biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 Konkurs grupowy "Święta w moim domu"

konkurs

14 grudnia nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu grupowego "Święta w moim domu". Wszystkie prace wykonane przez dzieci z rodzicami prezentowały bardzo wysoki poziom. Dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Przed salą przedszkolną do Świąt Bożego Narodzenia można oglądać wystawę pokonkursową, na którą serdecznie zapraszamy.  


5 urodziny Aleksa 

 Aleks

11 grudnia w naszej grupie odbyły się ostatnie już w tym roku 5 urodziny. Swoje święto tym razem obchodził Aleks. Wszystkie dzieci złożyły mu życzenia i zaśpiewały uroczyste "Sto lat". Aleks poczęstował kolegów i koleżanki słodkimi drobiazgami.  


"W Krainie Świętego Mikołaja"

KOŁACINEK 3

kołacinek 1

 kołACINEK 2

Z okazji Mikołajek 5 grudnia wyruszyliśmy do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Dzieci miały okazję poznać tam postaci z różnych bajek, a także spotkać Dziadka Mroza. Na zakończenie swojej wędrówki dzieci odwiedziły Świętego Mikołaja, przekazały mu napisane przez siebie listy, a także obiecały, że już zawsze będą grzeczne, będą wszystko pięknie jadły, a także porządnie szczotkowały zęby. 


5 urodziny Kuby

KUBA

3 grudnia swoje 5 urodziny obchodził w przedszkolu Kuba. Z okazji tego święta dzieci zaśpiewały koledze uroczyste "Sto lat". Wszyscy złożyli również życzenia pełne życzliwości i serdeczności. Kuba poczęstował dzieci pysznymi cukierkami i lizakami. 


Powitanie choinki

powitanie choinki

30 listopada w naszej sali zapanował świąteczny nastrój. Dzięki uprzejmości rodziców Zosi do naszej sali dotarła przepiękna choinka. Dzieci tradyjcyjnie już ubrały ją według własnego uznania.   


Zajęcia otwarte 

zajęcia otwarte 2

zajęcia otwarte 1

30 listopada odbyły się w naszej grupie kolejne już w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem odwiedziły nas mama Hani W. oraz jej młodszy braciszek - Antoś, a także mama Frania. Zajęcia przebiegły w miłej, rodzinnej atmosferze. Mamy chętnie uczestniczyły w zabawach. Na zakńczenie mama Hani W. poczęstowała dzieci pysznymi lizakami. 


Andrzejki

andrzejki 1

 andrzejki 2

andrzejki 3

 Z okazji nadchodzących Andrzejek 29 listopada wybraliśmy się do Schroniska Młodzieżowego w Sendeniu Małym. Dzieci miały okazję poznać tradycję obchodzenia Andrzejek w Polsce i związane z tym obyczaje. Zabawa była wspaniała, dzieci wróżyły sobie wg staropolskich obyczajów. Nie zabrakło również lania wosku.


Spotkanie z leśnikiem 

leśnik

28 listopada odwiedził nas leśnik z Nadleśnictwa Łąck. Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały zawód leśnika. przy okazji nasz Gość powtórzył z dziećmi zasady obowiązujące podczas pobytu w lesie, a także wytłumaczył jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą. 


"Czytanie na dywanie" - mama Maksia 

czytanie na dywanie Maksiu


W ramach akcji "Czytanie na dywanie" 28 listopada mama Maksia przeczytała naszym przedszkolakom bajkę o przygodach Tupcia Chrupcia. 


Światowy Dzień Pluszowego MISIA 

miś 2

miś 1

22 listopada w naszym przedszkolu odyły się obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Była to świetna okazja na przyniesienie przez dzieci swoich ukochanych misiów i wspólne celebrowanie ich święta. 


Wyjście do biblioteki - Książnicy Płockiej Filii Nr 9

biblioteka 3

biblioteka 2

19 listopada wybraliśmy się do biblioteki - Filii Nr 9 Książnicy Płockiej. Tym razem celem naszego wyjścia było zapoznanie z zawodem bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się jak bibliotekarze tworzą katalogi i jakie mają sposoby na wyszukiwanie książek na półkach. 


Prelekcja

prelekcja

16 listopada dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji prowadzonej przez specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Płocku. Dzieci dowiedziały się m.in. jak reagować w sytuacjach zagrażających przemocą. 


"Szlakami Książąt Mazowieckich"

książęta 14

14 listopada odwiedzili nas rycerze biorący udział w projekcie "Szlakami Książąt Mazowieckich" organizowanym przez PLOT. Dzieci dowiedziały się m.in. o panowaniu Bolesława Krzywoustego w Płocku, a także,, że kiedyś Płock był stolicą Polski. Na koniec miały rownież okazję przymierzyć elementy rycerskiego stroju. 


Apel z okazji Święta Niepodległości

 apel 1

apel 2

 9 listopada z okazji obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszym przedszkolu uroczysty apel. Dokładnie o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Następnie Pani Dyrektor wraz z mężem rozpoczęła część artystyczną wykonując poloneza razem z dziećmi. Przy tej okazji zostały rozstrzygnięte również dwa konkursy organizowane przez naszą placówkę: Ogólnopolski Konkurs "PATRIOTYCZNE ORIGAMI - Herby Polskie" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka oraz Międzygrupowy Konkurs "Stroje Ludowe". 


Zajęcia z Pracownikiem Książnicy Płockiej- Filii Nr 9

biblioteka listopad

9 listopada odwiedziła nas Pani z Książnicy Płockiej - Filii Nr 9. Przybliżyła dzieciom historię powstania państwa polskiego oraz przeczytała dzieciom wiersze o tematyce patriotycznej. Ponadto zaprezentowała dzieciom prawdziwy żołnierki strój, który wzbudził spore zainteresowanie.  


Spotkanie z Prezydentem Miasta Płocka - Panem Andrzejem Nowakowskim

 czytanie AN

8 listopada nasze przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Płocka - Pan Andrzej Nowakowski. W związku z nadchodzącymi obchodami Świętami Niepodległości przeczytał naszym przedszkolakom legendę o Płocku, a także przybliżył im znaczenie słowa patriotyzm. Na zakończenie spotkania Prezydent poczęstował dzieci pysznymi cukierkami. 


Zajęcia otwarte z rodzicami

otwarte X

26 padziernika w naszej grupie odbyły się drugie w tym roku zajęcia otwarte z rodzicami.
Tym razem odwiedziły nas trzy mamy. 

Dzień koloru czerwonego

dzień k. czerwonego 

25 październik był w naszym przedszkolu Dniem Koloru Czerwonego obchodzonym w ramach innowacji "Kolorowy rok w przedszkolu - Olimpijskie Barwy". W tym dniu dzieci z różnych grup uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz zabawach integracyjnych na sali gimnastycznej.   


Trening piłki nożnej 

piłka październik 

 23 pażdziernika nasze przedszkolaki po raz drugi w tym roku uczestniczyły w  treningu piłki nożnej prowadzonym przez trenera piłki nożnej KS Focus. 


 5 urodziny Miłosza

Miłosz urodziny 22

22 pździernika swoje 5 urodziny obchodził w przedszkolu Miłosz. Tradycyjnie koledzy i koleżanki z grupy odśpiewali Miłoszowi "Sto lat". Wszystkie dzieci złożyły również koledze szczere życzenia. Miłosz poczęstował przedszkolaków pysznymi cukierkami. 


Spotkanie z pracownikiem RCEE

rcee

19 pażdziernika odwiedziła Pani z RCEE przedstawiła naszym przedszkolakom prezentację na temat zanieczyszczeń środowiska. Nastepnie dzieci pokolorowały rysunki, na których musiały wskazać, co zanieczyszcza powietrze, a co jest dobre dla ochrony powietrza.  


Zabawy z pracownikiem Książnicy Płockiej, Filii Nr 9

biblioteka jesień

18 października odwiedziła nas Pani z Książnicy Płockiej, Filii Nr 9. Dzieci uczestniczyły w w zabawach ruchowych przy piosenkach o jesieni, wysłuchały jesiennych wierszyków, a także wykonały prace plastyczne - Kasztanki. 


Dzień Chłopaka 

dzień Chł

fikołki

 W piątek 28 września z okazji Dnia Chłopaka dzieci otrzymały słodkie jajka Kinder.

Natomiast 3 października pojechały z tej okazji do sali zabaw FIKOŁKI w Galerii Mazovia. 


Bieg Przedszkolaka 

bieg


Zajęcia otwarte

otwarte wrzesień

otwarte wrzesień 2

27 września odbyły się w naszej grupie pierwsze w tym roku zajęcia otwarte. Odwiedziła nas mama Oskara P. Razem z Oskarem i innymi dziećmi wzięła udział w zabawach ruchowych, wysłuchała recytowanego przez dzieci wiersza, a także wykonała razem z dziećmi makietę osiedla. 


Trening piłki nożnej

 

piłka nożna 1

piłka nożna 2

24 września nasza grupa wzięła udział w treningu piłki nożnej. Przedszkolaki najpierw przeszły piłkarską rozgrzewkę, a następnie podzielone na drużyny rozegrały turniej piłki nożnej. 


 sprzatenie świata

21 września dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na akcję "Sprzątania Świata". Zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci posprzątały okolice wokół przedszkola. Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale znają się na segregacji odpadów. Bezbłędnie określiły do jakich pojemników należy wrzucać plastik, szkło i papier, a także odpady biodegradowalne i niesegregowalne. 


 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 dzień p laka

20 września w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci zebrały się na boisku przedszkolnym, aby razem świętować. Zaśpiewały wspólnie piosenkę, wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych, a także wypuściły w niebo białe i czerwone balony, w których wcześniej zamknęły swoje marzenia. 


5 urodziny Zosi

urodziny Zosi 1

urodziny Zosi 2 

 17 września swoje 5 urodziny obchodziła Zosia. Z tej okazji dzieci złożyły Zosi mnóstwo życzeń oraz zaśpiewały "Sto lat". Zosia poczęstowała kolegów i koleżanki pysznymi słodkościami. 


5 urodziny Basi 

urodziny Basi 1

 urodziny Basi 2

 

 

 

7 września w naszej grupie Basia uroczyście obchodziła swoje 5 urodziny. Tradycyjnie dzieci zaśpiewały Basi "Sto lat" oraz złożyły życzenia. Basia poczęstowała kolegów i koleżanki pysznymi słodkościami. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl