie chętne dzieci wystapiły w Wiśle, zatańczyły przygotowony specjalnie na tą okazję

taniec Mikołaji i Mikołajek, oraz zaśpiewały piosenkę jak ciężką pracę ma Święty Mikołaj.

Występ bardzo sie podobał, został nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonej publiczności, były też dyplomy i torby z prezentami.

Wisłą

wisłą 2

 

 wisłą 1

 

...........................................................................................................................................

 

 

 Trójwymiarowe Gwiazdy

W piątek 8 grudnia 2017 roku, odwiedziała nas mama Olafka, która zaproponowała nam wspólne robienie trójwymiarowych gwiazdek, wszsycy wykonalismy zadanie zgodnie z instrukcją, a wykonanne przez nas gwiazdy zdobią naszą salę.

 

gwiazdy1

 

gwiazdy

 

 

 

 ...........................................................................................................................................

 

Wizyta Listonosza

We wtorek odwiedził nas ,nasz zaprzyjaźniony Pan Listonosz i wszyscy oddaliśmy mu swoje listy do Świetego Mikiłaja, już teraz możemy być spokojni, że listy dotrą do Świętego na czas:-)

 

listonosz 2

 

listonosz

.........................................................................................................................

MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Od rana 6 grudnia w przedszkolu moc atrakcji , od wejścia witał dzieci cudowny Święty Mikołaj, który dla wszystkich miał paczuszkę ze słodyczami, następnie wykonywaliśmy przepiękne , oryginalne i co najważnijsze samodzielnie- świąteczne pierniki na Warsztatach Piernikowych, a później Pani Dyrektor została pomocnicą Świętego Mikołaja i wręczyła nam dwa ogromne pudła LEGO, jedne dla dziewczynek, rdrugie dla chłopców.

 

Mikołajki 3

 

Mikołajki

 

 

 

Pierniki 2Pierniki 3Pierniki

mikołajki 2

 

 

 

Świąteczna Wraszawa 

4 grudnia 2017 roku,wybraliśmy się na kolejną wycieczkę, tym razem do stolicy naszego kraju-Warszawy, program wycieczki był bardzo bogaty.

W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Papugarnię, w którj dowiedzielismy się ze szczegółami o życiu i obyczajach tych pieknych egzotycznych ptaków i mogliśmy je dokładnie obejrzeć. To bardzo przyjazne ptaki, z niektórymi z Nas nie chciały się rozstać

w wa 5

 

 

Następnie przejechaliśmy do budynku najwiekszej telewizji w Polsce budynku TVP, tam bardzo miły Pan Dziennikarz oprowadził nas po olbrzymim budynku telewizji, pokazując nam sekretne korytarze i zakamarki TVP, oraz olbrzymie studia w których nagrywane sa nasze ulubione programy.

w wa 6

 

w wa

 

w wa 4

 

 

 

Ponieważ najpiekniejsze polskie święta tuż tuż, nie mogło zabraknąć w programie wycieczki odwiedzin w zaprzyjaźnionej z Nami Fabryce Bombek

 w wa 2

Na zakończenie wstąpiliśmy jeszcze do Mc Donald`s i późnym wieczorem wrócilismy do przedszkola.

 

 w wa 3

 

 

 

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY, ANDRZEJKOWE CZARY

Zgodnie z tradycja 30 listopada 2017 r. wybrliśmy się do Sndenia na wspólne czrowanie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla przedszkolaków wróżbach, dowiedzieliśmy się, kto pierwszy i kogog poślubi.Było dużo fantastycznej zabawy w przemiłym towarzystwie!

 

 

 Andrzejaki1

 

 

Andrzejaki2

 

Andrzejaki3

 

 Andrzejki6

 

 

Andrzejki7

..............................................................................................

 

DO TWÓRCZYCH ŚWIAT NALEŻY...

We wtorek 28 listopada 2017r, dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zajęciu pokazowym w ramach realizowania programu "Do twórczych świat należy", na zajęciu po tytułem "Podróż w nieznanene..." dzieci wykazały się wyjątkowo kreatywnym myśleniem, oraz olbrzymią wyobraźnią i twórczym działaniem.Zajęcie oglądało ponad 20 pań nauczycielek z różych przedszkoli w Płocku, wszystkie podobnie jak przedszkolaki były zachwycone.

 

PART 1511984055949                               PART 1511984110692                                PART 1511984194625

 

IMG 4285

 

 ..................................................................................................................

Nauka nie musi być nudna

 

Wszystkie dzieci z znaszje grupy lubią się uczyć, ale sposoby na to mamay wyjątkowe...

 

IMG 4242

 

 

 IMG 4243

Dziękujemy !!!

Uzbieraliśmy górę jedzenia dla naszych czworonożnych pupili

IMG 4110

DYNIOWO-POMARAŃCZOWO-KONKURSOWO

Dziekujemy bardzo ,za ogromne zaangazowanie wszystkim Rodzicom i Dzieciom w dyniowym konkursie

IMG 4162

Lubimy angielski

Przynajmniej dwa razy w tygodniu, 6 latki poznaja nowe słowa w ich ulubionym języku-czyli po  angielsku ,

na poniższych zdjęciach poznają nazwy produktów spożywczych

IMG 4166IMG 4170IMG 4172

„Torowisko to nie boisko!" - warsztaty

7 listopada dzieci z grupy niebieskiej i błękitnej uczestniczyły w warsztatach pt. "Torowisko to nie boisko!" zorganizowanych przez KOLTRANS, dzieci rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących przy przejeździe kolejowym, oglądały prezentację i odpowiadały na pytania prowadzących zajęcia. Dziękujemy Panu Kamińskiemu za zorganizowanie spotkania. Dzieci otrzymały odblaski, kolorowanki, kredki oraz kamizelki odblaskowe, dzięki którym, będziemy czuli się bezpiecznie chodząc na jesienne spacery.

t1 t2 t3

Dzień Pomarańczowy

dynie na halloween1

Ostatni dzień października to w naszej grupie dzień pomarańczowy, w związku z tym udało nam się zorganizowac mnóstow atrakcji, dzięki czemu ten dzień pozostanie na długo w naszje pamięci:-)

Zaraz po śniadaniu odwiedziła nas mama Filipa Marciniaka, ciocia Marta i od wejścia krzyczałą

"CUKIEREK, ALBO PSIKUS",

wspólnie wykonaliśmy wesołą, cukierkową dynię do której samodzielnie zrobiliśmy dyniowe wizytówki;

IMG 4066

Następnie wybralismy sie na wyczekiwany przez Nas

BAL DYNI

kNjM2OTcyOTUsNDYxMDEwNzgf846616 2d0c3eb5f1b9f37e36c5 orig1

była wesoła zabawa i tańce przy rytmach dyskotekowej muzyki, a anwet pokaz mody tzn ;wszyscy mogliśmy zaprezentować nasze przebrania przygotowane na ten dzień, oczywiście koniecznie z elementem pomarńczowego koloru

IMG 4091

Potem było rozstrzygnięcie konkursu na WESOŁĄ DYNIE, którą wykonało 20 dzieci z naszej grupy razem z Rodzicami,,,wszystkie dynie były przepiękne, pomysłowe, i każda była inna,,,dlatego wszystkie WYGRAŁY!!!!

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ!

IMG 4097

A na koniec były słodkości, nie mogło wszak tego zabraknąć w tym fajnym dniu, bo przecież

CUKIEREK ALBO PSIKUS

IMG 4076

IMG 4071

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

W październiku 6 latki, przypomniały i utrwaliły sobie wiedzę n/t bezpiecznego poruszania się po drodze

i zasad ruhu drogowego

a czwartkowy QUIZ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM rozwiązały bezbłędnie

IMG 4014

IMG 4015

IMG 4016

IMG 4019

 Sałatka Jarzynowa

Za oknem szaro,buro i ponuro, a u nas kolorowa sałatka jarzynowa z jesiennego sadu; jajeczko,ogórek kiszony, marchew, jabłko,,,!

Mniam,Mniam

IMG 3926

IMG 3929

IMG 3937

EMOTKI

W piątek 20 pażdziernika 2017 r., wybraliśmy sie na nową bajkę EMOTKI do kina Helios, ajk zawsze zabawa była przednia, świat emotków zaskakujący, po bajce zwiedziliśmy wystawę LALEK BARBIE,w Galerii Wisła, może chłopcy nie do końca byli zaciekwaieni ale spisali się dzielnie oglądając laki z dziewczynkami:-)

IMG 3978IMG 3979

 IMG 3980

„Poznajemy Stany Zjednoczone Ameryki”

IMG 20171009 101336IMG 20171009 102330

IMG 20171009 103113IMG 20171009 104240

IMG 20171009 104931

9 października dzieci z grupy błękitnej wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy żółtej wyruszyły w podróż po Stanach Zjednoczonych Ameryki. Mali podróżnicy poznali symbole Ameryki, tańczyli w rytmie country, wykonali flagę Stanów Zjednoczonych, odtańczyli również indiański taniec. Na zakończenie podróży czekał na nich amerykański przysmak – popcorn.

„Zajęcia biblioteczne”

IMG 20171005 121932 IMG 20171005 124310

5 października dzieci z grupy błękitnej uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. „Jesień”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały jesiennego opowiadania. Przeliczały kolorowe jesienne liście, z których powstały przepiękne portrety Pani Jesieni.

Owocowa sałatka

W jesiennym sadzie-jesienne owoce

IMG 3905IMG 3892

 Przyszła do nas Jesień

Październik to jeden z piękniejszych jesiennych miesięcy, korzystając wreszcie z słonecznej pogody, wybraliśmy sie na długi jesienny spacer i na poszukiwania skarbów Pani Jesieni

 IMG 3872

IMG 3877

„Dziewczynki kontra chłopcy – mecz piłki nożnej”

IMG 20171002 132443IMG 20171002 132446IMG 20171002 132458

Korzystając z pięknego, jesiennego popołudnia dzieci z grupy błękitnej na boisku przedszkolnym rozegrały mecz - dziewczynki kontra chłopcy. Zwycięską okazała się drużyna chłopców, dziewczynki przyjęły przegraną z honorem, bo wszystkie przedszkolaki wiedzą, że liczy się dobra zabawa.

„Wakacyjne podróże, te małe i te duże–ciekawe miejsca” -rozstrzygnięcie konkursu

IMG 20171003 152745IMG 20171003 152800

28 września rozstrzygnięty został rodzinny, fotograficzny konkurs pt. „Wakacyjne podróże, te małe i te duże – ciekawe miejsca”. Uczestnicy konkursu otrzymali drobne niespodzianki – lornetki, które będą mogli wykorzystać w swoich następnych podróżach. W holu przedszkolnym na wystawie pokonkursowej możemy podziwiać piękne wakacyjne zdjęcia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Rejs statkiem po Wiśle

IMG 20170929 095309  IMG 20170929 095846 1

29 września w Dzień Chłopaka, dzieci z grupy błękitnej wybrały się na rejs statkiem po Wiśle, podziwiały panoramę Płocka, nazywały znane im miejsca. Po rejsie, przedszkolaki wzięły udział  w ognisku zorganizowanym z okazji Dnia Chłopaka.

„Pierwsza pomoc – warsztaty dla dzieci”

27 września dzieci z grupy błękitnej uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez strażaków. Dzieci uczyły się, jak należy postępować w nagłych wypadkach zagrożenia życia i zdrowia, z wielkim zaangażowaniem brały udział w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy, przypomniały sobie również numery alarmowe. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cenną lekcję.

PART 1506529986676PART 1506530041796PART 1506530076051

Teatrzyk w przedszkolu

krak art

 Dzieci z naszej grupy obejrzały występ grupy teatralnej "Krak-art" spektakl: Nie ma jak w domu. Aktywnie uczestniczyły w tworzeniu bajki a wspólny taniec na zakończenie dostarczył im wiele radości.

„Przekraczamy granice”

25 września przekraczaliśmy granicę Polski. Oglądając przygotowaną  prezentację multimedialną, zwiedzaliśmy różne miasta Europy poznając  ich najpiękniejsze zabytki. 

IMG 20170925 091626  IMG 20170925 091835 

„Na krakowską nutę”

22 września nasze przedszkolaki poznały starą ludową zabawę z lajkonikiem. Wszystkim dopisywały humory, dzieci bawiły się wesoło w rytm ludowej muzyki.

 IMG 20170925 095813           IMG 20170925 095646 BURST005            IMG 20170925 104636

„Piękna nasza Polska cała”

22 września dzieci z grupy błękitnej  kolorowały ogromną kolorowankę. Dzięki niej mogły utrwalić swoją wiedzę dotyczącą symboli Polski, nazw polskich miast i rzek.

  PART 1506190242918 PART 1506190223950

„Pamiątki z wakacji”

20 września odbyły się zajęcia matematyczne z wykorzystaniem pamiątek z wakacyjnych podróży. Dzieci opowiadały różne ciekawostki na temat przyniesionych przedmiotów, przeliczały je oraz tworzyły zbiory. Ponadto, aby jeszcze przez chwilę zachować wspomnienie lata, powstał kącik naszych wakacyjnych pamiątek.

 PART 1506190166347 PART 1506190194530

„Od morza, aż do Tatr”

19 września odbyły się zajęcia z wykorzystaniem mapy, widokówek i magnesów przyniesionych przez dzieci. Przedszkolaki nie tylko poszerzyły swoją wiedzę na temat naszego kraju, ale również stworzyły wystawę pt. „Nasze podróże”

 IMG 20170925 111714

„Sprzątanie świata”

15 września 6-latki z grupy „błękitnej” uczestniczyły w akcji ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Dzieci aktywnie porządkowały teren wokół przedszkola. Głównym celem akcji było wdrażanie przedszkolaków do dbania o naszą planetę Ziemię.

 s1 s2

„Nasza grupa”

15 września dzieci z grupy błękitnej   pastelami olejnymi rysowały na styropianie swoje portrety. Efekt ich pracy można podziwiać w holu przed wejściem do sali grupy błękitnej.

PART 1506190260291 

„Przedszkolaki na medal”

12 września nasze przedszkolaki wykonywały medale z masy solnej z wizerunkiem  logo naszego przedszkola.

    IMG 20170925 104206          IMG 20170925 104245          kka

„Nasze wizytówki”

PART 15054203245411


 

„Przedszkolny savoir vivre”

12 września podczas śniadania dzieci z grupy błękitnej doskonaliły umiejętność posługiwania się sztućcami. Przedszkolaki starały się poprawnie korzystać z noża i widelca.

IMG 20170912 085253

„Mali architekci”

11 września sala gimnastyczna w naszym przedszkolu zamieniła się w wielki plac budowy. Po ustaleniu zasad  bezpieczeństwa i podziale na grupy, mając do dyspozycji 2000 kolorowych klocków „cegieł" dzieci przystąpiły do  tworzenia wielkich budowli. Dzięki zgodnej współpracy udało się zrealizować wiele pomysłów. Za swoją pracę przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.

 kolocki ostrosia

„Nasze kolorowe przedszkole”

8 września dzieci z grupy błękitnej twórczo realizowały temat plastyczny - „Nasze kolorowe przedszkole”. Kreatywne przedszkolaki podzielone na trzy grupy malowały farbami na folii malarskiej. Powstały piękne kolorowe obrazy. Mali artyści byli z siebie bardzo zadowoleni

IMG 20170908 100754

Witamy w przedszkolu

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich rodziców.

 

 

zP

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl