Drodzy Rodzice nieobecnch dzieci

Jesli istnieje taka mozliwość, proszę o odebranie z przedszkola zeszytu w linie do literkowych ćwiczeń. Jeśli dziecko nie ma gorączki ale z róznych powodów nie może przyjść jeszcze do przedszkola, to warto by poćwiczyło pisanie liter w zeszycie. Będzie zdecydowanie mniej do uzupełnienia po powrocie.

Zeszyty są do odebrania w naszej sali.

-------------------------------

TECZKA Z GUMKĄ

Drodzy Rodzice, aby uporządkować dziecięce rysunki, prace wykonane danego dnia oraz kartki, które dzieci otrzymują od nas, potrzebujemy teczek z gumką.

Dzieci będą łatwiej odnajdywały swoje prace, bo będą zgromadzone w teczce konkretnego dziecka.

Zatem prosimy, aby każde dziecko przyniosło, do 22 marca, papierową teczkę z gumką, może być najzwyklejsza i najtańsza. My ją ozdobimy i podpiszemy.

Teczki będą zgromadzone w koszyku przy wyjściu a na koniec roku oddane ich właścicielom:)

---------------------------------------------------

Spotkanie autorskie

19 marca (wtorek) o godz. 12.15 na sali gimnastycznej, będziemy uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Justyna Bednarek, autorką książki Niesamowite przygody 10 skarpetek”.

Będziemy tworzyć skarpetkowy teatrzyk.

W związku z tym, prosimy, aby każde dziecko do 18 marca przyniosło 1 skarpetkę.

-------------------------------------------------------------

Ubranie na wiosenne przechadzanie

Pogoda coraz bardziej sprzyja wychodzeniu na zewnątrz. Prosimy, zatem o dostosowanie dziecięcego ubioru do pogody. Dzieci cały czas są w ruchu. Potrzebują, zatem zdecydowanie cieńszej czapki i czegoś lżejszego pod szyją jeśli mają jeszcze ciepłą zimową kurtkę.

-------------------------------------------------------------------------------

dino1

-----------------------------------------------------

Ćwiczę pisanie…

W poniedziałek, 4 marca dzieci otrzymają zeszyt w trzy linie do domu.

Zeszyt będą zabierały w poniedziałki i przynosiły na piątek,

by w poniedziałek móc znowu otrzymać kolejną porcję literek do poćwiczenia.

Na okładce zeszytu jest liścik do dziecka, proszę, aby Państwo przeczytali go wspólnie z dzieckiem:)

Ten zeszyt służy dzieciom do ćwiczeń, nie jest zeszytem pokazowym. Usłyszałm już od dzieci że najpierw piszą w innym zeszycie , by w tym który dostały, napisać ładnie. Celem wprowadzenia tych zeszytów, podkreślam jeszcze raz, jest ćwiczenie. W ten sposób można szybko zniechęcić dziecko do pisania liter i sprawić że będzie to dla nich żmudna i bezsensowna praca.

w marcu

happy

____________

Fragment z opracowanych przez Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku „PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA”

Procedura I DOTYCZY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA

1. Rodzice/prawni opiekunowie mają obowiązek przyprowadzać do przedszkola dziecko zdrowe.

Wszelkie dolegliwości dziecka zobowiązani są zgłaszać nauczycielowi i udzielać wyczerpujących informacji na ten temat, a także pozostawać do dyspozycji nauczyciela pod wskazanym numerem telefonu w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

• Dzieci z wyraźnymi objawami chorobowymi (np. zakatarzone, przeziębione, kaszlące, z gorączką, wysypką, itp.) nie powinny przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.
  • W stanach infekcji, chorób skórnych, zakaźnych oraz po urazach (złamania, zabiegi chirurgiczne, inne) dzieci nie powinny uczęszczać do przedszkola do czasu całkowitego wyleczenia.
  1. Nauczyciel ma prawo dokonać pomiaru temperatury dziecka, jeśli z jego obserwacji wynika, że dziecko może być chore. W przypadku, kiedy temperatura dziecka wskazuje na stan podgorączkowy lub chorobowy, nauczyciel sygnalizuje rodzicowi konieczność skontrolowania jego stanu zdrowia i podjęcia odpowiednich kroków.
  2. Nauczyciel ma prawo poprosić rodzica/prawnego opiekuna o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do przedszkola lub rodzica/prawnego opiekuna, że dziecko jest zdrowe.