"Wieczornica patriotyczna"

wieczor 1 wieczornic2 wieczor3

13 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się Wieczornica Patriotyczna w związku z 100tną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprócz pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z chóru "Puchatkowe głosy" rodzice i zaproszeni gości mieli okazję posłuchać wierszy związanych z Polską zaprezentowanych przez panie z Książnicy Płockiej, a swoim kawałkiem historii podzielił się z nami pan Kazimierz Kawczyński (pasjonat historii). Na zakończenie odśpiewaliśmy wspólnie z rodziną państwa Jagodzińskich "Maszerują strzelcy" i nie mogło się obyć bez slodkiego poczęstunku (również w barwach narodowych).

"Występ chóru w Bazylice Katedralnej"

katedra

katedra2

8 listopada 2018 r. dzieci z chóru "Puchatkowe głosy" reprezentowały nasze przedszkole w XIII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej dedykowanym Świętemu Janowi Pawłowi II, organizowanym przez MP nr 15. Przedszkolaki wystąpiły z piosenką pt. "Bartoszu Bartoszu", a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały "Śpiewniki małego patrioty".

"Kolorowy rok w przedszkolu"

czerwo3  czerwo2czerwony 2

25 października 2018 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień czerwony - w związku z kontynuacją innowacji "Kolorowy rok w przedszkolu - barwy olimpijskie". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych i konkurencjach związanych właśnie z tym kolorem, ponadto projektowały strój sportowy z materiałów wtórnych, a efekty ich pracy zobaczcie sami...

"Piękna nasza Polska"

polska

19 października 2018 r. dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie "Piękna nasza Polska". Przedszkolaki wykonały z rodzicami piękne prace różnymi technikami, które można podziwiać przed naszą salą.

"Pani Jesień"

bibliotjesien  bibliotjesie2  bibliotjesie3 bibliotjesien5

17października 2018 r. gościliśmy na zajęciach niezwykłego gościa - panią Jesień. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach jesiennych prowadzonych przez panią z Książnicy Płockiej i świetnie się przy tym bawiły.

"HOTEL TRANSYLWANIA 3"

kino transylwa

Hotel Transylwania 3

16 października 2018 r. dzieci z GRUPY BŁĘKITNEJ wybrały się do kina Helios w Galerii Wisła na bajkę pt. "Hotel Transylwania 3". Z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów upiornie zabawnej komedii.  Tym razem Paka Draka udała się na eksluzywne wakacje potwornym statkiem.

"Otwarcie boiska w Imielnicy"

boisko1  boisko2 bosiko3

15 października nasza grupa uczestniczyła w otwarciu nowego boiska na Osiedlu Imielnica przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Dzieci grały w piłkę nożną, koszykówkę a na koniec otrzymały liczne prezenty od Urzędu Miasta Płocka.

"Dni Papieskie w Kościele"

kosciol koscio2 koscio3

14października 2018 r. dzieci z naszej grupy wystąpiły podczas Mszy Świętej w kościele Świętego Jakuba w Imielnicy ze wzruszającym programem artystycznym poświęconym Ojcu Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II.

"Kartka do Powstańców Warszawskich"

powstancy

Nasze przedszkolaki z GRUPY BŁĘKITNEJ w symbolicznym czasie pamięci o Powstaniu Warszawskim brały udział w akcji "BohaterON - włącz historię!" Wiele radości sprawiło im rysowanie pocztówek dla ludzi, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

"Spotkanie z Policjantem"

policja2018  polocja32018  policja20182

12 października odwiedził nas Pan Policjant, by sprawdzić wiedzę dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci za swoje umiejętności zdobyły pamiątkowe odblaski. Poza tym zapoznały się z pracą policjanta, jego atrybutami oraz zadawały mu liczne pytania.

"Bezpieczni na drodze"-quiz wiedzy

zaj otwa1  zajeotw3 zajotwart5 zaj77

11 października odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem "Bezpieczni na drodze". Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały różne zadania związane z ruchem drogowym. Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę i tak liczne przybycie.

"Przepisowy ruch drogowy"

kamizelki  kamizelki2 kamizelki3

"Od obuwia aż do głowy, cały jestem odblaskowy..." 5 października dzieci zapoznały nową piosenkę pt. "Przepisowy ruch drogowy" i świetnie się przy niej bawiły w kamizelkach odblaskowych.

Sala zabaw "Fikołek"

fiklo1 fiklo4 fikol3

fikol2

3 października wybraliśmy się do nowo otwartego centrum rozrywki dla najmłodszych w Płocku - "Fikołek".

Teatr Tak - "O pchle, co manier nie miała"

IMG 20181002 122518teatr p1

2 października nasze przedszkolaki śledziły przygody Pchły Szachrajki podczas teatrzyku wystawianego w naszym przedszkolu.

"Bezpieczni na drodze"

ruch1

ru2

1 października rozpoczęliśmy nową tematykę kompleksową związaną z ruchem drogowym i udaliśmy się na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci prawidłowo przechodziły przez jezdnię, utrwaliły znajomość przepisów ruchu drogowego i rozpoznawały napotkane znaki.