biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

„Żywe lekcje historii w Muzeum Diecezjalnym"

 diecezj1  diecezj2  diecazj3  diecezj4

17 maja  dzieci z naszej grupy brały udział "Żywej lekcji historii". Na początku dzieci oglądały spektakl, który przybliżał im postać świętych. Dzieci aktywnie w nim uczestniczyły, odpowiadały na pytania, wykonywały różne zadania. Potem zwiedziliśmy wystawy muzealne, na przedszkolakach największe wrażenie wywarł skarbiec. Na koniec spotkania uczestniczyliśmy w scenkach teatralnych, a nawet dzieci odgrywały pojedynek rycerski.

 

  „Witaj maj, 3 maj"

                                   apel 3 maj  3maj 2

3 maj 3 

10 maja  dzieci z grupy błękitnej brały udział w apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia konstytucji. Wszystkie przedszkolaki w galowych strojach zgromadziły się na sali gimnastycznej, gdzie chór przedszkolny wraz z grupą pomarańczową przygotował program słowno-muzyczny.

„Pokojowo nastawieni"

                                                     pokoj natsawpokoj nast2

25 kwietnia dzieci z grupy błękitnej brały udział w wydarzeniu "Pokojowo nastawieni" organizowanym przez Stowarzyszenie Człowiek Kultura. Oprócz warsztatów teatralnych z udziałem lalek, dotyczących rocznicy wybuchu II wojny światowej, dzieci tworzyły plakat właśnie pod takim hasłem. Nasze prace będzie można podziwiać na terenie kina Przedwiośnia.

„Królewna Śnieżka"

 teatr sniezla

24 kwietnia wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pod tytułem "Królewna Śnieżka". Dzieciom bardzo przypadła do gustu ta jedna z najpopularniejszych baśni braci Grimm, opowiadająca o Królewnie, która zmuszona do ucieczki przed złą macochą, trafiła do leśnego domu krasnoludków. Przedszkolaki za pomocą scenografii przeniosły się w prawdziwie baśniowy klimat, a dzięki przepięknym piosenkom ze znanej wersji filmu Walta Disneya powróciliśmy do zaczarowanego świata bajek. Na zakończenie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z aktorami oraz zwiedziliśmy teatr od kulis.

„Przedszkolaki w Szkole Podstawowej Nr 20 w Borowiczkach"

               sp 20 6  sp 20 2

               sp 475 sp 20 569

                                                                        sp 20 1 

Pójscie do szkoły to zazwyczaj duży stres dla przedszkolaków. By móc im go oszczędzić 3 kwietnia wybraliśmy się do kolejnej szkoły -tym razem w Borowiczkach. Po obejrzeniu bajki w wykonaniu starszych kolegów i koleżanki, zwiedzilismy szkołę po czym udalismy się na halę sportową, gdzie nasza grupa dzielnie walczyła w różnych konkurencjach sportowych. A na zakończenie sprawdzaliśmy, jak cudownie można się bawić na placu zabaw przed szkołą.

„ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu"

                        autyzm1 autyzm2

                                                        autyzm3  autyzm7

 2 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Podczas uroczystości przedszkolaki mogły się dowiedzieć, jak świat postrzegają dzieci z autyzmem. Dzieci aktywnie spedziły czas na zabawach i przygotowanych konkurencjach, które pozwoliły im zrozumieć istotę obchodzonego święta. Na zakończenie każdy otrzymał niebieski balon i razem z panią wyruszyły na spacer w pobliżu przedszkola, aby głosić, że jesteśmy "solidarni z autyzzmem".

Tęcza z cukierków - nasze eksperymenty"

                              expery566 exsper12 expertr987  eperytm890

 29 marca odbyły się zajęcia koła badawczego „Moje pierwsze eksperymenty”. Na zajęciach wykonywaliśmy „tęczę z cukierków” i zabawy badawcze z kolorami.

„ W marcu jak w garncu"

             marc6 marze4567 marzec65

W marcu dzieci  nie tylko obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, ale również poznały znaczenie wiosennego przysłowia poprzez zabawę.

„ Zajęcia z języka rosyjskiego"

                                            rusek1 rusek2

rusek567

26 marca na zajęciach z języka rosyjskiego dzieci poznały słownictwo związane z przyjmowaniem gości, np. wejdź proszę, usiądź proszę, czego się napijesz? może herbaty? oraz zwroty grzecznościowe: proszę, dziękuję, przepraszam. Grupa zobaczyła także słynną rosyjską zastawę zwaną chachłama oraz samowar.

 „ Zajęcia biblioteczne"

                                                   biblio111 biblio86766

bibliot5664

26 marca dzieci brały udział w zajęciach przygotowanych przez panią z biblioteki.

„ Dzień zielony"

                                                   dz zielon1 dz zielon2 dz zielon3

25 marca obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień zielony" - w związku z innowacją "Kolorowy rok w przedszkolu - barwy olimpijskie". Dzieci z naszej grupy chętnie uczestniczyły w spotkaniu, dla młodszych kolegów i koleżanek przygotowały kalambury dotyczące dyscyplin sportowych, a piosenką "Polska gola" rozgrzały do kibicowania całe przedszkole.

„ Pierwszy dzień WIOSNY"

                                                              orlik1 orlik4 orlik46 orlik86

 

                                                                                            orlik864 orlik73224

 21 marca   grupa błękitna witała długo oczekiwaną Wiosnę. W tym dniu uczniowie pozwalają sobie na wagary i my również zamiast siedzieć przy książeczkach, wybraliśmy się na wagary na plac zabaw Orlik. Uśmiechy dlugo nie schodziły przedszkolakom z twarzy...

„ Z wizytą w gabinecie stomatologicznym"

 stomat1

                     stomat3 stomat6 stomatl87

                                                                                 stomatol9787 stomat4

21 marca   dzieci z grupy błękitnej odwiedziły gabinet stomatologiczny pani Joanny Solki na Podolszycach. Dzięki tej wizycie przedszkolaki miały okazję obejrzeć gabinet i jego wyposażenie. Przypomniały sobie, w jaki sposób właściwie dbać o zęby, co jeść, aby mieć piękny, biały uśmiech i jak je szczotkować. Chętne dzieci mogły usiąść na fotelu dentystycznym a na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe naklejki od pani stomatolog.

 

„ Zakładamy zielony kącik"

 

                                           adzonk765  sadzonki3333 sadzonk999

 sadzonki3  

                                                sadzonki888sadzonki45

19 marca  założyliśmy zielony kącik w naszej sali. Dzieci z nauczycielem dokładnie omówiły, co jest potrzebne roślinom do życia. Zapoznały się również z różnymi rodzajami nasion oraz wzbogaciły wiedzę na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielki samodzielnie zasiały nasiona: dalii, marchewki, poru, pietruszki, buraka czerwonego oraz zasadziły fasolę i cebulę. Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody, a dzieci obiecały, że będą je pielęgnować i systematycznie podlewać.

„ Spotkanie autorskie Justyny Bednarek"

 skaepte4 skapreta654 skarpeta34 skaprpeta5

19 marca  nasze przedszkole odwiedziła pani Justyna Bednarek, autorka książek o skarpetkach. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, słuchały "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek - czterech prawych i sześciu lewych" a na zakonczenie mogły stworzyć własne skarpetki, które na pamiątkę zabrały do domu.

 

 „ Płock czyta przedszkolakom"

                                     teatr43 teatr2

18 marca  w ramach akcji "Płock czyta przedszkolakom" gościliśmy panią Sylwię Krawiec - aktorkę z Teatru Dramatycznego w Płocku. Pani Sylwia od razu złapała świetny kontakt z małymi słuchaczami, zachwyciła wszystkich wspaniałą interpretacją fragmentów przygód "Pchły Szachrajki". Już niedługo będziemy mogli ją także podziwiać w głównej roli w teatrze, jako Królewnę Śnieżkę.

 

„ Zdrowie na talerzu - zajęcia otwarte"

salayka78  salatka873 salat 5  salat 7                                                                               salatak111 saltak894 

                                      salat jarz4  salat2 satalka222  

15 marca zaprosiliśmy rodziców na zajęcia otwarte pt. "Zdrowie na talerzu". Mogli zaobserwować, jak ich pociechy radzą sobie z wieloma zadaniami - działaniami matematycznymi, segregowaniem produktów dla Czerwonego Kapturka, odgadywaniem smaków soków owocowo - warzywnych. Głównym celem naszego spotkania było przygotowanie zdrowej sałatki jarzynowej. Wszyscy bardzo fachowo podeszli do tego zadania, nawet rodzice mieli przygotowane fartuszki do pracy. Zarówno dzieci, jak i dorośli przystąpili do krojenia warzyw. Miłym zakończeniem spotkania było wspólne skonsumowanie sałatki oraz wykonanie układu do piosenki "Chocolate". Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia, będą się cieszyć równie licznym zainteresowaniem.

„ Ćwiczenia z gąbkami"

                                          gabka4 gabka7 

gabki1

 

 „ 1 Urodziny Kubusia Puchatka"

                                 

ur kubusia89

                                kubus urodzzindjx kuus uridziny                           ur kudsuis76  ur kususia723puch6

13 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się na sali gimnastycznej na urodzinach Kubusia Puchatka. Przedszkolaki doskonale znają patrona naszego przedszkola i chętnie brały udział w spotkaniu. Wymyślały dla niego życzenia, przygotowywały prezenty i oczywiście zaśpiewały mu Hymn naszego przedszkola oraz "Sto lat". W trakcie uroczystości odbyło się również rozstrzygnięcie I międzynarodowego konkursu literacko-plastycznego pod hasłem "Przygody Kubusia Puchatka", zorganizowany przez panią Agnieszkę, Karolinkę i panią Katarzynę Lisowską. Dzieci z całej Polski i zza granicy pisały o przygodach mieszkańca Stumilowego Lasu i tworzyły do niej ilustracje. W naszej grupie również znalazł się finalista tego konkursu - Zosia zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

„Przedszkolaki w Zespole Szkół Nr 5 w Płocku"

 sp8 c sp8 a sp8 sp8ig                                               sp8tr sp8d

11 marca dzieci z naszej grupy wybrały się do kolejnej szkoły w Płocku - Zespołu Szkół nr 5. W przyjęcie 6-latków zaangażowali się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcy świetlicy i pracownicy biblioteki. Spotkanie rozpoczęła pani Ewa Wieszczyńska, która wspólnie z uczniami z klasy integracyjnej, przygotowała dla nas liczne zagadki i konkurencje oparte na bajce pt. "Czerwony Kapturek". Następnie nasi milusińscy zwiedzili szkołę. Oglądali zadbane sale lekcyjne, bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne. Duże wrażenie wywarła na nich sala gimnastyczna, siłownia oraz świetlica.

 „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie"

                            wodorek6 wodorek22  wodorek787

8 marca dzieci z naszej grupy odwiedził Teatr Objazdowy Pomarańczowy Cylinder z bajką pt. "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie". Profesorek Wodorek zaprosił dzieci do swojego laboratorium. Spektakl dotyczył problemów związanych z higieną. Dzieci poznały bliżej bakterie i wirusy, zdały sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa mycie rąk przed każdym posiłkiem. Przedszkolaki wspólnie z Profesorkiem stworzyły szaloną orkiestrę oraz wykonywały śmieszne zadania aktorskie. 

 

„Dzień Kobiet w Happy Parku"

                                    happy5 happy7565

 happy8

 

7 marca dzieci z naszej grupy wybrały się do Happy Parku w Stróżewku  - miejsca zabawy i rozrywki dla dzieci, aby wspólnie z innymi dziećmi z naszego przedszkola świętować zbliżający się Dzień Kobiet. Panie animatorki powitały dzieci i zapoznały je z umowami i obowiązującymi zasadami. Wszystkie dzieci bardzo chętnie włączyły się do zabawy, korzystając z dostępnych tam zjeżdżalni, trampolin, basenów pełnych kolorowych piłek i pojazdów. Czas spędzony w centrum zabaw upłynął bardzo szybko. Przedszkolaki wróciły z wycieczki zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń.

„Przedszkolaki w Szkole Podstawowej Nr 22"

 

 ssp22 sp22 4  sp22 3445 sp 22 3 sp 22 rt sp22 334

1 marca przedszkolaki z grupy błękitnej wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 22 w Płocku. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte przez nauczycielkę wychowania wczesnoszkolnego - panią Agnieszkę Jaroszewską. Brały czynny udział w zabawach przez nią przygotowanych, wykazały się swoją wiedzą z zakresu edukacji matematycznej, świetnie dodawały i odejmowały, rozpoznawały figury geometryczne a na zakończenie każdy wykonał swój medal, który na pamiątkę spotkania zabrał do domu. Siedząc w szkolnych ławkach mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Pani Agnieszka oprowadziła nas po całej szkole, zwiedziliśmy salę gimnastyczną, gabinet pana Dyrektora, świetlicę, stołówkę, bibliotekę, salę komputerową oraz część dla dzieci starszych IV-VIII. Wszystkie były pod ogromnym wrażeniem budynku szkoły i panującej tam atmosfery. Z niecierpliwością już czekają, aby od 1 września stać się uczniami pierwszej klasy.

„Lew Honorek w przedszkolu"

lew5

 

                                  lew1 lew2 lew3  lew4

28 lutego dzieci odwiedził Lew Honorek.  Nasze 6-latki biorą udział wprogramie edukacyjno - profilaktycznym pt. "Akademia Lwa Honorka". To cykl słuchowisk skierowanych do najstarszych grup przedszkolnych, mające na celu przekazanie informacji na temat różnorodnych niebezpieczeństw, prawidłowego postępowania oraz naukę zachowania w sytuacji zagrożenia. I właśnie w czwartek odwiedził nas pan Bartosz Wielkopolski z Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku. W czasie spotkania omawiał z dziećmi ważne sprawy dotyczące wychowania i bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, co niezmiernie nas cieszy. Mogły również zobaczyć atrybuty związane z pracą w Straży Miejskiej.

 „Nasze zajęcia - snuj się bajeczko..."

                           zajeci5 zajec1 zaj7686 

zaj456

 

„Ulubiona bajka mojej mamy" - rozstrzygnięcie konkursu 

                                                                          konkurs bajka bajka konkurs

bajk konk56 bajk konkt3445 bajka kon3 konk bajk456

26 lutego dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie "Ulubiona bajka mojej mamy". Przedszkolaki wykonały z rodzicami piękne prace różnymi technikami, które można podziwiać przed naszą salą.

„Balonowe stwory"  

 

                                                        stwo2  stwor1  stwor4

                                                                                     stwor5  stwor5555

 

„Ćwiczenia gimnastyczne z balonami"  

 cw2  cw6 cw1

                                                                   cw78  cw8976  Resized 20190221 095722

  Dzieci uwielbiają zabawy z balonami. Wywołują one zawsze dużo emocji. 21 lutego dzieci ćwiczyły na sali gimnastycznej z balonami. Z wielką starannością wykonywały wszystkie ćwiczenia. Na zakończenie zajęć miały okazję się zmierzyć z torem przeszkód w swoich drużynach.

„Warsztaty savoir-vivre w Hotelu Herman"  

herman1  herm2 herm3  herm6 herm7 herma22 herman10 herman66 herman555 her8 

 Dnia 20 lutego dzieci z grupy błękitnej wybrały sie do Hotelu Herman na warsztaty z savoir-vivre. Oprócz ciekawie przekazanej wiedzy jak należy zachowywać się przy stole, spozywać posiłki oraz korzystać z zastawy stołowej, dzieci odgrywały również scenki w restauracji. Udaliśmy się również na atrakcyjną wycieczkę po hotelu. Nastepnie dzieci miały okazje wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, podczas przepysznego obiadu zakończonego wyjątkowym deserem. Chłopcy zachowywali się jak gentlemani, przepuszczali swoje partnerki na schodach, pamiętali, aby odsunąć im krzesła. Mamy nadzieję, że ta lekcja na długo pozostanie w ich pamięci.

 „Zabawy z cyframi”

matma5 matma4 matma3 matma1

 „Literkowy mistrz”

                                                                     mistrz mistrz 2

 

„Bal karnawałowo - walentynkowy”

bal234  bal12  bal9875  bal64745  bal94755  5682bal  bal8676

 

„Uczymy posługiwać się nożem”

 nóż1 nóż2 nóż3 nóż4

Dnia 11 lutego dzieci z grupy błękitnej po raz pierwszy miały okazję samodzielnie posługiwać się nożem.

„Zimowe zabawy na powietrzu”

dwór1 dwór3 dwór2

„Zajęcia piłki nożnej”

pnożna1 pnożna2 pnożna3

22 stycznia dzieci brały udział w zajęciach z piłki nożnej, po krótkiej rozgrzewce rozegrały mecz: chłopcy-dziewczynki.

 "Święto Babci i Dziadka"

 dz babci2019 dz babci33 dz babci219 

 "Tańcem białych rękawiczek" -  dzieci rozpoczęły uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka, która odbyla się 21 stycznia w naszym przedszkolu. Przedszkolaki w przepięknej piosence podziękowały również ukochanym babciom i dziadkom za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożyły życzenia i ośpiewały "Sto lat" dla Babci i Dziadka a na koniec części artystycznej wręczyły swoim najbliższym niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie z paniami. Następnie wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach z lat 70-tych, odtańczyliśmy "Macarenę" a uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień wyjątkowy, pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

  "Trzy życzenia złotej rybki"

teatr vaska teatr vaska2

 18 stycznia nasze przedszkole gościło teatr Vaska ze spektaklem "Trzy życzenia złotej rybki". Zaskakująca opowieść o tym, jak kapitan i młody marynarz złowili złotą rybkę i zgodzili się spełnić jej trzy życzenia, w zamian za to, że rybka pomoże im dotrzeć do lądu. Historia w zabawny sposób ukazuje, jak to ludzie zostali zmuszeni spełniać zachcianki niezwykłej pasażerki złowionej w sieć. Piękna oprawa scenograficzna, porywająca muzyka i pomysłowe zaangażowanie dzieci, sprawiło, że spektakl niezwykle się wszystkim podobał. Michał i Marysia mieli okazję także zatańczyć i wspólnie występować z aktorami na scenie.

„Zabawy z literami”

ukł wyrazy ukł wyrazy1 ukł wyrazy2

16 stycznia dzieci brały udział w zabawach z literkami, układały wyrazy z poznanych liter, odczytywały je.

„Zajęcia biblioteczne”

bibl zima1 bibl zima2 bibl zima3

15 stycznia dzieci brały udział w zimowych zajęciach przygotowanych przez panią z biblioteki.

„Szkoła muzyczna”

szkoła muz2 szkoła muz3 szkoła muz4

14 styczniadzieci z samego rana brały udział w karnawałowych zajęciach muzycznych. Poznały nowe instrumenty i tańczyły do przeróżnych utworów granych przez naszych gości.

„Wystrzałowy Nowy Rok”

Wystrzałowy nowy rok wystrzałowy2 wystrzałowy3

9 stycznia dzieci wykonywały sylwestrową pracę plastyczno-techniczą.

"Koncert kolęd dla Biskupa"

                                        Du3AFPCXgAA2Y8r  Du3AFPCWsAA0Qdd 

20 grudnia nasze przedszkole gościło księdza Biskupa Piotra Liberę. Jego wizyty oczekiwaliśmy z radosną niecierpliwością. Dostojnego gościa przywitała Pani Dyrektor, a następnie chór "Puchatkowe głosy" zaprezentował "Koncert kolęd". Ksiądz Biskup nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, chętnie włączał się w śpiewanie kolęd i pastorałek, a także podziękował za zaproszenie i przeczytał dzieciom krótką historię na temat Bożego Narodzenia. Na zakończenie złożył wszystkim świąteczne życzenia i obdarował dzieci słodkościami. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć. Tak piękne i wzruszające spotkanie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

 "Bombkowe rachunki"

 bombkamatma2 bombkamatma3  bombkamatma4 bombkamatma6 matmabombki1

18 grudnia dzieci podczas zabawy matematycznej przeliczały ozdoby choinkowe. Przedszkolaki nie tylko przeliczały bombki, ale również tworzyły zbiory równoliczne i nierównoliczne oraz utrwalały znaki >,<,=. Świetnie się przy tym bawiły...

 "Jasełka"

 jaselka1  jaselka2

jaselka4 jaselka3

jaselka 5 jaselka7

jaselka6

13 grudnia dzieci z naszej grupy przedstawiły "Jasełka" przed najbliższą im publicznością - rodzicami. Dekoracje oraz stroje przedszkolaków wprowadziły wszystkich w nastrój świątecznej zadumy i refleksji. Na twarzach dorosłych kryło się wzruszenie, a na ustach dzieci widać było uśmiech. Na zakonczenie spotkania dzieci odwiedził długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów.

 "Zajęcia biblioteczne" 

biblio mik1  bibliomikoj2 bibliomikol3 

„Prezenty świąteczne”

prezent na św 3 Prezent na św prezent na św2

10 grudnia dzieci wykonywały prezenty świąteczne dla rodziców.

 "Bombka patriotyczna" 

 bombka1 bombka2 bombka4

 7 grudnia nastąpiło rozdanie nagród i wręczenie dyplomów dzieciom z grupy błękitnej za udział w konkursie "Bombka patriotyczna". Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały przepiękne bombki w barwach narodowych, które ozdabiają choinkę w naszej sali. 

 "Kolorowy rok w przedszkolu" 

                                            niebieski1 niebieski 2 niebieski3

  7 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień niebieski" - w związku z innowacją "Kolorowy rok w przedszkolu - barwy olimpijskie". Dzieci chętnie uczestniczyły w zimowych konkurencjach sportowych oraz zabawach muzyczno-ruchowych związanych z tym kolorem.

 "W Fabryce Bombek"

 fabryka1 fabryka2 fabryka3 fabryka4

  7 grudnia gościliśmy na zajęciach panią Wicedyrektor i ciocię Karolinę.  Przedszkolaki poznały zawód dmuchacza, srebrzacza oraz dekoratora. W naszej sali powstała Fabryka bombek. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością, a samodzielnie ozdobione bombki zabrały na pamiątkę do domu.  

 "Mikołajki"

                                        mikolaj1  mikolaj2

                                      pierniki1 pierniki3

zabawa 1 zabaw2  zabawa3

"6 grudnia jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie...." Nasze przedszkolaki od samego rana nadsłuchiwały dzwoneczka znakomitego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o najgrzeczniejszych dzieciach w naszym przedszkolu. Tego dnia wybraliśmy się także do sali zabaw Fikołek w Galerii Mazovia na świąteczne piernikowanie. Tam również spotkaliśmy pomocników Mikołaja ze słodkościami.

„Wszystkie kolory świata - UNICEF”

unicef1 unicef2 unicef3 unicef5 unicef6

 "Choinka w naszej sali"

 ubieranie 1 ubier 2 ubier3 

ubier 4 ubier 5 ubier6

  Czas świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania światecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. 5 grudnia dzieci z grupy błękitnej z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. W tym roku wykorzytsały do tego własnoręcznie przygotowane wspólnie z rodzicami bombki patriotyczne. Nasza choinka wygląda prześlicznie, zobaczcie sami...

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – zbiórka zabawek dla dzieci ze Szpitala Św. Trójcy

I Ty możesz zostać świetym

"Teatr Gargulec"

teatr garg gargulec

„Warsztaty optyczne” – Zakątek Odkrywców

optyka1 optyka2 optyka3

26 listopada nasze przedszkole odwiedził Teatr Gargulec. Podczas spektaklu „Sikorka Agatka” dzieci powiedziały się jak należy dbać o zwierzęta zimą.

„Spotkanie z leśnikiem” 

lesnik3 leśnik2 leśnik1

"Urząd Miasta Płocka - otwarcie wystawy"

Prezydent 1 prezydent 2 prezydent 3 prezydent 4 prezydent5 prezydent6

14 listopada dzieci z grupy błękitnej wybrały się do Urzędu Miasta Płocka. Spotkały się z Panem Prezydentem Andrzejem Nowakowskim i razem uroczyście otworzyli wystawę prac dzieci z naszego przedszkola pt. Jesteśmy Polką i Polakiem.

„Może zostanę naukowcem” – eksperymenty i zabawy badawcze

hospi1 hospi2                                                              hospi3 hospi4

13 listopada gościliśmy na naszych zajęciach panią Wicedyrektor i ciocię Agnieszkę, poznawaliśmy zawód naukowca. Dowiedzieliśmy się czym się zajmuje, jakimi posługuje się przyrządami oraz jak wygląda. W naszej sali powstało małe laboratorium, dziewczynki wyprodukowały swoje błyszczyki, a chłopcy własne perfumy.

"Wieczornica patriotyczna"

 wieczor 1 wieczornic2 wieczor3

13 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się Wieczornica Patriotyczna w związku z 100tną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprócz pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z chóru "Puchatkowe głosy" rodzice i zaproszeni gości mieli okazję posłuchać wierszy związanych z Polską zaprezentowanych przez panie z Książnicy Płockiej, a swoim kawałkiem historii podzielił się z nami pan Kazimierz Kawczyński (pasjonat historii). Na zakończenie odśpiewaliśmy wspólnie z rodziną państwa Jagodzińskich "Maszerują strzelcy" i nie mogło się obyć bez slodkiego poczęstunku (również w barwach narodowych).

„100 lat Polski Niepodległej”

apel1  apel2

9 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski i braliśmy udział w obchodach uroczystości.

„Wychowanie przez czytanie” – spotkanie z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim

prezydent czytanie1 prezydent czytanie2

8 listopada nasze przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Pan Prezydent przeczytał dzieciom legendę o powstaniu naszego miasta.

"Występ chóru w Bazylice Katedralnej"

katedra

katedra2

8 listopada 2018 r. dzieci z chóru "Puchatkowe głosy" reprezentowały nasze przedszkole w XIII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej dedykowanym Świętemu Janowi Pawłowi II, organizowanym przez MP nr 15. Przedszkolaki wystąpiły z piosenką pt. "Bartoszu Bartoszu", a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały "Śpiewniki małego patrioty".

„Nasze zajęcia”

pisanie1 pisanie2

5 listopada na zajęciach dzieci z grupy błękitnej poznawały literkę „M”.

„Halloween”

halloween1 hall2 hal3 hal4

31 października w naszej Sali odbył się bal Halloween, nie zabrakło upiornych przebrań, pysznych przekąsek, malowania twarzy i świetnej zabawy.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji oraz siostrze Marysi K. za wspólną zabawę i malowanie dzieciom twarzy?

„Moje pierwsze eksperymenty” – koło badawcze

koło1 koło2 koło3

29 października odbyły się zajęcia koła badawczego „Moje pierwsze eksperymenty”. Na zajęciach wykonywaliśmy „burzę kolorów” w mleku, lampę lawę, oraz eksperymenty i zabawy badawcze z kolorami.

"Kolorowy rok w przedszkolu"

                                                                                                 czerwo3  czerwo2czerwony 2

25 października 2018 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień czerwony - w związku z kontynuacją innowacji "Kolorowy rok w przedszkolu - barwy olimpijskie". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych i konkurencjach związanych właśnie z tym kolorem, ponadto projektowały strój sportowy z materiałów wtórnych, a efekty ich pracy zobaczcie sami...

"Teatr Krak-art

Spektakl: Nowe Przygody Dokrtora Dolittle"

dr dolit1 dr dolit2

24 października dzieci z grupy błękitnej oglądały teatrzyk o przygodach doktora Dolittle

„Piłka nożna”

pił1 pił2

23 października dzieci z grupy błękitnej brały udział w zajęciach z piłki nożnej.

"Piękna nasza Polska"

 polska

19 października 2018 r. dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie "Piękna nasza Polska". Przedszkolaki wykonały z rodzicami piękne prace różnymi technikami, które można podziwiać przed naszą salą.

„Plac zabaw”

plac zab1 plac zab2 plac zab3

17 października dzieci z grupy błękitnej korzystały z pięknej, jesiennej pogody bawiąc się na placu zabaw.

 "Pani Jesień"

 bibliotjesien  bibliotjesie2  bibliotjesie3 bibliotjesien5 

17października 2018 r. gościliśmy na zajęciach niezwykłego gościa - panią Jesień. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach jesiennych prowadzonych przez panią z Książnicy Płockiej i świetnie się przy tym bawiły.

"HOTEL TRANSYLWANIA 3"

kino transylwa

Hotel Transylwania 3

16 października 2018 r. dzieci z GRUPY BŁĘKITNEJ wybrały się do kina Helios w Galerii Wisła na bajkę pt. "Hotel Transylwania 3". Z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów upiornie zabawnej komedii.  Tym razem Paka Draka udała się na eksluzywne wakacje potwornym statkiem.

"Otwarcie boiska w Imielnicy"

 boisko1  boisko2 bosiko3

15 października nasza grupa uczestniczyła w otwarciu nowego boiska na Osiedlu Imielnica przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Dzieci grały w piłkę nożną, koszykówkę a na koniec otrzymały liczne prezenty od Urzędu Miasta Płocka.

"Dni Papieskie w Kościele"

kosciol koscio2 koscio3 

 14października 2018 r. dzieci z naszej grupy wystąpiły podczas Mszy Świętej w kościele Świętego Jakuba w Imielnicy ze wzruszającym programem artystycznym poświęconym Ojcu Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II.

"Kartka do Powstańców Warszawskich"

powstancy

Nasze przedszkolaki z GRUPY BŁĘKITNEJ w symbolicznym czasie pamięci o Powstaniu Warszawskim brały udział w akcji "BohaterON - włącz historię!" Wiele radości sprawiło im rysowanie pocztówek dla ludzi, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

"Spotkanie z Policjantem"

                            policja2018  polocja32018  policja20182

12 października odwiedził nas Pan Policjant, by sprawdzić wiedzę dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci za swoje umiejętności zdobyły pamiątkowe odblaski. Poza tym zapoznały się z pracą policjanta, jego atrybutami oraz zadawały mu liczne pytania.

"Bezpieczni na drodze"-quiz wiedzy

                                        zaj otwa1  zajeotw3 zajotwart5 zaj77

11 października odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem "Bezpieczni na drodze". Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały różne zadania związane z ruchem drogowym. Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę i tak liczne przybycie.

"Przepisowy ruch drogowy"

                               kamizelki  kamizelki2 kamizelki3

"Od obuwia aż do głowy, cały jestem odblaskowy..." 5 października dzieci zapoznały nową piosenkę pt. "Przepisowy ruch drogowy" i świetnie się przy niej bawiły w kamizelkach odblaskowych.

Sala zabaw "Fikołek"  

                              fiklo1 fiklo4 fikol3 

fikol23 października wybraliśmy się do nowo otwartego centrum rozrywki dla najmłodszych w Płocku - "Fikołek".

„Moje wspomnienie z wakacji”

nagr2 nagrody1

3 października nastąpiło rozdanie nagród i wręczenie dyplomów dzieciom z grupy błękitnej za udział w konkursie „Moje wspomnienie z wakacji”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne ramki i umieściły w nich wakacyjne zdjęcia.

Teatr Tak - "O pchle, co manier nie miała"  

IMG 20181002 122518teatr p1 

2 października nasze przedszkolaki śledziły przygody Pchły Szachrajki podczas teatrzyku wystawianego w naszym przedszkolu.

"Bezpieczni na drodze"

ruch1  

ru2

1 października rozpoczęliśmy nową tematykę kompleksową związaną z ruchem drogowym i udaliśmy się na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci prawidłowo przechodziły przez jezdnię, utrwaliły znajomość przepisów ruchu drogowego i rozpoznawały napotkane znaki.

„Piłka nożna”

piłk3 piłk4

24 września dzieci z grupy błękitnej brały udział w zajęciach z piłki nożnej.

„Sprzątanie Świata”

sprz1 sprz2

21 września dzieci wyposażone w rękawiczki i worki wyruszyły sprzątać świat

„Dzień przedszkolaka”

dzien p1 dzien p 3 dzien p2

20 września w naszym przedszkolu dzieci obchodziły „Dzień Przedszkolaka”.

„Zajęcia w bibliotece Chotomek”

chotomek1 chotomek2 chotomek3

19 września dzieci z grupy błękitnej wybrały się do biblioteki „Chotomek” na zajęcia pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.

„Nasze zajęcia”

wak 2 wakacje1

18 września dzieci z grupy błękitnej prezentowały swoim kolegom i koleżankom swoje zdjęcia z wakacji.

„Nasze zajęcia”

muzyka1 muzyka2

14 września dzieci w małych zespołach tworzyły muzykę i wymyślały do niej własne słowa.

„Nasze zajęcia”

  sznurówki sznurówki2 sznurówki3

12 września dzieci z grupy błękitnej uczyły się wiązać sznurowadła, prawie wszystkim już się to udaje.

3 kwietnia wybraliśmy się do

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl