biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

Spotkanie z lekarzem i farmaceutką

spotkanie z lekarzem 1

spotkanie z lekarzem 2

spotkanie z farmaceutką 2

spotkanie z farmaceutką 1

15 marca nasze przedszkolaki gościły tatę Hani W. - lekarza z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku oraz farmaceutkę z jednej z płockich aptek. Przybyli goście opowiedzieli dzieciom o tym jak bać o zdrowie, na czym polega praca lekarzy, a także jak bezpiecznie przyjmować lekarstwa. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć małe przedmioty przez endoskop oraz poznały zasady prawidłowego badania z użyciem stetoskopu.


1 Urodziny Kubusia Puchatka

urodziny kubusia 1

urodziny kubusia 2

urodziny kubusia 3

 13 marca obchodziliśmy uroczyście urodziny naszego patrona Kubusia Puchatka. Z tej okazji czekało na dzieci wiele atrakcjia, a Kubuś symbolicznie zdmuchnął świeczkę na torcie. Dodatkowo został rostrzygnięty Międzynarodowy Konkurs plastyczno - literacki "Przygody Kubusia Puchatka", w którym Basia oraz Ninka z naszej grupy zdobyły wyróżnienie. 


Wizyta Pani Joanny Banasiak 

 czytnie banasiak 11.03

 11 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Janna Banasiak - Dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego. Pani Dyrektor przeczytała naszym przedszolakom książkę pt. "Basia w bibliotece", a także wytłumaczyła dzieciom zasady obowiązujące podczas korzystania z książek. 


6 urodziny Maksia 

Maksio urodzinyu 

11 marca swoje zaległe 6 urodziny obchodził w przedszkolu Maksio. Przedszkolaki z naszej grupy złożyły koledze mnóstwo serdecznych życzeń, a teakże zaśpiewały tradyjcyjne "Sto lat". Maksio poczęstował dzieci pysznymi lizakami w kształcie klocków lego. 


Teatr "Pomarańczowy Cylinder" - spektakl "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie" - 8.03.2019

teatr 8 marca


Wycieczka do Happy Parku

szczęśliwy 2

szczęśliwy 1 

 Z okazji Dnia Kobiet nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Happy Parku. 


6 urodziny Oskara G. 

Oskar G

5 marca Oskar G. obchodził swoje 6 urodziny. Koledzy i koleżanki z grupy złożyli Oskarowi szczere życzenia i zaśpiewali uroczyste "Sto Lat". Oskar poczęstował dzieci z tej okazji pysznymi słodkościami. 


28.02.2019 r. - spotkanie ze Strażą miejską 

Straż miejska 1 Straż miejska 2 Straż miejska 3 Straż miejska 4

28.02 nasze przedszkole odwiedziła Straż miejska. Nasza grupa miała okazję zapoznać się z pracą strażników miejskich, obejrzeć ich mundury oraz inne przedmioty, których pracownicy Straży miejskiej używają w swojej codziennej pracy.


25.02.2019 r. - wizyta Magika 

Magik 1 Magik 2 Magik 3 Magik 4


6. urodziny Wiktorii P. i Weroniki

Kto 1 Kto 3 Wik 1 Wik 2 Wik 3 Kto 2

25 lutego swoje 6. urodziny w naszym przedszkolu obchodziły Wiktoria P. i Weronika. Z tej okazji koledzy i koleżanki złożyli dziewczynkom życzenia i zaśpiewały im uroczyste "Sto lat". Wiktoria i Weronika poczęstowały dzieci pysznymi słodkościami.


Teatrzyk kukiełkowy „Calineczka”

Calineczka 1 Calineczka 2 Calineczka 3


6. urodziny Lenki

urodziny lenki 1 urodziny lenki 2

urodziny lenki 3 urodziny lenki 4

21 lutego swoje 6. urodziny obchodziła LenkaZ tej okazji dzieci złożyły koleżance serdeczne życzenia i zaśpiewały jej uroczyste "Sto lat". Lenka poczęstowała dzieci pysznymi cukierkami. 

 


Bal karnawałowy

piłka 1 piłka 2

piłka 3 piłka 4

14 lutego odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia, już od rana, w naszym przedszkolu pojawiały się przeróżne, kolorowe postacie. Dzieci z naszej grupy miały okazję pozować do zdjęcia grupowego, następnie wspaniale się bawiły przy muzyce wraz z innymi grupami z przedszkola. Zaproszeni na Bal animatorzy świetnie zachęcali dzieci do wspólnego tańca i zabawy. Spędzony razem czas sprawił naszym wychowankom wiele radości.


Urodziny Agatki

urodziny Agatki

 24 stycznia Agatka obchodziła swoje 6 urodziny. Dzieci złożyły koleżance serdeczne życzenia i zaśpiewały szczere "Sto lat". Agatka poczęstowała dzieci pysznymi cukierkami.  


Dzień Babci i Dziadka

 dziadki

22 stycznia dzieci z naszej grupy oraz grupy pomarańczowej gościły w przedszkolu  swoje babcie oraz dziadków z okazji ich święta. Dzieci przygotowały krótki występ  artystyczny, a nastepnie zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Na zakończenie wszyscy skosztowali słodkich pyszności przyniesionych przez babcie i dziadków. 


22 stycznia - trening piłki nożnej 

piłka nozna styczeń 

 


6 urodziny Amelki P.

urodziny Amelki

22 stycznia swoje 6 urodziny obchodziła Amelka P. Z tej okazji dzieci zaśpiewały koleżance uroczyste "Sto lat" oraz złożyły szczere życzenia. Amelka poczęstowała dzieci pysznymi słodkościami. 


18 styczeń -Teatr Vaska 

teatr 18


6 urodziny Sebastiana

 urodziny Seba

15 stycznia Sebastian rozpoczął serię 6 urodzin w naszej grupie. Z tej okazji dzieci złożyły koledze serdeczne życzenia, a chłopiec poczęstował wszystkich pysznymi słodkościami. 


Zimowe zabawy na śniegu.  

zabawy na sniegu


Zajęcia z Pracownikiem Biblioteki - Filii Nr 9 Książnicy Płockiej. 

biblioteka styczeń 

10 stycznia po raz pierwszy w Nowym Roku odwiedziła nas Pani z biblioteki - Filii Nr 9 Książnicy Płockiej. Przypomniała dzieciom zasady zachowania podczas zabaw zimowych oraz przeczytała dzieciom książkę o przygodach Królowej Lodu, czyli Elzy z Krainy Lodu. 


Konkurs grupowy "Święta w moim domu"

konkurs

14 grudnia nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu grupowego "Święta w moim domu". Wszystkie prace wykonane przez dzieci z rodzicami prezentowały bardzo wysoki poziom. Dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Przed salą przedszkolną do Świąt Bożego Narodzenia można oglądać wystawę pokonkursową, na którą serdecznie zapraszamy.  


5 urodziny Aleksa 

 Aleks

11 grudnia w naszej grupie odbyły się ostatnie już w tym roku 5 urodziny. Swoje święto tym razem obchodził Aleks. Wszystkie dzieci złożyły mu życzenia i zaśpiewały uroczyste "Sto lat". Aleks poczęstował kolegów i koleżanki słodkimi drobiazgami.  


"W Krainie Świętego Mikołaja"

KOŁACINEK 3

kołacinek 1

 kołACINEK 2

Z okazji Mikołajek 5 grudnia wyruszyliśmy do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Dzieci miały okazję poznać tam postaci z różnych bajek, a także spotkać Dziadka Mroza. Na zakończenie swojej wędrówki dzieci odwiedziły Świętego Mikołaja, przekazały mu napisane przez siebie listy, a także obiecały, że już zawsze będą grzeczne, będą wszystko pięknie jadły, a także porządnie szczotkowały zęby. 


5 urodziny Kuby

KUBA

3 grudnia swoje 5 urodziny obchodził w przedszkolu Kuba. Z okazji tego święta dzieci zaśpiewały koledze uroczyste "Sto lat". Wszyscy złożyli również życzenia pełne życzliwości i serdeczności. Kuba poczęstował dzieci pysznymi cukierkami i lizakami. 


Powitanie choinki

powitanie choinki

30 listopada w naszej sali zapanował świąteczny nastrój. Dzięki uprzejmości rodziców Zosi do naszej sali dotarła przepiękna choinka. Dzieci tradyjcyjnie już ubrały ją według własnego uznania.   


Zajęcia otwarte 

zajęcia otwarte 2

zajęcia otwarte 1

30 listopada odbyły się w naszej grupie kolejne już w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem odwiedziły nas mama Hani W. oraz jej młodszy braciszek - Antoś, a także mama Frania. Zajęcia przebiegły w miłej, rodzinnej atmosferze. Mamy chętnie uczestniczyły w zabawach. Na zakńczenie mama Hani W. poczęstowała dzieci pysznymi lizakami. 


Andrzejki

andrzejki 1

 andrzejki 2

andrzejki 3

 Z okazji nadchodzących Andrzejek 29 listopada wybraliśmy się do Schroniska Młodzieżowego w Sendeniu Małym. Dzieci miały okazję poznać tradycję obchodzenia Andrzejek w Polsce i związane z tym obyczaje. Zabawa była wspaniała, dzieci wróżyły sobie wg staropolskich obyczajów. Nie zabrakło również lania wosku.


Spotkanie z leśnikiem 

leśnik

28 listopada odwiedził nas leśnik z Nadleśnictwa Łąck. Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały zawód leśnika. przy okazji nasz Gość powtórzył z dziećmi zasady obowiązujące podczas pobytu w lesie, a także wytłumaczył jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą. 


"Czytanie na dywanie" - mama Maksia 

czytanie na dywanie Maksiu


W ramach akcji "Czytanie na dywanie" 28 listopada mama Maksia przeczytała naszym przedszkolakom bajkę o przygodach Tupcia Chrupcia. 


Światowy Dzień Pluszowego MISIA 

miś 2

miś 1

22 listopada w naszym przedszkolu odyły się obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Była to świetna okazja na przyniesienie przez dzieci swoich ukochanych misiów i wspólne celebrowanie ich święta. 


Wyjście do biblioteki - Książnicy Płockiej Filii Nr 9

biblioteka 3

biblioteka 2

19 listopada wybraliśmy się do biblioteki - Filii Nr 9 Książnicy Płockiej. Tym razem celem naszego wyjścia było zapoznanie z zawodem bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się jak bibliotekarze tworzą katalogi i jakie mają sposoby na wyszukiwanie książek na półkach. 


Prelekcja

prelekcja

16 listopada dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji prowadzonej przez specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Płocku. Dzieci dowiedziały się m.in. jak reagować w sytuacjach zagrażających przemocą. 


"Szlakami Książąt Mazowieckich"

książęta 14

14 listopada odwiedzili nas rycerze biorący udział w projekcie "Szlakami Książąt Mazowieckich" organizowanym przez PLOT. Dzieci dowiedziały się m.in. o panowaniu Bolesława Krzywoustego w Płocku, a także,, że kiedyś Płock był stolicą Polski. Na koniec miały rownież okazję przymierzyć elementy rycerskiego stroju. 


Apel z okazji Święta Niepodległości

 apel 1

apel 2

 9 listopada z okazji obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszym przedszkolu uroczysty apel. Dokładnie o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Następnie Pani Dyrektor wraz z mężem rozpoczęła część artystyczną wykonując poloneza razem z dziećmi. Przy tej okazji zostały rozstrzygnięte również dwa konkursy organizowane przez naszą placówkę: Ogólnopolski Konkurs "PATRIOTYCZNE ORIGAMI - Herby Polskie" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka oraz Międzygrupowy Konkurs "Stroje Ludowe". 


Zajęcia z Pracownikiem Książnicy Płockiej- Filii Nr 9

biblioteka listopad

9 listopada odwiedziła nas Pani z Książnicy Płockiej - Filii Nr 9. Przybliżyła dzieciom historię powstania państwa polskiego oraz przeczytała dzieciom wiersze o tematyce patriotycznej. Ponadto zaprezentowała dzieciom prawdziwy żołnierki strój, który wzbudził spore zainteresowanie.  


Spotkanie z Prezydentem Miasta Płocka - Panem Andrzejem Nowakowskim

 czytanie AN

8 listopada nasze przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Płocka - Pan Andrzej Nowakowski. W związku z nadchodzącymi obchodami Świętami Niepodległości przeczytał naszym przedszkolakom legendę o Płocku, a także przybliżył im znaczenie słowa patriotyzm. Na zakończenie spotkania Prezydent poczęstował dzieci pysznymi cukierkami. 


Zajęcia otwarte z rodzicami

otwarte X

26 padziernika w naszej grupie odbyły się drugie w tym roku zajęcia otwarte z rodzicami.
Tym razem odwiedziły nas trzy mamy. 

Dzień koloru czerwonego

dzień k. czerwonego 

25 październik był w naszym przedszkolu Dniem Koloru Czerwonego obchodzonym w ramach innowacji "Kolorowy rok w przedszkolu - Olimpijskie Barwy". W tym dniu dzieci z różnych grup uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz zabawach integracyjnych na sali gimnastycznej.   


Trening piłki nożnej 

piłka październik 

 23 pażdziernika nasze przedszkolaki po raz drugi w tym roku uczestniczyły w  treningu piłki nożnej prowadzonym przez trenera piłki nożnej KS Focus. 


 5 urodziny Miłosza

Miłosz urodziny 22

22 pździernika swoje 5 urodziny obchodził w przedszkolu Miłosz. Tradycyjnie koledzy i koleżanki z grupy odśpiewali Miłoszowi "Sto lat". Wszystkie dzieci złożyły również koledze szczere życzenia. Miłosz poczęstował przedszkolaków pysznymi cukierkami. 


Spotkanie z pracownikiem RCEE

rcee

19 pażdziernika odwiedziła Pani z RCEE przedstawiła naszym przedszkolakom prezentację na temat zanieczyszczeń środowiska. Nastepnie dzieci pokolorowały rysunki, na których musiały wskazać, co zanieczyszcza powietrze, a co jest dobre dla ochrony powietrza.  


Zabawy z pracownikiem Książnicy Płockiej, Filii Nr 9

biblioteka jesień

18 października odwiedziła nas Pani z Książnicy Płockiej, Filii Nr 9. Dzieci uczestniczyły w w zabawach ruchowych przy piosenkach o jesieni, wysłuchały jesiennych wierszyków, a także wykonały prace plastyczne - Kasztanki. 


Dzień Chłopaka 

dzień Chł

fikołki

 W piątek 28 września z okazji Dnia Chłopaka dzieci otrzymały słodkie jajka Kinder.

Natomiast 3 października pojechały z tej okazji do sali zabaw FIKOŁKI w Galerii Mazovia. 


Bieg Przedszkolaka 

bieg


Zajęcia otwarte

otwarte wrzesień

otwarte wrzesień 2

27 września odbyły się w naszej grupie pierwsze w tym roku zajęcia otwarte. Odwiedziła nas mama Oskara P. Razem z Oskarem i innymi dziećmi wzięła udział w zabawach ruchowych, wysłuchała recytowanego przez dzieci wiersza, a także wykonała razem z dziećmi makietę osiedla. 


Trening piłki nożnej

 

piłka nożna 1

piłka nożna 2

24 września nasza grupa wzięła udział w treningu piłki nożnej. Przedszkolaki najpierw przeszły piłkarską rozgrzewkę, a następnie podzielone na drużyny rozegrały turniej piłki nożnej. 


 sprzatenie świata

21 września dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na akcję "Sprzątania Świata". Zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci posprzątały okolice wokół przedszkola. Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale znają się na segregacji odpadów. Bezbłędnie określiły do jakich pojemników należy wrzucać plastik, szkło i papier, a także odpady biodegradowalne i niesegregowalne. 


 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 dzień p laka

20 września w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci zebrały się na boisku przedszkolnym, aby razem świętować. Zaśpiewały wspólnie piosenkę, wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych, a także wypuściły w niebo białe i czerwone balony, w których wcześniej zamknęły swoje marzenia. 


5 urodziny Zosi

urodziny Zosi 1

urodziny Zosi 2 

 17 września swoje 5 urodziny obchodziła Zosia. Z tej okazji dzieci złożyły Zosi mnóstwo życzeń oraz zaśpiewały "Sto lat". Zosia poczęstowała kolegów i koleżanki pysznymi słodkościami. 


5 urodziny Basi 

urodziny Basi 1

 urodziny Basi 2

 

 

 

7 września w naszej grupie Basia uroczyście obchodziła swoje 5 urodziny. Tradycyjnie dzieci zaśpiewały Basi "Sto lat" oraz złożyły życzenia. Basia poczęstowała kolegów i koleżanki pysznymi słodkościami. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl