biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 

Król i królowa"

W tym tygodniu dzieci przeniosły się do krainy bajek i baśni. Wykazały się ogromną znajomością bohaterów swoich ulubionych książeczek, kształciły inwencję twórczą tworząc wspólnie nowe bajki a także same wcielały się w role króla i królowej.

 krol1 krol2  krol3 krol4  krol5  krol6  krol7 krol8

 

 Ćwiczenia poranne ze wstążkami"

                                    cw por1  cw por2  cw 3

 

 

"Teatr Vaśka"

16 lutego nasze przedszkole ponownie odwiedził wspaniały Teatr Vaśka, tym razem z piękną historią  o Kopciuszku. Dzieci poczuły się jak w bajce brały udział w przedstawieniu i wspaniale bawiły się na balu z Kopciuszkiem i księciem.

                     20180216 122945 20180216 121533

 

"Zajęcia biblioteczne"

14 lutego w kosmiczną podróż wyruszyły dzieci podczas zajęć z zaprzyjaźnioną z nami panią z biblioteki. Dzieci nie tylko wzbogaciły wiedzę o kosmosie, ale również współpracowały w grupie, wzbogacały zasób słów, rozwiązywały zagadki sensoryczne i kształtowały orientację w przestrzeni.

 biblo1 kos kosmbibli3 kosmobiblo2

 

Maski karnawałowe"

Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i pomysłowością podczas przygotowywania masek karnawałowych na bal. Wykorzystywały w swojej pracy nie tylko kredki, ale również cekiny, brokat, kolorowe piórka, czyli wszystko to, co dzieci kochają najbardziej.  Zobaczcie sami....

 nasz maski1 naszmask2 nasz mas3 mask4 mask5 mask6

 

 

Zabawy z muzyką"

Na zajęciach dzieci miały okazję kształtować wyobraźnię muzyczną poprzez grę na bębenkach. Świetnie się bawiły przy wypowiadaniu krótkich tekstów rytmicznych według własnych pomysłów.

bebenki beben1 beb3 beb4

 

„BAL KARNAWAŁOWY"

„W karnawale wszyscy urządzają bale” i w naszym przedszkolu  7 lutego odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna tego dnia wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które przygotowali i prowadzili animatorzy z firmy Impuls. Uśmiechy naszym 5 -latkom nie schodziły z twarzy jeszcze bardzo długo. 

 

                              karnaw1 karnaw2 karnaw3

 

STRAŻ MIEJSKA"

5 lutego nasze przedszkole odwiedził Lew Honorek i ciocia Agnieszka  ze Straży Miejskiej. W trakcie wizyty strażnicy z Zespołu Profilaktyki przeprowadzili z przedszkolakami krótką pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe telefonów. 5-latki miały okazję obejrzeć sprzęt, jakim podczas codziennej służby posługują się funkcjonariusze, jak również mogły zapytać o charakter ich pracy. Na zakończenie Lew Honorek - przyjaciel przedszkolaków węczył im słodkie upominki i kolorowanki ze swoim wizerunkiem.

                                             straz 1  straz 2  straz

 

Rytmika"

Na zajęciach z rytmiki również zrobiło się bardzo karnawałowo i wesoło. Dzieci chętnie bawiły się z chustą animacyjną i tańczyły w parach z balonem, tak aby nikomu nie spadł na podłogę. Zobaczcie sami...

                                    rytm 5 rytm4  rytmik1                                                                                      rytmik2  rytmik bal

 

Ćwiczenia poranne"

"Karnawał, karnawał, to taniec zabawa" i nietylko...1 lutego rozpoczęliśmy nową karnawałową tematykę, a wraz z nią nowy zestaw ćwiczeń porannych. Tym razem dzieci ćwiczyły z wykorzystaniem kolorowych balonów.

 cw porann 1cw porann2cw poran3cw pora4

 

"Spotkanie przy choince"

18 grudnia w naszej grupie od rana panowała niezwykle świąteczna atmosfera. W czasie „Spotkania przy choince” przedszkolaki prezentowały przed rodzicami program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Nie mogło również zabraknąć znakomitego gościa z workiem pełnym prezentów. Dzieci zatańczyły razem z Mikołajem, otrzymały upragnione prezenty, po czym udaliśmy się do swojej sali na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To właśnie magia świąt!

 wig1

                                               wig2  cz2

 

"Świąteczna choinka"

Przedszkolaki i rodzice po raz kolejny wykazali się ogromną kreatywnością w tworzeniu "Świątecznych choinek". Dziękujemy rodzicom za tak liczne zaangazowanie oraz  podtrzymanie tradycji własnoręcznie wykonanych choinek, które ozdobią nasz wigilijny stół. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

choink

 

"Mikołaj w przedszkolu"

"A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna" - tak dzieci śpiewały dla znakomitego gościa, który odwiedził nasze przedszkole - Prezydenta Miasta Płocka , który wcielił się w rolę Mikołaja. Występ uświetniły piosenki w wykonaniu naszego przedszkolnego chóru "Puchatkowe głosy".Wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorową piłkę z motywem zwierzęcym, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy do końca dnia. 

 Resized 20171212 122023   Resized 20171212 120809  Resized 20171212 120059

 

"Dzień czerwony"

12 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Czerwony. W związku z tym każdy z nas miał na sobie element garderoby właśnie w tym kolorze. Nie zbrakło również zabaw związanych z kolorami, i teraz z pewnością już nikt nie pomyli koloru czerwonego z żadnym innym.

 mikol

 

"Wycieczka do Warszawy"

4 grudnia z samego rana wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Tego dnia na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od karmienia przepięknych ptaków w Papugarnii Carmen. Nastepnie zwiedziliśmy budynek TVP w Warszawie. Byliśmy m.in. na planie "Domisiów" oraz "Pytanie na śniadanie". Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka bombek. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak powstają ozdoby choinkowe: od szklanej rurki, poprzez formowanie, srebrzenie, farbowanie aż do malowania. Każdy z nas wykonał swoją niepowtarzalną bombkę, która z pewnością zostanie zawieszona na choince. Na koniec nie mogło się obyć oczywiście bez Mc Donald`s.

                 mms 20171206 211855  mms 20171206 211906 mms 20171206 211914    mms 20171206 213907   

Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem!"

Do akcji "ITy możesz zostać Świętym Mikołajem" włączyły się wszystkie dzieci z naszej grupy wraz z rodzicami, wspólnymi siłami udało się nam zebrać wiele pięknych zabawek. Bardzo Dziękujemy !!!! Dzięki Wam, na twarzach potrzebujących dzieci pojawi się uśmiech.

zabawki2

Zima w Teatrze"

29 listopada dzieci z grupy niebieskiej wykonywały pracę plastyczną pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w zimowej odsłonie" na wystawę do Teatru Dramatycznego w Płocku. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy.

trtr

Naszzajęcia"

27 listopada na naszych zajęciach wykonywaliśmy eksperymenty i braliśmy udział w zabawach badawczych dotyczących wiatru. Sprawdzaliśmy czy wiatr pachnie i robiliśmy tornado w szklanej butelce. 

wiatr1 wiatr2 wiatr3 wiatr4

„Andrzejki w Bibliotece"

 24 listopada przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu andrzejkowym w Bibliotece. Dzieci poznały tradycyjne wróżby adrzejkowe, dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, wszyscy świetnie się bawiliśmy.

andrzejki1 andrzejki2 andrzejki3

Naszzajęcia"

23 listopada na zajęciach rozmawialiśmy o listopadowej pogodzie. Poznaliśmy zjawiska atmosferyczne, oglądaliśmy prognozę pogody na najbliższe dni, a na koniec wybraliśmy się na spacer.

pogoda1 pogoda2 spacer

„Ćwiczenia poranne"

gazety1 gazety2

Konkurs"

21 listopada dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za udział w grupowym konkursie pt. "Strona z książki kucharskiej" z przepisem owocowo-warzywnym. Prace dzieci wykonane wspólnie z rodzicami są przepiękne i możemy je podziwiać na wystawie przed naszą salą.

konkurs1

Spotkanie z leśnikiem"

Dnia 21.11.2017r. dzieci z naszego przedszkola odwiedził niezwykły gość - leśniczy. Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie.

lesnik1 lesnik2

„Benio w opałach" - Teatr TAK

21 listopada nasze przedszkole odwiedził Teatr TAK z przedstawieniem "Benio w opałach". Dzieci poznawały losy uroczej żabki Benia , który uwielbiał bawić się ze swoją koleżanką Lori. Przyjaciele mieli bardzo dużo przygód i  nauczyły dzieci że przyjaźń jest najważniejsza.

                        20171127 104130  20171127 105344

 Zajęcia otwarte"

20 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Owocowe przetwory". Dzieci utrwalały wiadomości dotyczące przygotowań ludzi do zimy, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, przeliczały i nazywały zapasy znajdujące się w przedszkolnej spiżarni oraz wspólnie z rodzicami robiły kompoty owocowe. Bardzo dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie na zajęcia.

 otw2 otw4 otw3

Nasze zajęcia"

17 listopada na zajęciach przedszkolaki wykonywały owocowo-warzywne cudaki wg własnego pomysłu. Dzieci z owoców i warzyw robiły ludziki, podejmowały pierwsze próby krojenia nożykiem. Na zakończenie zajęć wymyślały nazwy dla swoich postaci.

ludz1 ludz2

„Ćwiczenia poranne"

piłka1 piłka2

Religia"

Dzieci z grupy niebieskiej biorą udział dwa razy w tygodniu w zajęciach z religii prowadzonych przez siostrę Gertrudę. Dzieci chętnie biorą udział w spotkaniach z siostrą, świetnie się razem bawią.

rel1 rel2

Naszzajęcia"

13 listopada braliśmy udział w zajęciach pt. Porządki w spiżarni - liczyliśmy warzywa i owoce, tworzyliśmy zbiory oraz utrwalaliśmy rozróżnianie strony lewej i prawej.

warz1 warz2

Jak mogłyby wyglądać ptaki?" - zajęcia twórcze

10 listopada odbyły się zajęcia z twórczości. Dzieci z dostępnych materiałów wykonywały odlatujące do ciepłych krajów ptaki według własnego pomysłu. Następnie każde dziecko wymyślało nazwę dla swojego ptaka. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, a ich prace możemy podziwiać na naszej wystawie.

p1 p2 p3

„Apel z okazji Święta Niepodległości"

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada 2017r. obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczysty Apel rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Podczas uroczystości wystąpiły dzieci z przedszkolnego Chóru wraz z Zuchami prezentując program artystyczny.Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. 

l1 l2

Torowisko to nie boisko!" - warsztaty

7 listopada dzieci z grupy niebieskiej i błękitnej uczestniczyły w warsztatach pt. "Torowisko to nie boisko!" zorganizowanych przez KOLTRANS, dzieci rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących przy przejeździe kolejowym, oglądały prezentację i odpowiadały na pytania prowadzących zajęcia. Serdecznie dziękujemy Panu Kamińskiemu - tacie Antosia za zorganizowanie spotkania. Dzieci otrzymały odblaski, kolorowanki, kredki oraz kamizelki odblaskowe, dzięki którym, będziemy czuli się bezpiecznie chodząc na jesienne spacery.

t1 t2 

t3

Czyta mama, czyta tata..."

Kontynując akcję "Czyta mama, czyta tata..." odwiedziła nas mama Igorka, która przeczytała dzieciom książeczkę o Kubusiu Puchatku, w tajemniczy sposób zaczarowała również z przedszkolakami pudełko w któym podarte gazety zamieniły się w przepyszne cukierki. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

i1 i2 i3

Zajęcia z języka angielskiego"

W październiku odbywały się Halloween'owe zajęcia z języka angielskiego, dzieci poznały wiele nowych słówek związanych z Halloween, dowiedziały się jak to święto obchodzą ich rówieśnicy w krajach anglojęzycznych. Brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, śpiewały piosenki po angielsku, grały w bingo i kalambury. Świetnie się bawiły.

 hal 2 hal3 hal4

„Dzień pomarańczowy" 

 31 października był dniem "pomarańczowym" w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci a nawet panie starannie się do tego dnia przygotowały, ubierając rzeczy w tym kolorze. Odbył się "BAL DYNI", gdzie oprócz wspólnych zabaw przy muzyce na dzieci czekała słodka niespodzianka. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

                     pomar 1 pomara 2

Konkurs na dynie

 30 października zakończyliśmy nasz grupowy konkurs na najoryginalniejszą dynię. Jak zwykle rodzice nas nie zawiedli i wykazali się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem, a Wasze dzieła można podziwiać przed wejściem do budynku przedszkola. Dzieci oprócz dyplomów w kształcie dyni, otrzymały również pamiątkowe "halloweenowe jajka z niespodzianką".

                          dynia1 dynia2 

dynia3

Kopciuszek"

27 października wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl pod tytułem „Kopciuszek” na motywach baśni braci Grimm. Przedszkolaki z uwagą śledziły losy biednej sieroty wykorzystywanej przez macochę i dwie siostry w nowoczesnej aranżacji. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Przedstawienie bardzo się podobało i zostało ciepło przyjęte przez młodą publiczność.

                        teatr1  Macocha corki bal

 Spotkanie Policjantem

 23.10.2017r. dzieci spotkały się z panem policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało jego umundurowanie i wyposażenie. Pan policjant zaprosił dzieci do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Najbardziej aktywni otrzymali nagrody - odblaski.

                                                             policjant  policjan2

Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczna droga do przedszkola" -  wybór pierwszego miejsca był tak trudny, że wszystkie grupy zdobyływ nim główną nagrodę- gry planszowe.

                                                                   makieta   makieta 2 

Co nam niesie Pani Jesień?

Pani Jesień zawitała również na nasze zajecia z rytmiki. Zabawy muzyczno - ruchowe o tematyce jesiennej sprawiały dzieciom ogromną radość. Przedszkolaki w jesiennym kapeluszu, magicznym pędzelkiem zamieniały siebie nawzajem w kolorowe liście. Odgadywały także jakie skarby Pani Jesień przyniosła w koszu, a wszystko przy dźwiękach wesołej melodii.

p jesień  p jesien 3

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

18.10.2017r. w ramach akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" gościliśmy w przedszkolu wpsaniałych gości. Pan Tomasz Kominek, Pani Małgorzata Struzik wraz z Panem Karolem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Delegatura w Płocku i Panią Olą z Policji rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

                struzik 1  struzik 2

 „Teatr Gargulec

18 października gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Teatru Gargulec. Aktorzy przedstawili nam spektakl pt. "Kosmiczna przygoda". Szalony naukowiec i jego gapiowaty robot zbudowali wielką, srebrną rakietę. Różne przygody i psikusy robocika opóźniały budowę, ale w końcu bohaterowie wylecieli w kosmos. Zastosowane w spektaklu efekty specjalne i świetna muzyka sprawiły, że dzieci przeżyły niezwykłą kosmiczną przygodę.

teatrzyk 18.10 .1

Zajęcia z Panią z biblioteki"

18 października, nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Sylwia z Biblioteki w Imielnicy. Dzieci utrwalały wiadomości dotyczące Jesieni, segregowały dary Jesieni oraz wykonywały jesienne drzewo.

b1 b2 b3

 Koleżanko i kolego poznaj zasady ruchu drogowego"

W zwiazku z naszą tematyką dzieci zapoznały zasady ruchu drogowego. Poznały rodzaje znaków drogowych, rozpoznawały zachowania właściwe i niewłaściwe na drodze, ćwiczyły również przechodzenie po pasach z sygnalizacją świetlną, nauczyły się także piosenki o zasadach ruchu drogowego, które mamy nadzieję na zawsze zostaną w ich pamięci.

zaj1 
zaj2   zaj3

 „Wycieczka na skrzyżowanie

 2 października wybraliśmy się na skrzyżowanie w Imielnicy. Dzieci rozpoznawały i nazywały napotkane po drodze znaki drogowe, prawidłowo przechodziły przez jezdnię z sygnalizacją świetlną, przestrzegały zasad ruchu drogowego.

skrzyż 1

 Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka w naszej grupie świętowaliśmy jeszcze w poniedziałek 2 października, a to za sprawą Bruna i jego rodziców, którzy zasponsorowali dzieciom tort z tej okazji. Zobaczcie naszych małych łasuchów...

tort2

 Rejs statkiem po Wiśle

 29 września w Dzień Chłopaka, dzieci z grupy niebieskiej wybrały się na rejs statkiem po Wiśle, podziwiały panoramę Płocka, nazywały zane im miejsca. Po rejsie, przedszkolaki wzięły udział  w ognisku zorganizowanym z okacji Dnia Chłopaka.

statek1 statek3 statek2

Zabawa z lajkonikiem

28 września nasze przedszkolaki poznały starą ludową zabawę z lajkonikiem. Wszystkim dopisywały humory, dzieci bawiły się wesoło w rytm ludowej muzyki.

konik1 konik3 konik2

Pierwsza Pomoc

27 września dzieci z grupy niebieskiej uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez strażaków. Dzieci nauczyły się jak należy udzielać pierwszej pomocy oraz przypomniały sobie numery alarmowe.

   pomoc2 pomoc1 pomoc3

Teatrzyk Krak-art

25.09.2017r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Nie ma jak w domu”,  w wykonaniu aktorów Teatru Krak-art z Krakowa. Tym razem dzieci poznały historię małego krecika, który chciał sprawdzić, czy mógłby zamienić swój podziemny domek na inne mieszkanie. Dzieci nie tylko z uwagą śledziły przygody głównego bohatera, ale również aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

krak art

Sprzątanie Świata

15 września 5-latki z grupy „niebieskiej” uczestniczyły w akcji ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Dzieci aktywnie porządkowały teren wokół przedszkola. Głównym celem akcji było wdrażanie przedszkolaków do dbania o naszą planetę Ziemię.

SP1 SP2 Sp3

Mali architekci

12 września sala gimnastyczna w naszym przedszkolu zamieniła się w wielki plac budowy. Po ustaleniu zasad  bezpieczeństwa i podziale na grupy, mając do dyspozycji 2000 kolorowych klocków „cegieł" dzieci przystąpiły do budowania sylwety lwa i kameleona. Za swoją pracę przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.

 kl1 kl2 kl3  

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl