ZMIANA TERMINU WYCIECZKI DO MUZEUM DIECEZJALNEGO W PŁOCKU

Dnia 24 maja 2019 r. (piątek) dzieci wyjeżdżają do Muzeum Diecezjalnego w Płocku, gdzie wezmą udział w "Żywych lekcjach historii". Podróż autobusem komunikacji miejskiej. Prosimy o zapewnienie stoju odpowiedniego do panujących warunków atmosferycznych.

Schodzenie się dzieci do przedszkola do godziny 7:40.

________________________________

DZIEŃ RODZINY W KOŚCIELE ŚW. JAKUBA

Dnia 2 czerwca 2019 r. (niedziela) po mszy świętej o godzinie 10:30 odbędzie się wystep artystyczny dzieci z naszej grupy.

W związku z w/w wydarzeniem prosimy o deklarację w sprawie uczestnictwa w występie - chętnym dzieciom rozdane zostane wiersze.

________________________________

Do 17 maja (piątek) włącznie

• czekamy na decyzję w sprawie tytułu książki dla dziecka, na zakończenie roku . Lista książek dostępna na Państawa skrzynkach mailowych od ubiegłego tygodnia. Proszę szukać maila od Pani Marty Cz. - klasowego skarbnika.
  • czekamy na zgłoszenia imienne rodzin ( z podaniem ilości osób) , które chciałyby wziąć udział w zapowiadanym  I Rajdzie Rodzinym , który odbędzie się 8 czerwca (chodzi o uczestnictwo a nie o organzację). Zgłoszenia zbieramy do poranka piątkowego włącznie.

Do końca maja przyjmujemy zgłoszenia na dyżur wakacyjny.

Lista dyżurujących przedszkoli wisi u nas na tablicy ogłoszeń. Karty zgłoszeń dostępne u nauczycielek grup.

________________________

WYCIECZKA

W dniu 20.05.2019r (poniedziałek)

wyjeżdżamy na wycieczkę

na LOTNISKO CHOPINA

W WARSZAWIE

Koszt wycieczki 100 zł.

Prosimy o wpłaty do 10.05.2019r (piątek).

------------------------------------------------------------------------------

Fragment z opracowanych przez Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku „PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA”

Procedura I DOTYCZY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA

1. Rodzice/prawni opiekunowie mają obowiązek przyprowadzać do przedszkola dziecko zdrowe.

Wszelkie dolegliwości dziecka zobowiązani są zgłaszać nauczycielowi i udzielać wyczerpujących informacji na ten temat, a także pozostawać do dyspozycji nauczyciela pod wskazanym numerem telefonu w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

• Dzieci z wyraźnymi objawami chorobowymi (np. zakatarzone, przeziębione, kaszlące, z gorączką, wysypką, itp.) nie powinny przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.
  • W stanach infekcji, chorób skórnych, zakaźnych oraz po urazach (złamania, zabiegi chirurgiczne, inne) dzieci nie powinny uczęszczać do przedszkola do czasu całkowitego wyleczenia.
  1. Nauczyciel ma prawo dokonać pomiaru temperatury dziecka, jeśli z jego obserwacji wynika, że dziecko może być chore. W przypadku, kiedy temperatura dziecka wskazuje na stan podgorączkowy lub chorobowy, nauczyciel sygnalizuje rodzicowi konieczność skontrolowania jego stanu zdrowia i podjęcia odpowiednich kroków.
  2. Nauczyciel ma prawo poprosić rodzica/prawnego opiekuna o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do przedszkola lub rodzica/prawnego opiekuna, że dziecko jest zdrowe.