Rozmowy indywidualne

Wtorek 29.01.2019 r. godz. 15.00 - 16.00

Zachęcam Państwa do pojawienia się chociaż raz na takiej rozmowie.

To jest czas dla Państwa:) na wyjaśnienie wątpliwości czy podzielenie się swoimi obserwacjami.       To także możliwość zasięgnięcia informacji o postępach dziecka : o tym jak sobie radzi edukacyjnie i społecznie, jak można je wspierać i nad czym warto popracować. Podczas odbierania dziecka nie ma po prostu na to przestrzeni i odpowiednich warunków.

Zachęcam  - Agata Wojciechowska

Drogie Babcie i Dziadkowie!

Zapraszamy na wspólne Świętowanie Waszego dnia: 23.01.2019 r.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00 na sali gimnastycznej.

W programie:

wiersze i piosenka dla Dziadków

wspólne zabawy z dziadkami

Słodki poczęstunek

Zachęcamy do przyniesienia na świętowanie razem z wnuczką/wnuczkiem czegoś, co ucieszy podniebienia dużych i małych. Mogą to być:

• owoce, które można łatwo podzielić
  • drobne słone przekąski
  • soki do picia

(po konsultacji z dziadkami, zachęcam rodziców do wpisywania się na listę, dostępną w naszej grupie , obok tablicy z informacjami)

Ferie Zimowe - Dyżur

Drodzy Rodzice, są już u nas w grupie listy, na których deklarują Państwo potrzebę opieki nad swoim dzieckiem, podczas ferii zimowych. Wielu z Państwa już to uczyniło.

Na resztę deklaracji czekamy ostatecznie do 21.01.2019r.

Termin dyżuru: od 28 stycznia do 8 lutego.

Tak jak to bywało poprzednio, podczas dyżuru, grupy będą łączone.

W miesiącu styczniu:

• utrwalamy poznane dotąd samogłoski(a,e,o,i,y) oraz spółgłoski (m,d,t)
  • ćwiczymy pisownię liter K,k oraz U,u
  • ćwiczymy czytanie sylab ze spółgłoskami powyżej oraz prostych jednosylabowych słów
  • Zaczynamy 3 część Przyjaciół Zippiego pt. Przyjaźń

Styczniowe ogłoszenia

• Indywidualne rozmowy odbędą się 29 stycznia od 15.00 do 16.00.
  • Zimowe ubranie na śniegowe bieganie – prosimy o dostosowanie ubrania dziecka do pogody za oknem oraz przygotowanie takiego, które dziecko będzie miało możliwość samodzielnie założyć i zdjąć. Może warto przetrenować tę czynność w domu?
  • Niebawem Dzień Babci i Dziadka. Będziemy wspólnie świętować z grupą żółtą. Uroczystość przewidziana jest na 23 stycznia, na godz. 13.00. Zaproszenie na świętowanie pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

____________

Fragment z opracowanych przez Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku „PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA”

Procedura I DOTYCZY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA

1. Rodzice/prawni opiekunowie mają obowiązek przyprowadzać do przedszkola dziecko zdrowe.

Wszelkie dolegliwości dziecka zobowiązani są zgłaszać nauczycielowi i udzielać wyczerpujących informacji na ten temat, a także pozostawać do dyspozycji nauczyciela pod wskazanym numerem telefonu w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

• Dzieci z wyraźnymi objawami chorobowymi (np. zakatarzone, przeziębione, kaszlące, z gorączką, wysypką, itp.) nie powinny przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.
  • W stanach infekcji, chorób skórnych, zakaźnych oraz po urazach (złamania, zabiegi chirurgiczne, inne) dzieci nie powinny uczęszczać do przedszkola do czasu całkowitego wyleczenia.
  1. Nauczyciel ma prawo dokonać pomiaru temperatury dziecka, jeśli z jego obserwacji wynika, że dziecko może być chore. W przypadku, kiedy temperatura dziecka wskazuje na stan podgorączkowy lub chorobowy, nauczyciel sygnalizuje rodzicowi konieczność skontrolowania jego stanu zdrowia i podjęcia odpowiednich kroków.
  2. Nauczyciel ma prawo poprosić rodzica/prawnego opiekuna o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do przedszkola lub rodzica/prawnego opiekuna, że dziecko jest zdrowe.