biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 

"Dyżur wakacyjny"

straz1 straz2 straz3 

klockiwaka3  wak klocki1 wak klocki5 wak klocki595

 

"Odlotowy nielot"

29 czerwca na Zakończenie Roku Szkolnego wybraliśmy się na bajkę "Odlotowy nielot" do kina Helios w Płocku. Dzieci z uwagą śledziły losy rezolutnego ptaszka Franka, który- by odnaleźć swoją ukochaną Julkę, musiał się udać w długą i pełną niebezpieczeństw podróż.

kino44

"Bezpieczne wakacje"

28 czerwca przedszkolaki spotkały się z panem policjantem, który zwrócił dzieciom uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wypraw z rodzicami. Mieliśmy okazję zobaczyć również radiowóz, który stał pod przedszkolem.

 policja3   policja2policja1

"Tęczowy dzień"

22 czerwca nasza sala gimnastyczna zamieniła się w tęczową, a to wszystko z okazji balu kolorów, który odbył się w piątek.Dzieci świetnie się bawiły z gościem - klaunem, którego nasza Basia nazwała "Tęczowy kropek". Przedszkolaki odgadywałay zagadki związane z kolorami, bawiły się z piłeczkami, balonami i chusta animacyjną. Tańczyły ze swoimi paniami do różnych piosenek dziecięcych a uśmiech nie schodził im z twarzy.

 tecza 22

"Zajęcia z jogi"

20 czerwca na boisku przedszkolnym nasza grupa brała udział w zajęciach z instruktorką fitness. Dzieci świetnie się przy tym bawiły. Zobaczcie sami....

joga 3 joga 4

joga 2 joga 1

 "Zakończenie Roku Szkolnego"

13 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego z udziałem naszej grupy. Dzieci zaprezentowały przed najbliższą im publicznością przygotowany program artystyczny.

 koniec 13 koniec13 2 koniec 13 3 koniec13 4 

"Wakacje, wakacje"

spacer wakacje

 

„100 lat na 100 lat"

4 czerwca nasz przedszkolny chór wystąpił pod Ratuszem miasta Płocka w ramach roku Niepodległości. Dzieci wykonały utwór "Kocham Cię Polsko!", czym wzruszyły całą publiczność.

chor222

 

„Dzień dziecka"

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 30 maja i w dniu tym, słońce świeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Największą atrakcją była wycieczka na lody do Borowiczek oraz zabawy na placu w filii naszego przedszkola.

lody1 lody2     

 

 lody4 lody5lody8

 lody7 lody9

 

16 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Kina za Rogiem i Manufaktury Słodyczy „Słodko Zakręcone” w Płocku. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Ukręć swojego lizaka”, podczas których zobaczyły, w jaki sposób robi się lizaki z karmelu, skosztowały cukierki i lizaczki, a następnie skręciły własnego lizaka. Na koniec każdy z przedszkolaków otrzymał Dyplom Karmelarza.

 slodko1

 slodko2 slodko3 slodko4 slodko5 slodko6 slodko7

slodko 8 slodko9a slodko10 

Witaj maj, piękny maj! 

101 102

 maj3 maj 2

Dnia 27.04.2018r dzieci z przedszkola przygotowały program artystyczny z okazji Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja i zaprezentowały go młodszym dzieciom. Wystąpił chór "Puchatkowe głosy" w utworach "Kocham Cię Polsko", "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz "Mazurek 3 Maja". Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Wszystkie dzieci tego dnia otrzymały pamiątkowe flagi Polski.

 

„DZIEŃ ZIELONY"

25 kwietnia nasze przedszkole zamieniło się w zieloną krainę. Braliśmy udział w teatrzyku pt. "Przygody niegrzecznej żabki" w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Poza tym nasza grupa wykonała dla wszystkich piosenkę "Ziemia - wyspa zielona", układaliśmy bajkę "Za siedmioma zielonymi górami..." oraz wykonaliśmy Robo-psa z materiałów wtórnych. Wszyscy tego dnia świetnie się bawili, zresztą zobaczcie sami...

                  dzien zielony dz ziel3  dz zielony4

„WIEJSKIE GOSPODARSTWO EDUKACYJNE"

23 kwietnia nasze przedszkole odwiedziło Wiejskie Gospodarstwo Edukacyjne "Baba Luda" . Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dawniej robiono masło i śmietanę. A koza była ulubienicą wszystkich przedszkolaków.

     koza       koza3      koza2 

 

 „KONKURS EKOLOGICZNY"

23 kwietnia rozstrzygnęliśmy nasz konkurs grupowy na plakat o tematyce związanej z koniecznością segregowania odpadów lub oszczędzania wody. Rodzice wspólnie z dziećmi po raz kolejny wykazali się ogromną pomysłowością i przygotowali piękne plakaty, które można podziwiać na korytarzu przedszkolnym. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wiaderka z motywami bajek z Disneya, które mogą im posłużyć nie tylko do zabaw w piaskownicy, ale również do zbierania śmieci.

                            konkurs 1 konkurs2

 

 „WISŁA PŁOCK"

19 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili PIŁKARZE WISLY PŁOCK. Dzieci wzięły udział w treningu na przedszkolnym boisku oraz strzelali sportowcom gole.

pilka5 pilka1 pilka2 pilka3 pilka4

„Wycieczka do Warszawy"

wawa1 wawa2 wawa33 wawa44  wawa67 wawa777 wawa55

 

17 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do warszawy. Swoją podróż rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej w Łazienkach Królewskich. Dzieci chętnie uczestniczyły w kreatywnych zabawach, wykazały się ogromną pomysłowością. Ponadto zwiedziliśmy Starą Oranżerię, a spacerując ścieżkami w ogrodach Łazienek Królewskich zobaczylismy Ogród Królewski, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Biały Domek a także malowniczo połozony Amfiteatr. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Warszawskie Zoo, gdzie nie sposób było zauważyć i poznać niezliczoną ilość gatunków zwierząt: surykatki, goryla Azizi, kondora Mendoze - najstarszego mieszkańca Zoo, leniwca Paavo, tukana Cocoro,nosorożca Kubę, hipopotama Hugo, słonia Leona, jaguara Beatę oraz wiele innych. Uśmiech towarzyszył naszym przedszkolakom przez cały dzień a na koniec udaliśmy się do Mc Donalda.

„Ekologiczne zajęcia otwarte"

16 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte ekologiczne pod hasłem "Zostań ekologiem". Dzieci świetnie wykonały wszystkie zadania razem z rodzicami, cieszyły sie ze wspólnej zabawy, a na koniec tworzyły własne "Ekoludki", które można podziwiać przed naszą salą.

 zaj ot5  zaj otwar6  zaj otw8  zaj otw7 zaj otw3 zaj otwar2

„Ćwiczenia gimnastyczne"

 gimn 1 gims2  gim3

„Segregujemy śmieci"

W związku z realizowaną w kwietniu tematyką przedszkolaki uczą się segregowania śmieci, rozumieją pojęcie recykling oraz kształtują postawy proekologiczne.

 ekol1 ekol2  ekol3

Luis i obcy"

6 kwietnia wybraliśmy się do kina Helios na bajkę pt. "Luis i obcy". To przezabawna historia przyjaźni chłopca i trójki kosmitów, którzy przybyli na ziemię i zupełnie się pogubili. Nasze przedszkolaki ze śmiechu odleciały w kosmos!

kino luis

 

„Ćwiczenia poranne"

cw kwiec                                                                  cw kwiec2 cw kwiec3

 Śniadanko Wielkanocne"

28 marca dzieci wzięły udział w Śniadanku Wielkanocnym. Przedszkolaki  zgodnie z tradycją składały sobie świąteczne życzenia, stukały się jajkami oraz próbowały mazurka.

śniadanko śniadanko1 śniadanko2

Świąteczny Mazurek"

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy niebieskiej zgodnie z tradycją dekorowały Świątecznego Mazurka.

mazurek mazurek1

„Ćwiczenia gimnastyczne"

piłka piłka1

Konkurs"

23 marca nasz przedszkolny chór "Puchatkowe głosy" razem z dziewczynkami z "Kubuś-dance" reprezentowały nasze przedszkole w VII Międzyszkolnym konkursie Integracyjnym "Śpiewam z pasją, tańczę z pasją" w Szkole Podstawowej nr 3 pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Oprócz tego, że dzieci zamieniły się w prześliczne baletnice, to cudownie zaspiewały piosenkę z naszego dzieciństwa pt. "Laleczka z saskiej porcelany". Swoimi anielskimi głosami tak wszystkich wzruszyły, że zajęły I miejsce, o czym możecie państwo przeczytać również na portalu płockim. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc i dowóz dzieci na konkurs.

lalka1 

 lalka2

Nasza hodowla"

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z naszej grupy założyły własną hodowlę: siały, sadziły, a przez najbliższe dni będą obserwowały efekty swojej pracy.

siejemy siejemy1 siejemy2

Naszzajęcia"

Na zajęciach z aktywności plastycznej przedszkolaki z grupy niebieskiej ozdabiały doniczki, by na kolejnych zajęciach zasadzić w nich fasolę.

doniczki doniczki1

Wita wiosno!"

21 marca dzieci z grupy niebieskiej wybrały się na spacer z Marzanną. Wszyscy żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę.

marzanna1 marzanna

„Ćwiczenia gimnastyczne"

gimnastyka gimnastyka1

Naszzajęcia"

Dzisiaj na zajęciach zapoznaliśmy się z piramidą zdrowia, następnie każdy z nas układał jadłospis uwzględniając w nim zdrowe produkty.

zdr jadłospis

„Ćwiczeniporanne" 

gabki 1 gąbki

Spotkanie z  higienistkami przychodni Borowiczki

15 marca nasze przedszkole odwiedziły Panie z przychodni Borowiczki. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak dbać o higienę jamy ustnej, jak często odwiedzać gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy bać się dentysty. 

stomat stomat1

Płoc czyt małem misiowi - projekt"

9 marca przystąpiliśmy do II edycji projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury". Nasz grupowy miś wyposażony w dziennik wyruszył w podróż po płockich przedszkolach, życzymy mu wielu niezapomnianych wrażeń czytelniczych i bezpiecznego powrotu do naszego przedszkola.

„Ćwiczeniporanne"

but1

Naszzajęcia"

Na dzisiejszych zajęciach z aktywności matematycznej dzieci konstruowały wagę. Poznały zasady ważenia przedmiotów. Następnie w parach ważyły zabawki znajdujące się w sali. Wiedzą już, która z nich jest najcięższa, a która najlżejsza.

waga waga1 waga2

Dzień kobiet"

Tradycją już jest w naszym przedszkolu, że Dzień Kobiet świętujemy w Happy Parku w Stróżewku. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji, świetnie bawiły się w basenach pełnych kolorowych kulek, skakały na trampolinach, malowały sobie twarze a na koniec szczęśliwe wróciły do przedszkola.

happyy1 happy2 happy3 happy4 happy5 happy6

 Spotkani z fizjoterapeutą

6 marca nasze przedszkolaki odwiedził pan fizjoterapeuta. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także zaprezentował sprzęt stosowany podczas rehabilitacji. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo wykonywać podstawowe ćwiczenia. 

fizjoterapeuta fizjoterapeuta1

Ruch to zdrowie spotkanie trenerem Zdrofit

W ramach realizacji tematyki związanej ze zdrowiem dzieci z naszej grupy wzięły udział w zajęciach ruchowych z trenerem personalnym. Po krótkiej rozgrzewce przedszkolaki dowiedziały się również, w jaki sposób należy dbać o swoja kondycję i sylwetkę. 

zdrofit1 zdrofit

Zabaw kąciku zdrowia"

W związku z realizacją jednej z marcowych tematyk kompleksowcyh, powstał w naszej sali kącik zdrowia. W ostatnich dniach ulubioną zabawą dzieci z grupy niebieskiej jest zabawa w lekarza.

zabawy3 zabawy1 zabawy2

Spotkanie z lekarzem"

W ramach realizacji tematyki związanej ze zdrowiem dzieci z naszej grupy wzięły udział w spotkaniu z lekarzem z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, na którym nie tylko bliżej poznały pracę lekarza, ale również dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie.

 doktor 3 doktor doktor1 doktor2

Dzień biały"

dz bialy

 

Kukiełki"

26 lutego w ramach tematyki o bajkach dzieci wykonały kukiełki z wykorzystaniem drewnianych łyżek. Ozdabiały je według własnego pomysłu skrawkami materiałów, tasiemkami, krepiną oraz flamastrami. Radość podczas tworzenia oraz zabawy nimi była ogromna.

 kukielki1

 

                                                                     kukielki2  kukielki3

 

Konkurs"

23 lutego nasz przedszkolny chór "Puchatkowe głosy" reprezentował nasze przedszkole w międzyszkolnym konkursie "Piosenki powstańczej" w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku. Oprócz tego, że dzieci przepięknie wyglądały, to cudownie zaspiewały piosenkę pt. "Bartoszu, Bartoszu". Mimo bardzo wysokiego poziomu udało nam się zdobyć wyróżnienie w konkursie. Dziękujemy również wszystkim mamom, które zaangażowały się w dowóz dzieci na konkurs.

konkurs

 

Król i królowa"

W tym tygodniu dzieci przeniosły się do krainy bajek i baśni. Wykazały się ogromną znajomością bohaterów swoich ulubionych książeczek, kształciły inwencję twórczą tworząc wspólnie nowe bajki a także same wcielały się w role króla i królowej.

 krol1 krol2  krol3 krol4  krol5  krol6                                  krol7 krol8

 

 Ćwiczenia poranne ze wstążkami"

                                    cw por1  cw por2  cw 3

 

 

"Teatr Vaśka"

16 lutego nasze przedszkole ponownie odwiedził wspaniały Teatr Vaśka, tym razem z piękną historią  o Kopciuszku. Dzieci poczuły się jak w bajce brały udział w przedstawieniu i wspaniale bawiły się na balu z Kopciuszkiem i księciem.

                     20180216 122945 20180216 121533

 

"Zajęcia biblioteczne"

14 lutego w kosmiczną podróż wyruszyły dzieci podczas zajęć z zaprzyjaźnioną z nami panią z biblioteki. Dzieci nie tylko wzbogaciły wiedzę o kosmosie, ale również współpracowały w grupie, wzbogacały zasób słów, rozwiązywały zagadki sensoryczne i kształtowały orientację w przestrzeni.

 biblo1 kos kosmbibli3 kosmobiblo2

 

Maski karnawałowe"

Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i pomysłowością podczas przygotowywania masek karnawałowych na bal. Wykorzystywały w swojej pracy nie tylko kredki, ale również cekiny, brokat, kolorowe piórka, czyli wszystko to, co dzieci kochają najbardziej.  Zobaczcie sami....

 nasz maski1 naszmask2 nasz mas3 mask4 mask5 mask6

 

 

Zabawy z muzyką"

Na zajęciach dzieci miały okazję kształtować wyobraźnię muzyczną poprzez grę na bębenkach. Świetnie się bawiły przy wypowiadaniu krótkich tekstów rytmicznych według własnych pomysłów.

bebenki beben1 beb3 beb4

 

„BAL KARNAWAŁOWY"

„W karnawale wszyscy urządzają bale” i w naszym przedszkolu  7 lutego odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna tego dnia wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które przygotowali i prowadzili animatorzy z firmy Impuls. Uśmiechy naszym 5 -latkom nie schodziły z twarzy jeszcze bardzo długo. 

 

                              karnaw1 karnaw2 karnaw3

 

STRAŻ MIEJSKA"

5 lutego nasze przedszkole odwiedził Lew Honorek i ciocia Agnieszka  ze Straży Miejskiej. W trakcie wizyty strażnicy z Zespołu Profilaktyki przeprowadzili z przedszkolakami krótką pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe telefonów. 5-latki miały okazję obejrzeć sprzęt, jakim podczas codziennej służby posługują się funkcjonariusze, jak również mogły zapytać o charakter ich pracy. Na zakończenie Lew Honorek - przyjaciel przedszkolaków węczył im słodkie upominki i kolorowanki ze swoim wizerunkiem.

                                             straz 1  straz 2  straz

 

Rytmika"

Na zajęciach z rytmiki również zrobiło się bardzo karnawałowo i wesoło. Dzieci chętnie bawiły się z chustą animacyjną i tańczyły w parach z balonem, tak aby nikomu nie spadł na podłogę. Zobaczcie sami...

                                    rytm 5 rytm4  rytmik1                                                                                      rytmik2  rytmik bal

 

Ćwiczenia poranne"

"Karnawał, karnawał, to taniec zabawa" i nietylko...1 lutego rozpoczęliśmy nową karnawałową tematykę, a wraz z nią nowy zestaw ćwiczeń porannych. Tym razem dzieci ćwiczyły z wykorzystaniem kolorowych balonów.

 cw porann 1cw porann2cw poran3cw pora4

 Konkurs"

Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały prace na konkurs pt. "Moje drzewo genealogiczne". Wszystkie prace możemy podziwiać na wystawie przed salą. W dniu dzisiejszym dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

konkurs 1 konkurs3 konkurs2

"Spotkanie przy choince"

18 grudnia w naszej grupie od rana panowała niezwykle świąteczna atmosfera. W czasie „Spotkania przy choince” przedszkolaki prezentowały przed rodzicami program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Nie mogło również zabraknąć znakomitego gościa z workiem pełnym prezentów. Dzieci zatańczyły razem z Mikołajem, otrzymały upragnione prezenty, po czym udaliśmy się do swojej sali na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To właśnie magia świąt!

 wig1

                                               wig2  cz2

 

"Świąteczna choinka"

Przedszkolaki i rodzice po raz kolejny wykazali się ogromną kreatywnością w tworzeniu "Świątecznych choinek". Dziękujemy rodzicom za tak liczne zaangazowanie oraz  podtrzymanie tradycji własnoręcznie wykonanych choinek, które ozdobią nasz wigilijny stół. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

choink

 

"Mikołaj w przedszkolu"

"A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna" - tak dzieci śpiewały dla znakomitego gościa, który odwiedził nasze przedszkole - Prezydenta Miasta Płocka , który wcielił się w rolę Mikołaja. Występ uświetniły piosenki w wykonaniu naszego przedszkolnego chóru "Puchatkowe głosy".Wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorową piłkę z motywem zwierzęcym, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy do końca dnia. 

 Resized 20171212 122023   Resized 20171212 120809  Resized 20171212 120059

 

"Dzień czerwony"

12 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Czerwony. W związku z tym każdy z nas miał na sobie element garderoby właśnie w tym kolorze. Nie zbrakło również zabaw związanych z kolorami, i teraz z pewnością już nikt nie pomyli koloru czerwonego z żadnym innym.

 mikol

 

"Wycieczka do Warszawy"

4 grudnia z samego rana wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Tego dnia na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od karmienia przepięknych ptaków w Papugarnii Carmen. Nastepnie zwiedziliśmy budynek TVP w Warszawie. Byliśmy m.in. na planie "Domisiów" oraz "Pytanie na śniadanie". Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka bombek. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak powstają ozdoby choinkowe: od szklanej rurki, poprzez formowanie, srebrzenie, farbowanie aż do malowania. Każdy z nas wykonał swoją niepowtarzalną bombkę, która z pewnością zostanie zawieszona na choince. Na koniec nie mogło się obyć oczywiście bez Mc Donald`s.

                 mms 20171206 211855  mms 20171206 211906 mms 20171206 211914    mms 20171206 213907   

Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem!"

Do akcji "ITy możesz zostać Świętym Mikołajem" włączyły się wszystkie dzieci z naszej grupy wraz z rodzicami, wspólnymi siłami udało się nam zebrać wiele pięknych zabawek. Bardzo Dziękujemy !!!! Dzięki Wam, na twarzach potrzebujących dzieci pojawi się uśmiech.

zabawki2

Zima w Teatrze"

29 listopada dzieci z grupy niebieskiej wykonywały pracę plastyczną pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w zimowej odsłonie" na wystawę do Teatru Dramatycznego w Płocku. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy.

trtr

Naszzajęcia"

27 listopada na naszych zajęciach wykonywaliśmy eksperymenty i braliśmy udział w zabawach badawczych dotyczących wiatru. Sprawdzaliśmy czy wiatr pachnie i robiliśmy tornado w szklanej butelce. 

wiatr1 wiatr2 wiatr3 wiatr4

„Andrzejki w Bibliotece"

 24 listopada przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu andrzejkowym w Bibliotece. Dzieci poznały tradycyjne wróżby adrzejkowe, dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, wszyscy świetnie się bawiliśmy.

andrzejki1 andrzejki2 andrzejki3

Naszzajęcia"

23 listopada na zajęciach rozmawialiśmy o listopadowej pogodzie. Poznaliśmy zjawiska atmosferyczne, oglądaliśmy prognozę pogody na najbliższe dni, a na koniec wybraliśmy się na spacer.

pogoda1 pogoda2 spacer

„Ćwiczenia poranne"

gazety1 gazety2

Konkurs"

21 listopada dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za udział w grupowym konkursie pt. "Strona z książki kucharskiej" z przepisem owocowo-warzywnym. Prace dzieci wykonane wspólnie z rodzicami są przepiękne i możemy je podziwiać na wystawie przed naszą salą.

konkurs1

Spotkanie z leśnikiem"

Dnia 21.11.2017r. dzieci z naszego przedszkola odwiedził niezwykły gość - leśniczy. Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie.

lesnik1 lesnik2

„Benio w opałach" - Teatr TAK

21 listopada nasze przedszkole odwiedził Teatr TAK z przedstawieniem "Benio w opałach". Dzieci poznawały losy uroczej żabki Benia , który uwielbiał bawić się ze swoją koleżanką Lori. Przyjaciele mieli bardzo dużo przygód i  nauczyły dzieci że przyjaźń jest najważniejsza.

                        20171127 104130  20171127 105344

 Zajęcia otwarte"

20 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Owocowe przetwory". Dzieci utrwalały wiadomości dotyczące przygotowań ludzi do zimy, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, przeliczały i nazywały zapasy znajdujące się w przedszkolnej spiżarni oraz wspólnie z rodzicami robiły kompoty owocowe. Bardzo dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie na zajęcia.

 otw2 otw4 otw3

Nasze zajęcia"

17 listopada na zajęciach przedszkolaki wykonywały owocowo-warzywne cudaki wg własnego pomysłu. Dzieci z owoców i warzyw robiły ludziki, podejmowały pierwsze próby krojenia nożykiem. Na zakończenie zajęć wymyślały nazwy dla swoich postaci.

ludz1 ludz2

„Ćwiczenia poranne"

piłka1 piłka2

Religia"

Dzieci z grupy niebieskiej biorą udział dwa razy w tygodniu w zajęciach z religii prowadzonych przez siostrę Gertrudę. Dzieci chętnie biorą udział w spotkaniach z siostrą, świetnie się razem bawią.

rel1 rel2

Naszzajęcia"

13 listopada braliśmy udział w zajęciach pt. Porządki w spiżarni - liczyliśmy warzywa i owoce, tworzyliśmy zbiory oraz utrwalaliśmy rozróżnianie strony lewej i prawej.

warz1 warz2

Jak mogłyby wyglądać ptaki?" - zajęcia twórcze

10 listopada odbyły się zajęcia z twórczości. Dzieci z dostępnych materiałów wykonywały odlatujące do ciepłych krajów ptaki według własnego pomysłu. Następnie każde dziecko wymyślało nazwę dla swojego ptaka. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, a ich prace możemy podziwiać na naszej wystawie.

p1 p2 p3

„Apel z okazji Święta Niepodległości"

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada 2017r. obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczysty Apel rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Podczas uroczystości wystąpiły dzieci z przedszkolnego Chóru wraz z Zuchami prezentując program artystyczny.Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. 

l1 l2

Torowisko to nie boisko!" - warsztaty

7 listopada dzieci z grupy niebieskiej i błękitnej uczestniczyły w warsztatach pt. "Torowisko to nie boisko!" zorganizowanych przez KOLTRANS, dzieci rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących przy przejeździe kolejowym, oglądały prezentację i odpowiadały na pytania prowadzących zajęcia. Serdecznie dziękujemy Panu Kamińskiemu - tacie Antosia za zorganizowanie spotkania. Dzieci otrzymały odblaski, kolorowanki, kredki oraz kamizelki odblaskowe, dzięki którym, będziemy czuli się bezpiecznie chodząc na jesienne spacery.

t1 t2 

t3

Czyta mama, czyta tata..."

Kontynując akcję "Czyta mama, czyta tata..." odwiedziła nas mama Igorka, która przeczytała dzieciom książeczkę o Kubusiu Puchatku, w tajemniczy sposób zaczarowała również z przedszkolakami pudełko w któym podarte gazety zamieniły się w przepyszne cukierki. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

i1 i2 i3

Zajęcia z języka angielskiego"

W październiku odbywały się Halloween'owe zajęcia z języka angielskiego, dzieci poznały wiele nowych słówek związanych z Halloween, dowiedziały się jak to święto obchodzą ich rówieśnicy w krajach anglojęzycznych. Brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, śpiewały piosenki po angielsku, grały w bingo i kalambury. Świetnie się bawiły.

 hal 2 hal3 hal4

„Dzień pomarańczowy" 

 31 października był dniem "pomarańczowym" w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci a nawet panie starannie się do tego dnia przygotowały, ubierając rzeczy w tym kolorze. Odbył się "BAL DYNI", gdzie oprócz wspólnych zabaw przy muzyce na dzieci czekała słodka niespodzianka. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

                     pomar 1 pomara 2

Konkurs na dynie

 30 października zakończyliśmy nasz grupowy konkurs na najoryginalniejszą dynię. Jak zwykle rodzice nas nie zawiedli i wykazali się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem, a Wasze dzieła można podziwiać przed wejściem do budynku przedszkola. Dzieci oprócz dyplomów w kształcie dyni, otrzymały również pamiątkowe "halloweenowe jajka z niespodzianką".

                          dynia1 dynia2 

dynia3

Kopciuszek"

27 października wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl pod tytułem „Kopciuszek” na motywach baśni braci Grimm. Przedszkolaki z uwagą śledziły losy biednej sieroty wykorzystywanej przez macochę i dwie siostry w nowoczesnej aranżacji. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Przedstawienie bardzo się podobało i zostało ciepło przyjęte przez młodą publiczność.

                        teatr1  Macocha corki bal

 Spotkanie Policjantem

 23.10.2017r. dzieci spotkały się z panem policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało jego umundurowanie i wyposażenie. Pan policjant zaprosił dzieci do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Najbardziej aktywni otrzymali nagrody - odblaski.

                                                             policjant  policjan2

Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczna droga do przedszkola" -  wybór pierwszego miejsca był tak trudny, że wszystkie grupy zdobyływ nim główną nagrodę- gry planszowe.

                                                                   makieta   makieta 2 

Co nam niesie Pani Jesień?

Pani Jesień zawitała również na nasze zajecia z rytmiki. Zabawy muzyczno - ruchowe o tematyce jesiennej sprawiały dzieciom ogromną radość. Przedszkolaki w jesiennym kapeluszu, magicznym pędzelkiem zamieniały siebie nawzajem w kolorowe liście. Odgadywały także jakie skarby Pani Jesień przyniosła w koszu, a wszystko przy dźwiękach wesołej melodii.

p jesień  p jesien 3

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

18.10.2017r. w ramach akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" gościliśmy w przedszkolu wpsaniałych gości. Pan Tomasz Kominek, Pani Małgorzata Struzik wraz z Panem Karolem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Delegatura w Płocku i Panią Olą z Policji rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

                struzik 1  struzik 2

 „Teatr Gargulec

18 października gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Teatru Gargulec. Aktorzy przedstawili nam spektakl pt. "Kosmiczna przygoda". Szalony naukowiec i jego gapiowaty robot zbudowali wielką, srebrną rakietę. Różne przygody i psikusy robocika opóźniały budowę, ale w końcu bohaterowie wylecieli w kosmos. Zastosowane w spektaklu efekty specjalne i świetna muzyka sprawiły, że dzieci przeżyły niezwykłą kosmiczną przygodę.

teatrzyk 18.10 .1

Zajęcia z Panią z biblioteki"

18 października, nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Sylwia z Biblioteki w Imielnicy. Dzieci utrwalały wiadomości dotyczące Jesieni, segregowały dary Jesieni oraz wykonywały jesienne drzewo.

b1 b2 b3

 Koleżanko i kolego poznaj zasady ruchu drogowego"

W zwiazku z naszą tematyką dzieci zapoznały zasady ruchu drogowego. Poznały rodzaje znaków drogowych, rozpoznawały zachowania właściwe i niewłaściwe na drodze, ćwiczyły również przechodzenie po pasach z sygnalizacją świetlną, nauczyły się także piosenki o zasadach ruchu drogowego, które mamy nadzieję na zawsze zostaną w ich pamięci.

zaj1 
zaj2   zaj3

 „Wycieczka na skrzyżowanie

 2 października wybraliśmy się na skrzyżowanie w Imielnicy. Dzieci rozpoznawały i nazywały napotkane po drodze znaki drogowe, prawidłowo przechodziły przez jezdnię z sygnalizacją świetlną, przestrzegały zasad ruchu drogowego.

skrzyż 1

 Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka w naszej grupie świętowaliśmy jeszcze w poniedziałek 2 października, a to za sprawą Bruna i jego rodziców, którzy zasponsorowali dzieciom tort z tej okazji. Zobaczcie naszych małych łasuchów...

tort2

 Rejs statkiem po Wiśle

 29 września w Dzień Chłopaka, dzieci z grupy niebieskiej wybrały się na rejs statkiem po Wiśle, podziwiały panoramę Płocka, nazywały zane im miejsca. Po rejsie, przedszkolaki wzięły udział  w ognisku zorganizowanym z okacji Dnia Chłopaka.

statek1 statek3 statek2

Zabawa z lajkonikiem

28 września nasze przedszkolaki poznały starą ludową zabawę z lajkonikiem. Wszystkim dopisywały humory, dzieci bawiły się wesoło w rytm ludowej muzyki.

konik1 konik3 konik2

Pierwsza Pomoc

27 września dzieci z grupy niebieskiej uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez strażaków. Dzieci nauczyły się jak należy udzielać pierwszej pomocy oraz przypomniały sobie numery alarmowe.

   pomoc2 pomoc1 pomoc3

Teatrzyk Krak-art

25.09.2017r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Nie ma jak w domu”,  w wykonaniu aktorów Teatru Krak-art z Krakowa. Tym razem dzieci poznały historię małego krecika, który chciał sprawdzić, czy mógłby zamienić swój podziemny domek na inne mieszkanie. Dzieci nie tylko z uwagą śledziły przygody głównego bohatera, ale również aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

krak art

Sprzątanie Świata

15 września 5-latki z grupy „niebieskiej” uczestniczyły w akcji ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Dzieci aktywnie porządkowały teren wokół przedszkola. Głównym celem akcji było wdrażanie przedszkolaków do dbania o naszą planetę Ziemię.

SP1 SP2 Sp3

Mali architekci

12 września sala gimnastyczna w naszym przedszkolu zamieniła się w wielki plac budowy. Po ustaleniu zasad  bezpieczeństwa i podziale na grupy, mając do dyspozycji 2000 kolorowych klocków „cegieł" dzieci przystąpiły do budowania sylwety lwa i kameleona. Za swoją pracę przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.

 kl1 kl2 kl3  

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl