biuletyn

godlo

 

 

 

 

Kubuś Puchatek

 

Pobyt na świeżym powietrzu

plac.jpg

___

Spotkanie z Piłkarzami Wisły Płock

Wisła_Płock.jpg

Nasze Przedszkole odwiedzili PIŁKARZE WISŁY PŁOCK.

Dzieci wzięły udział w treningu na przedszkolnym boisku oraz strzelali gole spotowcom.

___

Pchła Szachrajka

20180419_075943.jpg  lk.jpg

Dzieci z naszej grupy przygotwały plakat pn. "Pchła Szachrajka". Praca będzie stanowiła część wystawy w Teatrze Dramatycznym w Płocku z okazji premiery spektaklu.

____

 

Śniadanko Wielkanocne

20180328 094430 20180328 100003

20180328 100053

28 marca dzieci w świątecznych nastrojach wzięły udział w Śniadanku Wielkanocnym. Przedszkolaki  zgodnie z tradycją tłukły się jajkami i jadły przystrojony dzień wcześniej mazurek, Wesołego Alleluja!

___

 

Zielony ogródek - zajęcia otwarte

20180326 09311420180326 093043

26.03 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci wraz z rodzicami sadziły fasolę i celulę. Teraz czekamy, aż nasz przedszkolny ogródek się zazieleni.

___

 

Pierwszy dzień Wiosny

20180321 10101920180321 101154

Dziś 21 marca przedszkolaki w kolorowym korowodzie żegnały zimę i z radością wyglądały wiosny.

___

Zajęcia z j. rosyjskiego

20180322 13113420180222 123219

 

Jedne z ulubionych zajęć przedszkolnych to zajęcia z j. rosyjskiego. Dzieci poprzez zabawę oswajają sie z językiem. Od początku roku szkolnego nauczyły się już bardzo dużo. Zajęcia zawsze są cielawe, wesołe i pomysłowe. 

 

Pisankowy gaj - konkurs w Galerii Mazovia

mazovia.jpg

Dnia 20 marca 2018 r. dzieci z naszej grupy reprezentowały przedszkole w konkursie ekolgicznym pn. Pisankowy Gaj w Galierii Mazovia. W tym celu przez cały tydzień porzygotowywały ozdoby ekologiczne, a 20 marca wybrały się do Galerii Mazovia, gdzie pięknie ustroiły drzewko. Głosowanie na najładniejszą prace trwa od 24 marca 2018 r. od godziny 12:00 do 30 marca 2018 r. godzina 18:00. Zachecamy wszystkich do oddawania głosów na naszą pracę.

___

Teatrzyk w przedszkolu

Teatr Urwis. Spektakl: Bezpieczny świat.


 ___

stomatolog.jpg

Dnia 15 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani stomatolog oraz Pani położna z NZOZ Borowiczki. Panie opowiedziały o swojej pracy, a dzieci dowiedziały się co należy robić, aby być zdrowym.

__

Ukulele

20180308_090447.jpg

Dzieci z naszej grupy odwiedziła mama Izy, która zaprezentowała grę na niezwykłym instrumencie - ukulele. Dzieci z zafascynowaniem słuchały piosenek z popularnych bajek. Dziękujemy za odwiedziny.

___

Zajęcia sportowe

sport.jpg

Nasze przedszkolaki o każdej porze roku dbają o swoją kondycję fizyczną.

---

 

Spotkanie z pielęgniarką

20180309 102117

Dzieci w ramach realizacji tematki zdrowotnej spotkały sie z panią pielęgniarką. Wysłuchały bajki o Misu Szczepanie i dowiedziały się dlaczego szczepienia sa ważne dla zdrowia.

 

 

___

Spotkanie z lekarzem

lekarz.jpg

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w spotkaniu z lekarzem z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku. Poznały pracę lekarza oraz dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie.

____

Kolorowy rok w przedzkolu: Dzień Biały

 

biały.jpg

___

Czyste powietrze wokół nas – przedszkolny program edukacji antytytoniowej

 czyste_powietrze.jpg

Przedszkolaki z naszej grupy wzięły udział w ogólnopolskim programie profilaktyki antytytoniowej. Wspólnie obserwowali źródła dymów, stworzyli plakat zadymionego miasta, wraz z głównym bohaterem „Dinkiem” rozwijali wiedzę na temat szkodliwości palenia. Dzieci poznały wygląd znaków „zakazu palenia” ponadto poszukiwały ich w swoim najbliższym otoczeniu.

___

 Teatr Vaśka

 

16 lutego nasze przedszkole ponownie odwiedził wspaniały Teatr Vaśka, tym razem z piękną historią  o Kopciuszku. Dzieci poczuły się jak w bajce brały udział w przedstawieniu i wspaniale bawiły się na balu z Kopciuszkiem i księciem.

20180216 121533

20180216 122945

 

 

___

Podróż do świata bajek

W lutym, przedszkolaki z naszej grupy wybrały się w magiczną podróż do świata bajek. Wysłuchały wielu bajek; wiedzą, jak powstaje książka; wcieliły się w rolę autorów i ilustratorów tworząc własne opowiadania i książeczki - efekty pracy najmłodszych można podziwiać na wystawie prac.

___

Odwiedziny w domu książek

Pictures9.jpg

 

Zgodnie z aktualną tematyką dzieci wybrały się na wycieczkę do biblioteki, gdzie poznały pracę Pani Bibliotekarki, wystąpiły w teatrzyku pn. "Trzy świnki", wypożyczały książki, w nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach dzieci otrzymały książeczki, z których mogą korzystać w przedszkolnej sali.

___

Teatr Duet

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Duet, przedszkolaki miały okazję obejrzeć barwne przedstawienie pt. "Przygody Małpki Fiki Miki"

____

Zajęcia biblioteczne

Pictures8.jpg

W lutym odbyły się zajęcia biblioteczne. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki o kosmicznych przygodach, następnie wcieliły się w role astronautów podążając drogą postaci z bajki.

____

 

Poczta walentynkowa 

Picture7.jpg

Dnia 14 lutego dzieci z naszej grupy świętowały "Dzień zakochanych" z tej okazji przygotowały kartki walentynkowe.

___

Bal tysiąca bajkowych postaci

Pictures_7777.jpg

 

Na ten dzień nasze przedszkolaki czekały od dawna. Za sprawą balu karnawałowego do naszego przedszkola przybyły niezwykłe postacie: wróżki, księżniczki, rycerze, nie brakowało superbohaterów. Wszyscy świetnie bawili się podczas wspólnej zabawy na sali gimnastycznej, prowadzonej przez animatorów.

   ___

STRAŻ MIEJSKA

 20180205 10185920180205 102830

5 lutego nasze przedszkole odwiedzili przyjaciele Lewa Honoreka  ze Straży Miejskiej. W trakcie wizyty strażnicy z Zespołu Profilaktyki przeprowadzili z przedszkolakami krótką pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe telefonów. 5-latki miały okazję obejrzeć sprzęt, jakim podczas codziennej służby posługują się funkcjonariusze, jak również mogły zapytać o charakter ich pracy

______

Dzień Babci i Dziadka

31 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Goście wraz z wnukami uczestniczyli w zabawach tanecznych i ruchowych. Z okazji tego święta dzieci przygotowały dla swoich bliskich prezenty. Po uroczystości wszyscy wzięli udział w słodkim poczęstunku.

________

V Bal charytaywny na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wośp_artykuł.jpg

Dnia 11 stycznia 2018 r. odbył sie Bal na rzecz WOŚP. Dziekujemy wszystkim za pomoc i zaangażownie w organizację uroczystosci. Wspólnie zebrane pieniądze zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 ______

Niebieski - królewski

20180116_100413.jpg

W okresie ferii nasze przedszkole odwiedziła Królowa Elza, która wraz z dziećmi świetnie się bawiła podczas balu koloru niebieskiego.

 _______

Spotkanie Wigilijne

IMG 1932 IMG 1949

13 grudnia dzieci w odświętnych strojach i świątecznych humorach zaprezentowały rodzicom tańce, wiersze i piosenki o tematyce świątecznej. Po wspaniałym występie dzieci doczekały się upragnionego gościa Mikołaja, który rozdał dzieciom prezenty. Na koniec uroczystości dzieci wraz z rodzicami świętowali przy słodkim poczęstunku.     

 _________

Prezydenckie Mikołajki

p.jpg

12 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Prezydent Miasta Płocka. Przedszkolny chór zaśpiewał świąteczne piosenki, a każde z dzieci otrzymało niespodziankę.

___

Mikołajki

choinka.jpg

W naszej sali zapachniało świętami za sprawą pięknej, zielonej choinki, którą przystroiły przedszkolaki. Nasze świąteczne śpiewy usłyszał Mikołaj i obdarował dzieci prezentami. Radości i wspólnej zabawie nie było końca.

___

 

My też zostaliśmy Mikołajami

20171130_095451.jpg

Wspólnymi siłami zebraliśmy wiele przepięknych zabawek, które trafią do potrzebujących dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaanagażowanie się w akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".

___

Andrzejki w Sendeniu

Andrzejki.jpg

29 listopada 2017 r. nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Sendenia, gdzie czekała na nas moc atrakcji. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych, próbowały odkryć tajemnicę przyszłości wróżąc z wosku, ustawiając buty, czy losując nazwy zawodów. W przerwach nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych.

___

Teatrzyk w przedszkolu

Pictures17.jpg

27 listopada 2017 r. gościliśmy aktorów z Teatru Interaktywnego "Tak". Dzieci z uwagą i uśmiechem na ustach śledziły przygody Benia - wesołej żabki. Podczas spektaklu dzieci uczyły się nazwy instrumentów muzycznych w języku angielskim.

___

 

Zajęcia biblioteczne

 Mis.jpg

Dnia 22 listopada 2017 r. dzieci z naszej grupy wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Rozmawiały na temat zbliżającego się dnia MISIA, z uśmiechem uczestniczyły we wszytskich zabawach, a na koniec zajęć wykonały prortrety pluszowych misiów.

___

Robimy kompoty na zimowe chłody

20171121 110407

Dzieci  podczas zajęć dydaktycznych poznały sposoby przechowywania jedzenia podczas zimy (mrożenie, suszenie, wykonywanie dżemów, kiszonek). Współpracowały w grupach podczas robienia kompotów z jabłęk, śliwek i gruszek, bezpiecznie posługiwały się nożami podczas krojenia owoców. Poznały pojęcie pasteryzacji.

___

Spotkanie z leśnikiem

20171121 09081220171121 090824

21.11 dzieci z naszej grupy w zieły udział w ciekawych zajęciach poprowadzonych przez leśnika z Nadleśnictwa Płock. Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami jesiennymi  zwierząt leśnych, wiedzą jak zachować się w razie spotkania w lesie dzikiego zwierzęcia oraz sposoby pomagania zwierzętom podczas zimy.

 

___

Apel z okazji Święta Niepodległości

                                              

                                     

10 listopada dzieci z naszej gupy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  w ramach kółka podróżniczego z okazji Święta Niepodległości. Tego dnia odbył się również uroczysty apel, w którym wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Przedszkolny chór wraz z dziećmi z Gromady Zuchowej przygotowali występ artystyczny. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały patryiotycznych wierszy i piosenek. Odśpiewano również hymn państwowy oraz hymn naszego przedszkola.

___

Rozstrzygnięcie grupowego konkursu pt. "Dary Pani Jesieni".

20171107 111459

 

Dzieci z naszej grupy wraz z rodzicami wykonali przepiękne prace z wykorzystaniem okazów naturalnych. Na wszytskich uczestników konkursu czekały dyplomy i nagrody. Kolejny konkurs już niebawem.

___

Bal Dyni

20171031 101343

31 października odbył się "Bal dyni". Dzieci ubrane w pomarańczowe stroje wzięły udział w szeru zabaw i konkursów, uśmiech nie schodził z twarzy najmłodszych.

___

 

Zajęcia otwarte dla rodziców

                                                                               otwarte 100 PANA

W miesiącu październiku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zabawach twórczych m.in. tworzyły obrazy z wykorzystaniem okazów naturalnych: warzyw, owoców, jesiennych liści, kasztanów, orzechów i wielu innych elementów. Dziękujemy rodzicom za liczny udział w zajęciach i wspólną zabawę.

___

 

Spotkanie z policjantem

policjant

23 paździrenika dzieci wzięły udział w spotkaniu z policjantem. Podczas quizu wykazły się dużą znajomością zasad ruchu drogowego. Dzieci przygotowały makietę na konkurs pt. "Bezpieczna droga do przedszkola" - praca dzieci została nagrodzona edukacyjną grą planszową pt. "Mistrz kierownicy".

___

"Jak chronić powietrze przed zanieczyszeniami"

rcee

20 października dzieci gościły edukatorów z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, wzięły aktywny udział w warsztatach, obejrzały prezentację multimedialną oraz poznały źródła zanieczyszczeń powietrza. 

___

18 października dzieci wzięły udział w próbnej ewakuacji przedszkola.

___

Teatrzyk w przedszkolu

teatrzyk 18.10.3

17 października nasze przedszkole odwiedził Teatr Gargulec. Spektakl "Kosmiczna Przygoda" zabrał dzieci w podróż do gwiazd.

___

 

Chwytamy jesienne promienie słońca

jesien

___

Zimą pamiętamy o zwierzętach

Dzieci z naszej grupy zaangażowały się w zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary, akcja trwa do końca października. Zapraszamy.


20171013 105733

___

Warzywno - owocowy zawrót głowy

          20171005 091756  20171005 094745

Podczas zajęć dzieci poznały nazwy warzyw i owoców, zmienili się w tropicieli, poszukiwali owoców krajowych i egzotycznych. Chętne dzieci rozpoznawały owoce za pomocą zmysłu dotyku i węchu. 

___

   Dzień Chłopaka - Magiczny Pokaz

20170929 092925 20170929 093942

20170929 100711

W dzień chłopaka w naszej sali odbywały się niesamowite czary. Przedszkolaki z okazji święta chłopców odwiedził prawdziwy MAGIK. Dzieci z entuzjazmem brały udział w magicznych sztuczkach a każda z nich nagrodzona była gromkimi brawami.

___

Pierwsza Pomoc

 pomoc1

27 września dzieci z grupy żółtej uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez strażaków. Dzieci miały okazję samodzielnie udzielić pierwszej pomocy ćwicząc na fantomie, przypomiały sobie  numery telefonów alarmowych, jak należy dzwonić i jakie informacje podawać  dyspozytorom.

 ___

Polska mój kraj

20170926 08574420170926 093711

Przedszkolaki wyruszyły w podróż po Europie, gdzie zapoznały się z państwami Uni Europejskiej. Następnie odzwiedziły Polskę, przypomiały sobie Symbole Narodowe oraz legendę Warszawskiej Syrenki. Dzieci pochwaliły się dużą wiedzą na temat Polski.

 ___

Teatrzyk w przedszkolu

krak art


Dzieci z naszej grupy obejrzały występ grupy teatralnej "Krak-art" spektakl: Nie ma jak w domu. Aktywnie uczestniczyły w tworzeniu bajki a wspólny taniec na zakończenie dostarczył im wiele radości.

 ___

"Moje miasto Moja ulica"

20170922 09082420170922 09253320170922 090936

Dzieci z naszej grupy wykonały wspaniałą makietę miasta z pudełek. Pięknie i pomysłowo wykonały budynki mieszkalne wieżowce, kina , sklepy, kwiaciarnie. Potrafiły zaprojektować wygląd ulicy, i zaplanować układ budynków.

 ___

„Sprzątanie świata”

20170915 100412

15 września 5-latki z grupy żółtej waz z innymi przedszkolakami uczestniczyły w akcji ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Dzieci aktywnie porządkowały teren wokół przedszkola. Głównym celem akcji było wdrażanie przedszkolaków do dbania o naszą planetę Ziemię.

___

„Mali architekci”

20170912 10134320170912 102415

20170912 104347

 12 września sala gimnastyczna w naszym przedszkolu zamieniła się w wielki plac budowy. Po ustaleniu zasad  bezpieczeństwa i podziale na grupy, mając do dyspozycji 2000 kolorowych klocków „cegieł" dzieci przystąpiły do  tworzenia wielkich budowli. Dzięki zgodnej współpracy udało się zbudować wielkiego lwa i kameleona.

 ___

WITAMY W PRZEDSZKOLU

20170904 095220

20170904 095236

Nowy rok szkolny dzieci przywitały w nowej sali. Teraz kolor naszej grupy to ŻÓŁTY !

___

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu
zapisz się na naszą listę mailingową.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku.  Projekt i wykonanie: Hedea.pl